Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

7 minutes ago, Milosh76 said:

Smatraj da te "mrzimo" svi koji smo zavisnici od putovanja, a nismo uradili isto sto i ti :D

 

Nadam se da si uzivao i za nas, makar malo

Ha ha, verujem, osjećaj bi bio isti da su uloge zamenjene... Jesam uzivao, ajde nadam se da ce ovo biti normalnost jako brzo za sve nas...

Nije mi bilo lako doneti odluku, npr. ove godine sam odbio više poziva na skijanje, jer sam smatrao da mogu i bez toga.

Nekako sam uspeo ubediti sebe da putovanje ne mora biti veci rizik nego da ostanem kuci (svestan sam da tu ima i racionalizacije)... A i ucmalost je zaista pocela da me ubija u mozak, pocela je da se odrazava i na posao i sl.

Sto se tice mera da ne rizikujem vise nego sto je neophodno - npr. u avionu kojeg sam smatrao najrizicnijim, nisam nista ni jeo ni pio, jer nisam hteo da skidam N95 masku... (dodatno olaksanje je bilo da su svi testirani pre leta). U NO sam posecivao restorane - ali kao sto rekoh sedilo se u baštama ili potpuno otvorenim unutrasnjim delovima (potpuno otvoreni sa dve strane uz slobodno strujanje vazduha).

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Milosh76 said:

Koliko te izasla avionska karta do NY pa do NO

Do NYka moze da se nadje air srbijom za oko 500 evra. NO sam platio oko 120 evra - samo rucni prtljag, a verujem da moze i za manje, ali ovo je bilo 5 dana pred put (a i nije toliko blizu koliko se nama iz evrope cini, ima skoro 3 sata leta)

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Spooky said:

Da, imam neku od pre 4 godine koja važi još 6. Onom na ulazu sam i rekao da turistički idem i standardno mi odobrio boravak do 6 meseci bez da se raspitivao zašto u doba korone...

 

Nama vec 11 meseci zabranjeno:

 

Quote

In accordance with Proclamation—Suspension of Entry as Immigrants and Nonimmigrants of Certain Additional Persons Who Pose a Risk of Transmitting Coronavirus, effective at 11:59 p.m. eastern daylight time on March 16, 2020, the entry into the United States is suspended for most individuals, other than United States citizens and lawful permanent residents, who have been physically present within the United Kingdom, excluding overseas territories outside of Europe, or the Republic of Ireland within 14 days of travel to the United States. Proclamation 9993 regarding travel from a Schengen Area country also remains in effect. Any traveler with a valid ESTA who is subject to the Proclamation and who attempts to travel the United States in violation of the Proclamation will have their ESTA canceled. ESTA will not refund applications that are canceled due to this Proclamation. Travelers who have questions about whether they are subject to, or exempted from, the Proclamation should refer to the Proclamation language, and consult with the U.S. Department of State and the air carrier, as appropriate, in advance of travel to avoid travel disruptions. Proclamation 9984 (Suspension of Entry as Immigrants and Nonimmigrants of Persons Who Pose a Risk of Transmitting 2019 Novel Coronavirus and Other Appropriate Measures To Address This Risk), Proclamation 9992 (Suspension of Entry as Immigrants and Nonimmigrants of Certain Additional Persons Who Pose a Risk of Transmitting 2019 Novel Coronavirus), and Proclamation 9993 (Suspension of Entry as Immigrants and Nonimmigrants of Certain Additional Persons Who Pose a Risk of Transmitting 2019 Novel Coronavirus) all remain in effect.

 

Link to comment
39 minutes ago, maheem said:

Daj putopis i foto izveštaj.

Da, i meni se dopada što putnici moraju da imaju negativni test pre ulaska u avion.

 

Putopis - ne pisem bas putopise. A fotke - evo par fotki, neke u originalu, neke editovane, odabrao sam one koje me ne identifikuju direktno i sherovao preko throw-away naloga... Na pocetku i na kraju je njujork gde sam u oba slucaja spavao po noc, ali boravio ispod 24h sto je granica za tranzit koji ne zahteva karantin...
https://photos.app.goo.gl/yVb6ZdfdHMbt7tqJ9

Edited by Spooky
  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment
11 minutes ago, Spooky said:

Putopis - ne pisem bas putopise. A fotke - evo par fotki, neke u originalu, neke editovane, odabrao sam one koje me ne identifikuju direktno i sherovao preko throw-away naloga... Na pocetku i na kraju je njujork gde sam u oba slucaja spavao po noc, ali boravio ispod 24h sto je granica za tranzit koji ne zahteva karantin...
https://photos.app.goo.gl/yVb6ZdfdHMbt7tqJ9

Thanx, NO je vau!

Link to comment
17 minutes ago, jms_uk said:

 

Nama vec 11 meseci zabranjeno:

 

 

Znam, jbg, neverovatno je, i mene su pitali kad sam se check-inovao da li sam bio u schengenu ili UK u prethodnih 14 dana.... Neverovatno da imam vece mogucnosti putovanja nego vi...

Ali kao sto rekoh, za nas koji mozemo, zboh niskih cena hotela i generalno nedostatka ikakvih guzvi, mislim da je sada sasvim primamljiva opcija da posetite neku od 30ak americkih drzava koje ne zahtevaju karantine i sl... Neku topliju drzavu gde mozete da provodite vreme vani, mozda i neki road trip ili ne znam ni ja sta...

Jos ako ste se vakcinisali, ne znam sta cekate...

Ovde je pregled po state-ovima
https://edition.cnn.com/travel/article/us-state-travel-restrictions-covid-19/index.html

Link to comment
  • 2 weeks later...

e sad kad nisam umro od smeha ... iscitam ove postove o spukijevom putovanju, prebacio se mislima skroz tamo ... i bum  ... jel treba nešto za prelaz ubosnu

Edited by cedo
  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

Austrijski kancelar Sebastijan Kurc zahteva od EU uvođenje evropskog pasoša o vakcinaciji i preti da će, ako to ne bude usvojeno, Austrija naći način za uspostavljanje slobode kretanja i putovanja.

Takav pasoš već ima Izrael, a žele, kako je kazao, da uvedu i neke druge evropske zemlje.

Tim pasošem treba da se omogući ponovo normalan život.

Uoči današnjeg Samita EU Kurc se stavio na čelo onih koji podržavaju ideje o uvođenju pasoša o vakcinaciji.

"Želimo što je moguće brže da se vratimo normalnosti i maksimumu slobode. Sve dok postoji pandemija i virus to je moguće samo ako budemo imali mere zaštite, da li kroz vakcinaciju ili testove", naglasio je Kurc u izjavi novinarima.

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2021&mm=02&dd=25&nav_id=1817369


Ukoliko do toga ne dođe Austrija će, poručuje, samostalno osigurati slobodu kretanja i putovanja.

Prema njegovim rečima, brojnim bilateralnim sporazumima, ali samo sa onim zemljama koje to žele.

Do leta biće nam potreban pasoš o vakcinaciji, podvlači Kurc.

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...