Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

44 minutes ago, Budja said:

 

Nigde, aviokompanije uglavnom posluju na vrlo tankim marginama a dobar (ili veci) deo je u gubicima. Nema tu brda gotovine za ne daj boze. Nisu to Amazon, MS, Google, Apple...

Javna je tajna da se Junajted sprema za Chapter 11 bankrot.

Edited by ObiW
Link to comment

Ne znam odakle pretpostavka da postoji bilo kakva "prevremena" kineska vakcina. Teško je uopšte definisati rok za bilo koju vakcinu. I da, kinezi imaju znanje da proizvedu vakcinu i neće biti od loše plastike i šljokica.

 

Da budem precizan u ovom trenutku, svaka iole veća zemlja ima svoju vakcinu (kandidata). Prva koja propisno završi proces prikupljanja podataka (eksperimentalni pacijenti su najmanji problem), analitike, doziranje i efikasnost.. pobeđuje.

Link to comment
2 minutes ago, ObiW said:

Javna je tajna da se Junajted sprema za Chapter 11 bakrot.

 

 

Taj Ch11 je malo drugaciji od onoga sto se smatra bankrotom sa ove strane bare.

 

(skoro) sve americke avio kompanije su vec (bar jednom) prosle kroz to.

Link to comment
5 minutes ago, Kenjeee said:

Ne znam odakle pretpostavka da postoji bilo kakva "prevremena" kineska vakcina. Teško je uopšte definisati rok za bilo koju vakcinu. I da, kinezi imaju znanje da proizvedu vakcinu i neće biti od loše plastike i šljokica.

 

Da budem precizan u ovom trenutku, svaka iole veća zemlja ima svoju vakcinu (kandidata). Prva koja propisno završi proces prikupljanja podataka (eksperimentalni pacijenti su najmanji problem), analitike, doziranje i efikasnost.. pobeđuje.

 

Na prethodnoj strani je lik pisao o prevremenoj vakcini koja bi dosla vec na leto, samo sam se na to nadovezao. Inace, zamisli, imam zadrsku prema totalitarnim rezimima bilo koje vrste, stvarno ne znam otkud to :fantom:

Link to comment
1 hour ago, Tsai said:

U cemu je problem to sto je napisao da je u najmanju ruku skeptican prema prevremenoj kineskoj vakcini? Evo ni ja je ne bih uzeo ni u ludilu, pa udri... 

 

A primio bi nemacku prevremenu, nedovoljno ispitanu vakcinu?

 

Link to comment
2 hours ago, Budja said:

 

Samo nemacka medicina, nema zezanja.

Može i sa Oksforda, Moderne, koliko kapiram za RNK ne igraju neku ulogu tradicionalni proizvođači, ali i francuske su bolji izbor. Svakako kinesku ne bih. 

Što ne znači da ne verujem u koncept zaštite vakcinisanjem, ali posle svih laži iz Kine jednostavno ne želim da uopšte razmišljam. Možda se vrate na stanovište da se ne prenosi sa čoveka na čoveka.

Link to comment
8 hours ago, Budja said:

 

A primio bi nemacku prevremenu, nedovoljno ispitanu vakcinu?

 

nemoguce je da postoji nemacka prevremena i nedovoljno ispitana vakcina. ako izadje nemacka vakcina onda je ista (pre)dovoljno ispitana. ovo je bre najozbiljnija drzava na svetu

Link to comment
5 minutes ago, mustang said:

jes samo fali bayer da nas pelcuje.

 

no thx

 

 

bas zbog bayera i onogo sto se desilo pre 50-ak godina, u nemackoj vise nema zajebancije sa lekovima

Link to comment
1 hour ago, Ros said:

bas zbog bayera i onogo sto se desilo pre 50-ak godina, u nemackoj vise nema zajebancije sa lekovima

 

bogami u usa malo malo pa neki lawsuit i recall. toliko o njima, da ne idem u istoriju nastanka...

Link to comment
30 minutes ago, mustang said:

 

bogami u usa malo malo pa neki lawsuit i recall. toliko o njima, da ne idem u istoriju nastanka...

to je sad vec cudno da ameri tako lako potezu lawsuit :D

Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

Sviđa mi se ova Rosova, skoro pa religijska ubeđenost :D

ne moze drugacije. cega god da se dohvatis, sve ide kako treba i onda vremenom postanes german taliban :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...