Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Direktor YUTA uveren je da će srpski državljani koji su vakcinisani bilo kojom pa i kineskom ili ruskom vakcinom bez problema putovati u zemlje EU iako ta cepiva regulatorno telo EU još nije odobrilo.

 

 

- Sama odluka EU da izradi digitalne sertifikate o vakcinaciji pokazuje da se EU odredila samo prema vakcinaciji, ali ne i prema određenim vrstama vakcina. Mađarska je već krenula sa vakcinacijom kineskom i ruskom vakcinom, Slovačka i Poljska su ušli u pregovore za te vakcine. Grčki ministar turizma imao je nedavno razgovor sa kineskim ministrom turizma i poručio mu je da očekuje da će uskoro opet videti kineske turiste. To mu ne bi rekao da Grčka neće prihvatiti vakcinisane kineskom vakcinom – zaključuje Seničić.

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/eu-je-presekla-nema-putovanja-bez-digitalnog-sertifikata-o-vakcini-evo-sta-to-znaci/znk98zy

 

 

--------

 

 

Ajd da vidimo i to da se ostvari...

 

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Molim savet, informaciju, pošto mi ambasada samo šalje neke linkove na kojima ne piše šta mi tačno treba.

 

Drugar ima firmu u Nemačkoj i zove me da dođem u aprilu da malo skrenem misli. Ja i inače nemam nikakav drugi način da odem sem službeno, turistički ne može, a nemam ni bližu rodbinu tamo.

 

Šta mi treba da uradimo da se ovo desi, da li neko zna? Dakle on bi mi poslao šta god da treba od papira, overio gde god da treba, ali - ja od moje firme neću dobiti nalog za službeni put, jer i ne idem. I da - ako idem službeno, da li moram u karantin, ja bih po ovim polubeskorisnim linkovima rekla da ne, ali ne mogu da se zakunem.

 

Hvala!!!

Link to comment
Molim savet, informaciju, pošto mi ambasada samo šalje neke linkove na kojima ne piše šta mi tačno treba.
 
Drugar ima firmu u Nemačkoj i zove me da dođem u aprilu da malo skrenem misli. Ja i inače nemam nikakav drugi način da odem sem službeno, turistički ne može, a nemam ni bližu rodbinu tamo.
 
Šta mi treba da uradimo da se ovo desi, da li neko zna? Dakle on bi mi poslao šta god da treba od papira, overio gde god da treba, ali - ja od moje firme neću dobiti nalog za službeni put, jer i ne idem. I da - ako idem službeno, da li moram u karantin, ja bih po ovim polubeskorisnim linkovima rekla da ne, ali ne mogu da se zakunem.
 
Hvala!!!
Ima vremena do Aprila te ko zna šta će da se dešava do tada. Koliko ja znam, pozivno pismo na memorandumu firme (u ovom slučaju tvog drugara) sa svrhom dolaska u nemacku (poslovno), povratna karta obavezno, potvrda bukinga ako ces u hotel ako ne onda adresa gde odsedas (ne mora nista overeno, cisto da kad na granici pitaju gde ides da znas adresu, i eventualno negativni pcr test. Za sada vazi da ako se dolazi iz crvenih zona kao sto je srbija npr karantin traje 10 dana ali ako se uradi test posle 5 dana i bude negativan onda se oslobadja karantina. To vazi za sada. Ajd javi se jedno 15/20 dana pred put pa cu da ti kazem ako se nesto promenilo. Generalno, ako imas oficijalni poziv firme to se ne računa u "privatnu" posetu i to važi još od marta prosle godine a za ostalo cemo da vidimo.

Edip: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/coronavirus

Ovo je zvanicna verzija. Prevod bilo gde je razumljiv

Jos jedan. Nadji sajt bundespolicije, napisi im mail (google translate) objasni im situaciju, da putujes službeno i ako ti napisu da može, odštampaj to za graničara u prolazis sigurno :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk



  • +1 1
Link to comment

Ako dolazis avionom, velika je verovatnoca da te u Nemackoj na pasoskoj nece nista ni pitati, osim: koliko ostajes? Ta pozivna dokumenta su ti najvise potrebna da bi se cekirao na spoljnom aerodromu, prosto da vide da imas neki razlog. Ono sta zlurad kaze, najbolje je da se javis nesto pred put.

 

Ja znam vise ljudi koji su prosle godine dosli na stvarna poslovna putovanja tipa razgovor za posao i slicno, i samo taj poziv iz firme ili bolnice je bio dovoljan da nemaju problem na aerodromu ili kopnenoj granici.

 

E da, kada stignes i udjes u taj desetodnevni karantin pa mozes da izadjes iz njega posle pet dana - dovoljno je uraditi brzi antigenski test koji se obicno radi u napravljenim kovid-centrima (i koji kosta samo 40-50 evra).

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment

@Zlurad hvala mnogo na informacijama, biću slobodna da se javim desetak dana pred put. Srećna okolnost je da znam nemački, pa ću sad sve ovo lepo da pročitam a pisaću kad dođe vreme i bundespolizei (pretpostavljam da bi bilo zgodno da pošaljem tamo gde planiram da sletim)

 

@I*m with the pilots hvala na informaciji za test, i takođe - biću slobodna da se javim kad se put približi. Mislila sam da je procedura daleko komplikovanija, da su umešani notari i čudesa, a najviše me brinulo što nemam nalog za službeni put moje firme, mada onda pomislim - a šta da dolazim na razgovor za posao, dakle mora da postoji rešenje b).

 

 

Link to comment

@angelada ne moraš nista da saljes. Posalji policiji mail, objasni im zasto dolazis, vreme koje ces da provedes, gde ces da budes smeštena i ostalo bitno i sacekaj odgovor. Ako je sve ok, odstampaj ceo mail, tvoj i njihov odgovor i to sa se vide datumi i to das cariniku uz poziv firme tvog drugara, povratne karte i to je to. Ne moze carinik da ide kontra bundespolicije a ako bi se slalo tamo gde sleces verovatno bi se izgubilo u administraciji.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Moram da opovrgnem Zlurada, ja sam jesenas pisala bas policiji na Frankfurtskom aerodromu, i dobila prvi odgovor vec sutradan. Prepiska je isla brzinom mejl/odgovor na dan, isti policajac me je zaj*bavao, tako da je bolje ne cekati tik pred samo putovanje. Odgovor od pokrajinske policije uopste nisam dobila (slala istovremeno), ne znam doduse da li su umrezeni pa zbog toga nisam (koga zezam sa ovim da su umrezeni, realno)

 

Ja bih rekla da angelada moze biti skroz opustena sa tim pozivnim pismom

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, I*m with the pilots said:

Moram da opovrgnem Zlurada, ja sam jesenas pisala bas policiji na Frankfurtskom aerodromu, i dobila prvi odgovor vec sutradan. Prepiska je isla brzinom mejl/odgovor na dan, isti policajac me je zaj*bavao, tako da je bolje ne cekati tik pred samo putovanje. Odgovor od pokrajinske policije uopste nisam dobila (slala istovremeno), ne znam doduse da li su umrezeni pa zbog toga nisam (koga zezam sa ovim da su umrezeni, realno)

 

Ja bih rekla da angelada moze biti skroz opustena sa tim pozivnim pismom

 

Moj drug je dosao u sred najvece zabrane putovanja za ljude iz Srbije. Imao je doduse pismo od firme iz nemacke ali da bi se osigurao pronasao je mail budespolicije, neki random mail, preveo u googlu translate-u pitanje da li moze da dodje sa papirima koje ima...ovi mu odgovorili posle nekog vremena sa "moze, nema problema". Odstampao mail, pokazao na granici i usao bez problema.

 

Naravno da ce i sa pozivnim pismom moci da udje MADA...koliko sam citao na sajtovima raznih agencija Srbija je i dalje u grupi rizicnih zemalja i na kog ce da naleti na granici se nikad ne zna. Ovo je samo one more layer za sigurnost

  • +1 2
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...