Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

Resistance is futile :D

 

A sad ozbiljno: 

Na primeru nemačkih proizvođača automobila koji su uhvaćeni da su lažirali one podatke za emisiju štetnih gasova, poljuljalo mi se poverenje u njih.

Znam da nije baš za poređenje auto industrija i farmaceutska industrija. No, nije teško zamisliti situaciju u kojoj javnost i tržište vrši jak pritisak na farmaceute da što pre izbace vakcinu protiv corone, gde oni (farmaceuti) zbrzaju neke procedure i faze u testiranju vakcine, da bi je što pre pustili u promet.

 

 

Link to comment
22 minutes ago, Ros said:

to je sad vec cudno da ameri tako lako potezu lawsuit :D

 

svasta boze :D 

al zamisli dosta tih tuzbi je bilo u korist korisnika njihovih lekova...milionske odstete placene. pretrAzi ako te interesuje

 

a sto se recall tice malo malo pa po rafovima nema npr alka seltzer sto moj muz popije ponekad ... 

 

15 minutes ago, Filozof manijak said:

Resistance is futile :D

 

A sad ozbiljno: 

Na primeru nemačkih proizvođača automobila koji su uhvaćeni da su lažirali one podatke za emisiju štetnih gasova, poljuljalo mi se poverenje u njih.

Znam da nije baš za poređenje auto industrija i farmaceutska industrija. No, nije teško zamisliti situaciju u kojoj javnost i tržište vrši jak pritisak na farmaceute da što pre izbace vakcinu protiv corone, gde oni (farmaceuti) zbrzaju neke procedure i faze u testiranju vakcine, da bi je što pre pustili u promet.

 

 

 

 

eeee welcome to my world :laugh:

Edited by mustang
Link to comment
56 minutes ago, mustang said:

 

bogami u usa malo malo pa neki lawsuit i recall. toliko o njima, da ne idem u istoriju nastanka...

 

to je samo zato što to više nisu nemačke firme

Link to comment
3 minutes ago, mustang said:

 

svasta boze :D 

al zamisli dosta tih tuzbi je bilo u korist korisnika njihovih lekova...milionske odstete placene. pretrAzi ako te interesuje

 

a sto se recall tice malo malo pa po rafovima nema npr alka seltzer sto moj muz popije ponekad ... 

 

 

 

eeee welcome to my world :laugh:

znam tu celu pricu. nazalost, ponekad vidim osobe cije su majke u trudnoci koristile bayerove lekove i koje su zbog toga rodjene sa raznoraznim hendikepima. 

Link to comment
23 minutes ago, Filozof manijak said:

Resistance is futile :D

 

A sad ozbiljno: 

Na primeru nemačkih proizvođača automobila koji su uhvaćeni da su lažirali one podatke za emisiju štetnih gasova, poljuljalo mi se poverenje u njih.

Znam da nije baš za poređenje auto industrija i farmaceutska industrija. No, nije teško zamisliti situaciju u kojoj javnost i tržište vrši jak pritisak na farmaceute da što pre izbace vakcinu protiv corone, gde oni (farmaceuti) zbrzaju neke procedure i faze u testiranju vakcine, da bi je što pre pustili u promet.

 

 

druga je to prica. laziranje podataka za emisiju stetnih gasova je vezana za smanjenje troskova proizvodnje, tj. povecanje profita. tema sa vakcina bi bila mnogo osetljivija za muvanje. sumnjam da bi se oko toga zezali. 

Link to comment
Quote

A bull's-eye from 24 feet? COVID-19 vaccine timelines are overly hopeful, analyst says

 

As the title of his note suggests, Porges doesn’t have one or two concerns about the 12-to 18-month vaccine development timeline. His list of worries spans more than two dozen about the target itself—a novel coronavirus that’s highly communicable—plus concerns about unleashing a vaccine with limited testing. 

Just consider the history of vaccines, Porges and his team point out. For more than 10 key vaccines now widely used, the time between pathogen discovery to vaccine approval ranged from 10 years to more than 100 years. Many pivotal trials for recently approved shots have taken more than 3.5 years alone, he wrote. 

Add on the time it would take to manufacture and deploy a quickly developed shot to the masses, and the hoped-for herd immunity looks even farther away.

Even with “a highly accelerated timeline" that includes demonstrating safety and efficacy in humans and then designing, developing and implementing a mass immunization program, getting to a herd immunity of 70% to 80% would take until 2023 or 2024, Porges figures.

That's still an “optimistic” view, Porges wrote. It would require “robust first pass immunization results, lenient regulation, rapid development of manufacturing and highly cooperative behavior by the American people (or coercive behavior by government) during the immunization phase.” Each one of those requirements could bring its own challenges. 

The analyst isn’t alone in believing currently discussed timelines are optimistic. A recent AI analysis of the two most advanced programs in the U.S.—Moderna and Inovio, which recently entered human testing—found it could take 5 years to complete development for full approval. That might well change, the firm noted, for a variety of reasons; for instance, if the companies are able to hit their ambitious goals for launching later-stage trials.

 

 

Link to comment

Ako pričamo o "muvanjima" sa vakcinama, kako ćemo znati da su vakcine kineske, ruske, nemačke, američke?
Po brzini puštanja u promet?
Po veri da će naša država biti odgovorna i obavestiti nas o tome?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
8 minutes ago, mlatko said:

Kao i što (ne želimo da) znamo da su testovi kineski.
 

Jel mogu katalanski? Cena sitnica, samo 350% skuplji od kineskih i jos ne rade posao.

Link to comment
Jel mogu katalanski? Cena sitnica, samo 350% skuplji od kineskih i jos ne rade posao.

kakvi su? daj 5 komada! trebaju mi oni što uvek pokazuju negativno, cenim da će kod fuzbalera i inih vip-era da idu i ladno do 1000€

 

isto i za imunološke, samo obrnuto

 

 

 

 

 

Link to comment
14 minutes ago, mlatko said:

kakvi su? daj 5 komada! trebaju mi oni što uvek pokazuju negativno, cenim da će kod fuzbalera i inih vip-era da idu i ladno do 1000€

 

isto i za imunološke, samo obrnuto

 

 

 

 

 

Provereno kaze 'ne', nije to neka kineska fufica.

Edited by Lancia
Link to comment
Danas Oksford kreće testiranje jedne vrste vakcine (ChAdOx1 nCoV-19) sa volonterima. Očekuje se da uskoro krene i Imperial sa testovima, pravljene nešto drugačije. U svakom slučaju, nadaju se masovnom pelcovanju od septembra.
to su oni volonteri što su uzeli novac za to? sve je to navrat-nanos još... i to u jeku epidemije. ko zna kaja sorta je sad u UK? možda ta vakcina neće ni "raditi" u Italiji, Španiji... dok se ne uporede rezultati istraživanja nema tu sigurnosti već samo (farmaceutskih) spekulacija. Mislim da treba da se radi više u pravcu imunoloških testiranja kao italijani. Zameramo nešto Noletu...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...