Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

 
ma, uveli su obaveznu vakcinaciju za određene bolesti i rizične grupe.. naravno, nema svih vakcina koje se inače koriste u svetu[emoji769] a ja nešto ni ne vidim da se nešto bitno promenilo u odnosu na ranije, corona virusa ni nema na spisku zato što ni ne postoji vakcina za sada... 
E hvala, znači mozak mi eksplodirao od ove gore prekinuo sam...
I ja prvo što dam rekao, kako obavezno kad nema vakcine, no ne možeš dokazati...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Kažem ti lepo "da nisam imao živaca" :cry:...

Naravno da nemaju na spisku obaveznih i K19 jer je zvanično ni nema još uvek, ali budimo sigurni da će je jednog dana gurati globalno iz sve snage bila "zavera" ili ne.

Msm da i ovi naši polako pripremaju teren pa kad bude bude.

 

Link to comment

Slika obolelih se menja na bolje, kaže se u Italiji da vakcina kakvu sada prave možda neće biti ni potrebna ako se ovako nastavi.

 

 

 

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Msš "slabi" virus u smislu efekata kone prouzrokoje kod obolelih?
Jbt, da nije deo naše struke u pravu? :cry:
:covid19:
Onaj Zaja iz Veneta kaže da ako je ovako "brzo" izgubio snagu onda mora da je veštački napravljen :ohmy:



Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, mlatko said:

Slika obolelih se menja na bolje, kaže se u Italiji da vakcina kakvu sada prave možda neće biti ni potrebna ako se ovako nastavi.

 

 

 

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

 

 

 

 

 

To su opasne izjave, imas neki relevantan link? 

Link to comment

Samo se nadaju ali nikakvih potvrda nema po tom pitanju. Kliničari potvrđuju da je manje teških stanja poslednjih dana ali smatraju da je karantin doprineo takvim rezultatima.

Link to comment
 
To su opasne izjave, imas neki relevantan link? 
Zašto opasne i za koga? otvaranje je aktuelno, nije da smo pokusni kunići pa da ne smemo da izađemo iz kaveza koji nam infodemija pravi.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
6 hours ago, Barti66 said:

Samo se nadaju ali nikakvih potvrda nema po tom pitanju. Kliničari potvrđuju da je manje teških stanja poslednjih dana ali smatraju da je karantin doprineo takvim rezultatima.

 

Ne može karantin da utiče na promenu virusa, to nema nikakve logike. 

Link to comment
14 minutes ago, steins said:

 

Ne može karantin da utiče na promenu virusa, to nema nikakve logike. 

Ja sam shvatila da mere doprinose tome da se ljudi, ako se to već dešava, zaražavaju manjom količinom virusa pa je moguće da su otuda lakši oblici bolesti preovlađujući.

Link to comment
  To su opasne izjave, imas neki relevantan link? 

 

dott. Remuzzi izjavio (istina na TV-u), direktor no profit instituta za farmaceutsko istraživanje Mario Negri u Milanu  

još nešto je rekao: da su sada "u problemu" jer nemaju dovoljno pacijenata sa težim respiratornim simptomima za istraživanje. Ne znam detalje kako je to sa novim vakcinama ali za neke faze testiranja možda isto neće biti na kome da se radi ako ne bude drugog talasa.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, mlatko said:

dott. Remuzzi izjavio (istina na TV-u), direktor no profit instituta za farmaceutsko istraživanje Mario Negri u Milanu  

još nešto je rekao: da su sada "u problemu" jer nemaju dovoljno pacijenata sa težim respiratornim simptomima za istraživanje. Ne znam detalje kako je to sa novim vakcinama ali za neke faze testiranja možda isto neće biti na kome da se radi ako ne bude drugog talasa.

 

 

 

 

 

 

Drugarica koja radi sa studijama mi priča da su kinezi bili u frci tamo krajem februara kad su ukapirali da neće imati dovoljno pacijenata za, ni manje ni više nego, 44 studije koje su odobrili. 

Link to comment
Drugarica koja radi sa studijama mi priča da su kinezi bili u frci tamo krajem februara kad su ukapirali da neće imati dovoljno pacijenata za, ni manje ni više nego, 44 studije koje su odobrili. 
zato su ih izvezli malo :covid19:

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...