Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Ona je ministarka turizma :D 

 

Tan2021-1-26_12361070_3-1.jpg

 

Ministarka trgovine, turizma i telekomunikacija Tatjana Matić demantovala je navode pojedinih medija u Srbiji koji su objavili da je potpisan Memorandum o razumevanju u oblasti turizma u uslovima pandemije kovid-19, između Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija Srbije i Ministarstva turizma Grčke.

„Memorandum koji će definisati uslove ulaska putnika iz Srbije u Grčku, odnosno iz Grčke u Srbiju tokom predstojeće letnje sezone, nije potpisan, već je predviđeno da bude usaglašen i potpisan kada se ispune svi uslovi o kojima je bilo reči na jučerašnjem sastanku sa grčkim ministrom za turizam Harisom Teokarisom“, istakla je Matić.

 

 

Link to comment
Quote

Држављанима Републике Србије и страним држављанима који имају одобрен привремени боравак или стално настањење у Републици Србији који долазе из свих држава света, изузев из Републике Албаније, Босне и Херцеговине, Републике Бугарске, Републике Северне Македоније и Црне Горе, а не поседују негативан RT-PCR тест на присуство вируса SARS-CoV-2, издат од стране референтне лабораторије државе из које долазе, односно улазе у Републику Србију, односно лицима која долазе из САД, негативан Антиген FIA Rapid тест, не старији од 48 часова од датума издавања резултата, приликом пасошке контроле уручује се писано обавештење – здравствено упозорење о обавези придржавања мере карантина у кућним условима у трајању од 10 дана од дана преласка државне границе и упозоравају се на обавезу пријављивања надлежној COVID амбуланти или територијално надлежном заводу за јавно здравље у року од 24 часа од часа преласка државне границе путем електронске пријаве на електронску адресу: www.e-zdravlje.gov.rs

 

Da li ja ovo dobro razumem, da ti za povratak iz Albanije, Bosne, Bugarske, Makedonije i CG  u Srbiju ne treba ni PCR, ni karantin, što praktično znači da ti za put u bilo koju od ovih zemalja ne treba ništa?

Link to comment

Teoretski, sletis iz bilo koje zemlje, malo izblejis u tranzitu na aerodromu da sleti avion iz tivta/podgorice, stavis pasos u dzep i udjes sa LK u zemlju... nista PCR, nista karantin, jedino malo moras da potrcis da uzmes kofer ako imas...

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Meni se cini da od ozbiljnih putovanja u EU nece biti nista bar do juna/jula, a pitanje je i tada koja ce pravila biti.

 

Vec je februar, oni vakcinaciju nisu ozbiljno poceli, cak i mi da se vakcinisemo, a nema sanse da to odradimo pre juna, necemo moci u EU, jer oni nece zavrsiti svoju vakcinaciju...

 

Ostaje nam nada da ce biti makar mora u avgustu...

Link to comment
On 7.2.2021. at 22:16, Milosh76 said:

Meni se cini da od ozbiljnih putovanja u EU nece biti nista bar do juna/jula, a pitanje je i tada koja ce pravila biti.

 

Vec je februar, oni vakcinaciju nisu ozbiljno poceli, cak i mi da se vakcinisemo, a nema sanse da to odradimo pre juna, necemo moci u EU, jer oni nece zavrsiti svoju vakcinaciju...

 

Ostaje nam nada da ce biti makar mora u avgustu...

ja sam pocela da razmisljam da opet rezervisem taru na vreme, prosle godine je i to ispao poduhvat :(

Link to comment

Ej ljudi, ja sam toliko pukao zbog neputovanja da sam odlucio da posto poto otputujem negde daleko (u 2019 posetio 3 kontinenta, a od tada nigde).

Prvo pao izbor na Njujork jer eto imamo direktnu vezu, uveli test, ali nemaa karantina (tj. mislio sam da ga nema)... Rezervisem i sobu i sav srecan (BTW, cene su smesne, soba u centralnim delovima Menhetna koja je u redovno vreme 300-500 dolara je sada 50-70)...

Kad ono 7 dana pred put saznajem da iako nema federalno propisanog karantina, ipak State of NY zahteva karantin i za testirane, postoji samo neki nacin da se kao skrati na 4 dana jos jednim testom. Kao mnogi se ne pridrzavaju toga, dovoljno je da nekog negde slazes, na ne postoje uvezani sistemi da ovi sa federalnog nivoa prijavljuju, vec te hvataju po izlasku sa aerodroma da se poludobrovoljno prijavis, mozes ih lako slagati da si u tranzitu samo...

Elem, kakav sam uvek bio panicar, nisam hteo da se zajebavam, pocnem traziti alternative i bukvalno u 2 dana gledanja raznih alternativa, od philija, do bostona na kraju se odlucim za toplije krajeve - da kroz NY samo prodjem i produzim u Nju Orleans!!! Jebote, koja lepota od putovanja, hoteli isto dzabaka (70 dolara deluxe soba od 35 kvadrata u hotelu sa 4 zvezdice u francuskoj cetvrti - Royal Street - to je susedna ulica onoj izvikanoj Bourbon Street), temperature 18-22, baste svuda otvorene, a i zatvoreni prostori su velikim povrsinama otvoreni prema spolja zbog ventilacije, nema guzvi, u svaki restoran ulazis bez rezervacija, maske se nose vise nego u BGD - i na ulici ih 90% ljudi nosi, pa se nisam osjecao ugrozenije nego u BGD... Na kraju je jos i super ispalo sto nisam u NY bio, jer tamo em minus temperature, em jos veci lockdown, pa nigde ne mozes sesti da se ugrejes od minusa...

Edited by Spooky
  • +1 5
Link to comment

Da, imam neku od pre 4 godine koja važi još 6. Onom na ulazu sam i rekao da turistički idem i standardno mi odobrio boravak do 6 meseci bez da se raspitivao zašto u doba korone...

 

Na imigraciji čekao par minuta - do sad nikad nije bilo ispod 40 :)

 

Celi put mi tako bio. Dobio preporuku za fenomenalno restoran,  ali uz napomenu da se mora rezervisati unapred ili čekati u stand-by redu... ovaj put stolova je bilo za sve koji uđu.

 

Sto se tice maski, zaista se fino poštovalo, stolovi razmaknuti, ako ustanem sa stola mora maska, ostavljaš kontakt podatke na ulazu za tracer-e. Svuda po gradu slogani masks up or lock down - zatvaraju valjda sva mesta koja ne poštuju mere. 

 

NO prelep, idealno je bilo za šetnje, fotografisanje i uopšteno uživanje na suncu...

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Spooky said:

idealno je bilo za šetnje, fotografisanje i uopšteno uživanje na suncu...

Smatraj da te "mrzimo" svi koji smo zavisnici od putovanja, a nismo uradili isto sto i ti :D

 

Nadam se da si uzivao i za nas, makar malo

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...