Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

5 minutes ago, Zlurad said:

 

Moj drug je dosao u sred najvece zabrane putovanja za ljude iz Srbije. Imao je doduse pismo od firme iz nemacke ali da bi se osigurao pronasao je mail budespolicije, neki random mail, preveo u googlu translate-u pitanje da li moze da dodje sa papirima koje ima...ovi mu odgovorili posle nekog vremena sa "moze, nema problema". Odstampao mail, pokazao na granici i usao bez problema.

 

Naravno da ce i sa pozivnim pismom moci da udje MADA...koliko sam citao na sajtovima raznih agencija Srbija je i dalje u grupi rizicnih zemalja i na kog ce da naleti na granici se nikad ne zna. Ovo je samo one more layer za sigurnost

 

Ma naravno, ne kazem da se ne pise policiji, bolje uraditi sve sta deluje smisleno. Nego vise to da vredi probati i bas sa samim aerodromom - bolje na vise adresa. Odstampati pozitivan odgovor :-) Ja sam za moje odstampala to gde je policajac napisao da mogu doci ako je u pitanju zdravstveni problem uz doktorevo pismo, a bulaznjenja posle toga (tipa "a zasto Vi ne odete kod roditelja u Srbiju umesto da oni dodju ovde?" "zato sto imam malo dete ovde a muz mora da radi?" "pa sta?" ...) iskulirala. Niko im to posle nije trazio, ali uzimam da su imali i srece :)

  • +1 1
Link to comment

Sta mi tesko da posaljem i pogranicnoj i klasicnoj policiji, svakako cu se osecati sigurnije s njihovim odgovorom.

 

Tako da se nadam da cu overiti taj aerodrom Brandenburg uskoro, iako jos nisam prezalila Tegel, ja inace bas cesto dolazim, a provela sam u Berlinu i godinu na postdiplomskim, tako da mi je tamo kao druga kuca. 
 

Molim vas za jos jednu informaciju ako znate - koliko kosta pcr za strance, ako nasi budu i dalje trazili pcr (iako sam vakcinisana, ali dobro). Nasla sam na nekoj brzoj stanici 39.90 evra ali nije precizirano da li je za sve? Hvala vam mnogo!!!

 

 

Link to comment

Ako si vakcinisana ne znam sto bi ti nasi trazili pcr test? Za to pozovi neku sluzbu u Srbiji pa ih pitaj.

Otprilike su oko 40 evra, mada koliko vidim toliko kostaju i brzi testovi a isti ti u aldiju kostaju 25 evra za 5 komada. Mada se za aldijeve ne dobija sertifikat.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

I dalje traže PCR pri ulasku u Srbiju (osim iz Bosne, CG, Albanije, Makedonije), zapravo nema nikakvih olakšica za vakcinisane još uvek, ali se nadam da će da promene, malo je apsurdno.

 

Jao Aldi :wub: mezzo mix :wub:

 

Jedva čekam da dođem, nadam se da će sve biti ok.

Link to comment

Gde si nasao tako jeftin PCR test?

Ovde kod mene nema PCR testa ispod 70 evra. Najpovoljniji je Centogene, kog ima na aerodromu, u Frankfurtu gradu kao i u jos nekim gradovima i aerodromima po Nemackoj (Berlin, Dizeldorf, Hamburg). U samoj bolnici PCR je 90, u kovid-centru preko 120. Ti brzi antigenski su jeftini, ali su oni retko za koga zadovoljavajuci za sad.

Link to comment

Po Berlinu je test uglavnom oko 40 evra. Mozda negde malo vise ali je to to. PCR. I Centrogen toliko naplacuje. Istok, nema se :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment

jedno pitanjce, moze i samo link ako je nekom lakse kakva su trenutno pravila za putovanje u hrvatsku iz srbije? I povratak nazad?

 

ne dolazi mi se u srbiju u trenutnoj situaciji (plus karantin koji bi me ovde cekao pri povratku iz srbijice) pa gledam da se sa familijom nadjem na primorju (spojim lepo i korisno :blush: )

 

Hvala!

Link to comment
3 hours ago, vememah said:

 

Četiri trenutno odobrene vakcine u EU su: Pfizer/BioNtech, AstraZeneca, Moderna i Johnson&Johnson.

Ovo je tako loša ideja da nemam reči. Pri tom je vrlo ozbiljna diakriminacija onih koji su primili druge vakcine. Kako npr. mađarska primaocima kineske ili ruske vakcine da objasni da nemaju prava putovanja ko oni koji su primili fajzera.

Potpuno očekujem da zemlje onda ne pišu tip vakcine u ove dokumente, a ako odbiju covid pasoše te države, da onda ni ta država recipročno ne prizna dokumente tih drugih država...

 

I kakve veze ima ovo njihovo opravdanje. Kakve veze ima eventualan liability sa putovanjima? Da Fajzer možda nije preuzeo liability za zaražene od strane nekog primaoca njihove vakcine?!?

Link to comment

To tek treba da ustvoji EK i EP... tako da ima vremena za te odluke. Drugo, mogu pojedinacne zemlje da odluce suvereno drugacije, recimo Madjarska ili Grcka kojima je to u interesu.

Link to comment

EU treba da nestane, ili barem da razbucaju tu vremenski pregaženu, kvazi patricijsku, u svoje dupe zagledanu, glupu, tromu (nastaviti po želji) administraciju

 

ova odluka je sramna, na nivou aparthejda, jebeni idioti

ne znam više šta da se dogodi, koji još fail treba da naprave pa da neko tamo stavi prst na čelo i zapita se šta ti ljudi tamo (a za velike pare) rade

  • +1 5
Link to comment

Sta se primate. EU je bocnula 3% stanovnista I to uglavnom 80+ godina. Sve ako neka baba od 92 godine iz Mote Casina ne nosi mobilni sa sce sertifikatom. Dok pretera vakcina do onih koji putuju digitalni sertifikat ima da se izgubi u stolu nekog ćate u briselskom podrumu

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Zlurad said:

Sta se primate. EU je bocnula 3% stanovnista I to uglavnom 80+ godina. Sve ako neka baba od 92 godine iz Mote Casina ne nosi mobilni sa sce sertifikatom. Dok pretera vakcina do onih koji putuju digitalni sertifikat ima da se izgubi u stolu nekog ćate u briselskom podrumu

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

nije uopšte bitno

 

ja ne planiram nikakvo putovanje, ne treba mi ni za posao, nisam ugrožena

pitanje je moralnosti čina, principijelno

Link to comment

Ma kapiram. I ja odavno pričam da su debili ako uopšte pomišljaju na tako nešto. Prvo što je kao pečat na kravi za klanje, drugo što vaistinu, koliko su spori oni što se iole kreću će stvarno da dobiju "sertifikat" tek tamo 2023 godine. Objašnjavao je neko na tv-u da će sertifikat da važi samo dok je broj nevakcinisanih veci od broja vakcinisanih.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...