Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

breaking news, upravo javili bez detalja da je remdesivir Gileadov ima pozitivne rezultate u tretmanu COVIDA. ne zna se jos za detalje, mozda nije tako uzbudljivo, ali ovo je veoma dobra vest, ako se ispostavi tacna i znacajna.

Link to comment

U vezi Remdesivir, postoji vise studija, od koji neke kazu da lijek vise stetan nego sto pomaze. 

 

Interesantno je da taj lijek ima dosta manje protivnika od hidrohlorokina iako su obadva lijeka u fazi testiranja.

Link to comment

Evo nesto iz Italije 

 

Quote

Translate from Italian: In Italy, a study of 65,000 chronic patients (lupus & RA) who systematically take hydroxychloroquine, only 20 patients tested positive for the virus. No one died, no one is in intensive care.

 
Quote

 

From north to south of Italy. A preliminary data collection (but there are many more): 1039 patients treated with hydroxycloroquine. About 80% successfull. A little bit hospitalized, others healed at home after 2-3 days of treatment. (Someone translated for me)

 

 
Link to comment

U vwzi hlorokina ima jedna stvar - postoji hidroksihlorokin i hlorokin-fosfat. Ovaj drugi je prvi napravljen mislim, dostupniji je na tržištu i jeftiniji, ali su njegovi rezultati upitni. Mislim da to pravi Galenika :isuse:

Ovaj drugi je skuplji i teže se nalazi na tržištu i koliko sam pročitao ima bolje rezultate. 

 

Link to comment



breaking news, upravo javili bez detalja da je remdesivir Gileadov ima pozitivne rezultate


Zvuci kao da se zarazio npr predsednik Kirgistana ili Kazahstana

Sad ce Galenika da navali da ovlada tehnoloskim procesom i za to cudo, posle kvasca i hlorokina. Startuje proizvodnja 19. maja, medjutim 21. maja u prestiznom naucnom magazinu izlazi studija da je lek promasaj i da se nastavlja potraga za pravim lekom. Mmw

Link to comment

Ima jedna caka, ovaj remdesivir je Gileadov lijek i kosta dosta (+ je toksicniji od hidroksihlorokina). Pogledajte samo kako se krece vrijednost Gileada na berzi.

 

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

U vezi Remdesivir, postoji vise studija, od koji neke kazu da lijek vise stetan nego sto pomaze. 

 

Interesantno je da taj lijek ima dosta manje protivnika od hidrohlorokina iako su obadva lijeka u fazi testiranja.

 

16 minutes ago, Host said:

Verovatno zato sto se remdesivir znatno manje koristi od chloroquina cija je upotreba skoro pa deo standardne terapije za obolele od covid19. 

 

Zajednicko za oba leka je da potencijalno imaju stetne efekte, a da pozitivni efekti nisu potvrdjeni. 

 

Ne znam sta da kazem. Sere mi se od gurua koji koriste pandemiju za licnu promociju. 

 

Dovoljno je otici na twitter nalog ciju su poruku preneo i videti cime se dr. Zelenko bavi u vreme pandemije. Covek ladno kaci testimonialse svojih pacijenata koji nisu umrli od korone (u stilu svaka cast Zelenku), clanke iz tabloida i pisma Trampari da odobri koriscenje chloroquina (salje zabu u vodu). Pogledaj samo taj tvit koji si okacio - navodi neimenovani data dump iz clanka u italijanskim novinama koji su mu prijatelji preveli. Bez validacije informacije, bez analize, bez bilo kakvog traga naucnog pristupa. 

 

Daj napisi jednom izvore. Gde si procitao da jedan lek daje bolje rezultate u odnosu na drugi? 

ispitivali su 5dnevni rezim, ako bi to radilo manja bi bila steta od koristi.

izaslo je vise podataka o studiji, nisu koristili randomiziranu studiju, svi pacijenti su dobili lek, sto nije bas po ps u klinickim studijama. sad se cekaju peer reviewi i ostali rezultati da se uporede. prerano je jos za optimizam, ipak.

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Verovatno zato sto se remdesivir znatno manje koristi od chloroquina cija je upotreba skoro pa deo standardne terapije za obolele od covid19. 

 

Zajednicko za oba leka je da potencijalno imaju stetne efekte, a da pozitivni efekti nisu potvrdjeni. 

 

Samo bih se osvrnuo na ovu tvoju drugu recenicu.

 

Hlorokin i hdroksihlorokin se koriste decenijama svugdje u svijetu, narocito u africi. Da je lijek toliko stetan koliko ga trenutno predstavljaju, znalo bi se odavno. Taj se lijek do januara ove godine u francuskoj mogao kupiti bez ikakvog uputa. Taj lijek sam i sam koristio kao i svi drugovi/kolege koje su sa mnom isli u afriku. Ja sam uzimao savarine koji je na bazi hlorokina, jedna pilula na dan. Ponekad zaboravis da si je uzeo pa uzmes dvije na dan. Na mom malom uzorku niko nije imamo problema sa tim lijekom a uzimao se po nekoliko nedelja. Lijekovi na bazi hidroksihlorokina su jos manje stetni.

 

Prosle godine se u francuskoj prodalo 6,9 tona tog lijeka. 

 

Imas studiju iz 2011. o tom lijeku koji se koristio protiv gripe, nije se pokazao efektivan ali nije imao nikakve nezeljne efekte na pacijentima (1500). 

 

https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(11)70065-2/fulltext

 

Ta prica o stetnosti lijeka je definitivno prenaduvana.

 

 

 

 

Edited by borris_
Link to comment

Sve što sam pročitao je da hlorokin plus hemomicin radi, ali da je fora odmah krenuti sa terapijom. Ako je virus uzeo maha i pluća su ozbiljno napadnuta nema učinak.

Link to comment
2 hours ago, Jozef K. said:

Sve što sam pročitao je da hlorokin plus hemomicin radi, ali da je fora odmah krenuti sa terapijom. Ako je virus uzeo maha i pluća su ozbiljno napadnuta nema učinak.

 

Ovo je pomenuto do jedno desetak izvora koliko se sećam od početka zaraze.

Link to comment

https://www.lequotidiendumedecin.fr/specialites/infectiologie/etude-lappui-un-collectif-de-medecins-plaide-pour-la-liberte-de-prescrire-en-ville

 

Quote

Ukratko :juce (30 og aprila) je organizacija francuskih lekara COVID19 trazila od vlade da dobiju ponovo dozvolu da mogu da daju terapiju hydroxycloroquin+ azitromicin onima koji imaju koronu - blazi simptomi a nisu u bolnici nego konsultuju svog lekara opste prakse. Oni su imali tu dozvolu dok su bolnice bile pretrpane ali im je ukinuta od kad su bolnice slobodnije, znaci ta terapija tj cloroqin sada moze da se daje samo u bolnicama.

 

Njihova statistika lecenja do sada je : imali su ukupno 88 pacijenata sa pocetnim simptomima (od toga veci broj lekari i clanovi njihovih familija) njih  20 su dobili tretman hydrocloroqin+azytromicin, 34 pacijenata samo antibiotok azytromicin, 34 samo paracetamol - znaci svi u dobrom fizickom stanju i sa blazim simptomima - svi su bili pazljivo testirani svakog dana na prisustvo virusa. Utvrdjeno je da je kod pacijenata tretiranih samo sa paracetamolom virus bio prisutan 25,8 dana, kod tretiranih samo sa antibiotikom 12,9 dana i kod onih koji su imali   cloroqin+antibiotik 9,2 dana; razlika je bitna izmedju onih tretiranih samo sa paracetamolom i onih ovih drugih, manja je razlika izmedju tretmana samo sa antibiotikom i antibiotik+cloroqin.

Jedna bolnica (Tenon) je podrzala ovaj predlog sa njenim rezultatima : 3 grupe od po 19 pacijenata i ta tri tretmana i identicni rezultati.

 

Znaci oni traze da im se dozvoli taj tretman i van bolnice u blazim slucajevima tj ranijim gde je korona pristuna a pacijenti u generalno dobrom stanju jer virus brze odlazi i sprecavaju se komplikacije sto i jeste glavni rezultat Raoultov. Smatraju da to posebno moze da bude korisno sada kada bude prestao lockdown - lece ljude cim se zaraze a ne postanu tezi slucajevi i problem je vec bitno smanjen.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...