Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts



Nije mi baš jasno na kakvu sigurnost misliš? Pa zato se i rade istraživanja i kliničke studije.
 
A ako te ova pitanja interesuju možeš da dobiješ odgovore već sad ako pratiš OU, OVC i Jenner Institute. Stvari su dosta transparentne. Novac još nije uzeo niko, a oni koji učestvuju dobiće oko 200 funti u narednih 6 meseci. Imaš više detalja ovde (ovde recimo regrutuje Imperial)
https://covid19vaccinetrial.co.uk/participate-trial-imperial
 
Imaš i ceo information sheet za regrutaciju
https://covid19vaccinetrial.co.uk/files/cov001pisv5021apr2020pdf



Imaš pravo, vakcine su proizvedene u Italiji, na 30 km od mene i poslate u GB... to je dug put i videćemo u septembru

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Koja god se prva pojavi i pokaže neku uspešnost krenuće replikacija sa svih strana. Tehnologija izrade je svuda ista (živa, neživa, atenuriana) sem kod ovih novih mRNA ali se i one oslanjaju na već postojeće vakcine za stoku. Dakle, reverse engineering će odjebati copyright taman dok se svi lepo ne cijepimo pa se posle dokazuj na sudovima dok brišeš suze dolarima.

 

Tek predstoji cirkus u kome će same države stati iza svojih big farma pulena u tekmi za poslednju novčanicu u pruženoj gubavoj ruci. E da.. kinezima se ne veruje! 

Link to comment

remdesivir izgleda flopnuo... sranje.

 

Quote

Gilead's coronavirus drug flops in first trial - FT

April 23 (Reuters) - Gilead Sciences Inc's experimental coronavirus drug failed its first randomised clinical trial, the Financial Times reported on.ft.com/2VumJIA on Thursday, citing draft documents published accidentally by the World Health Organization.

The Chinese trial showed the antiviral remdesivir did not improve patients’ condition or reduce the pathogen’s presence in the bloodstream, the report said. (Reporting by Saumya Sibi Joseph in Bengaluru; Editing by Arun Koyyur)

 

Edited by precog
Link to comment

ne bih se ja ovom previse nadao. ako cemo vec da gajimo tanane nade bolje oxfordovoj vakcini da se lazno nadamo nego ovom. sve vise priznaju da ce biti tesko naci vakcinu i za 18 meseci, trebalo bi da imamo veliku srecu.

Link to comment
22 hours ago, Lancia said:

Jel mogu katalanski? Cena sitnica, samo 350% skuplji od kineskih i jos ne rade posao.

Šta će nam katalanski? Imamo mi ovde konja za trku. Domaći test, i pokazuje uvek negativno. Za koju god bolest ga koristiš. 

Link to comment
I to je ono od čega se treba plašiti.[emoji3]

što? nismo gori od kineza

 

 

"Nerealno je očekivati da se vakcina pojavi u apotekama sledećeg proleća"

 

Kao što rekoh già dug je put i biće tu sad mnogo spekulacija mada će britanci pokriti zasad troškove. čeka se reakcija iz Bele kuće... covid19.png

 

 

Queste le tappe che il prototipo di vaccino, messo a punto dall'azienda italiana Advent IRBM di Pomezia e lo Jenner Institute della Oxford University, andrà ad affrontare. Piero Di Lorenzo poi però precisa «nessuna illusione, se il vaccino dimostrerà la sua efficacia in autunno, sarà disponibile a fine anno per le categorie più fragili. Ma a marzo aprile dell'anno prossimo non si pensi che il vaccino sia già disponibile nelle farmacie». Punto nodale anche la copertura economica anche se il Presidente di Irbm non sembra preoccupato «noi abbiamo una serie di investitori internazionali pronti a far finznziamenti molto importanti, una volta che arriverà l'ok al vaccino ci sarà la corsa a finanziare questo tipo di interventi».

 

 

 

 

 

 

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Nadam se da neće praviti vakcinu kao što prave mitralne ventile za srce.:D Prvo nek obezbede hidrohlorokin za hronične pacijente u apotekama, pa posle nek se bave drugim stvarima.

Link to comment
Nadam se da neće praviti vakcinu kao što prave mitralne ventile za srce.[emoji3] Prvo nek obezbede hidrohlorokin za hronične pacijente u apotekama, pa posle nek se bave drugim stvarima.
+1

ni 2 meseca posle nemaju blage veze o prioritetima običnih ljudi, sad kad pozatvaraju granice regija i tako iseku sami svoje noge. turizam npr. Rim ako se ne otvori do juna pući će i Atac (faktički već je) pored milion ljudi koji žive od tog turizma... važno je da peru asfalt svaki dan i incentivano monopattini ali parkove ne otvaraj! tamo su viđeni ko vidi verujem... ne daj bobe da neko uđe. Policijska država pokazuje snagu, deportovati sve (na polja da beru paradajz). Ne želim da mislim o najgorem šta će biti kad hiljade gladnih ilegalnih migranata (kojima uskraćuju mogućnost za pomoć i bonove) dođu oči u oči sa kinezima na P.zza Vittorio Emanuele. Neće biti potrebni nikakvi casapound i brigate rosse za destabilizaciju ali će se okoristiti politički.

Mah.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Glede vakcina,

trenutno su makar 3 studije krenule u ozbiljno testiranje na ljudima - Kina, Engleska i Nemačka.

Obzirom da su sve tri već u fazi da daju na veliko vakcine dobrovoljcima - mislim da se radi o nekoliko stotina ljudi po studiji ako ne i više, znači da su svi prilično ubedjeni da nemaju štetnih dejstava, tako da se ide samo na proveru efikasnosti i eventualno neke kasne efekte koji bi mogli da se pojave.

Dalje, ovde se radi o vanrednoj situaciji tako da kontam da će propisi biti maksimalno olabavljeni.

Fokus će verovatno biti na efikasnosti vakcine, tako da će se meriti antitela na odredjene vremenske periode.

E sad, moja teorija je sledeća - ako neka od njih pokaže efikasnost na šestomesečnoj proveri, ta će sigurno krenuti u masovno korišćenje, zbog pritiska javnosti. Tako da očekujem da vakcinacija krene najkasnije u novembru i to tako što će se prvo deliti zdravstvenim radnicima i kolektivnim smeštajima.

Onda će se, u zavisnosti od situacije, pratiti još 6 meseci efekat i nivo antitela pa će, ako sve bude u redu, masovna vakscinacija krenuti sledećeg proleća.

Da se razumemo, ovo je samo moja hipoteza.

Link to comment
15 hours ago, steins said:

Glede vakcina,

trenutno su makar 3 studije krenule u ozbiljno testiranje na ljudima - Kina, Engleska i Nemačka.

Obzirom da su sve tri već u fazi da daju na veliko vakcine dobrovoljcima - mislim da se radi o nekoliko stotina ljudi po studiji ako ne i više, znači da su svi prilično ubedjeni da nemaju štetnih dejstava, tako da se ide samo na proveru efikasnosti i eventualno neke kasne efekte koji bi mogli da se pojave.

Dalje, ovde se radi o vanrednoj situaciji tako da kontam da će propisi biti maksimalno olabavljeni.

Fokus će verovatno biti na efikasnosti vakcine, tako da će se meriti antitela na odredjene vremenske periode.

E sad, moja teorija je sledeća - ako neka od njih pokaže efikasnost na šestomesečnoj proveri, ta će sigurno krenuti u masovno korišćenje, zbog pritiska javnosti. Tako da očekujem da vakcinacija krene najkasnije u novembru i to tako što će se prvo deliti zdravstvenim radnicima i kolektivnim smeštajima.

Onda će se, u zavisnosti od situacije, pratiti još 6 meseci efekat i nivo antitela pa će, ako sve bude u redu, masovna vakscinacija krenuti sledećeg proleća.

Da se razumemo, ovo je samo moja hipoteza.

 

Da je kladionica u pitanju, kvota na ovo što si napisao bila bi 1.001

Link to comment

Vakcina za korona virus koja je u Velikoj Britaniji ove nedelje krenula u fazu testiranja na ljudima, mogla bi se pojaviti na tržištu u oktobru, rekao je Adar Panavala, generalni direktor "Serum instituta Indije" (SII), indijske kompanije koja planira da proizvodi vakcinu.

 

Vakcinu su proizveli naučnici sa Oksforda, a SII planira da krene u proizvodnju već za dve do tri nedelje.

 

Dolazak vakcine na tržište zavisi od toga koliko će biti uspešno testiranje na ljudima, prenosi portal Indeks.hr.

"Naš tim radi blisko sa doktorom Hilom sa Oksforda i očekujemo početak proizvodnje u sledeća dve do tri nedelje. Prvih šest meseci ćemo proizvoditi pet miliona doza mesečno, pa se nadamo da ćemo nakon toga proizvodnju podići na 10 miliona u istom periodu", kaže Ponavala.

 

On dodaje da se izlazak vakcine na tržište očekuje u oktobru, ali, kako napominje, samo ako su testiranja uspešna uz potrebne provere efikasnosti i bezbednosti.

"Treba reći da pokrećemo proces proizvodnje na naš rizik, kako bismo imali dovoljno doza za sve, ako se klinička testiranja pokažu uspešnim", napomenuo je Ponavala.

Ističe i da njegova kompanija neće patentirati vakcinu, ako klinička testiranja budu uspešna.

 

"Nećemo ga patentirati jer želimo da se proizvodi i prodaje u celom svetu, ne samo u Indiji. Nadam se da će isto slediti i ostale kompanije koje otkriju vakcinu kako bismo što je pre moguće imali milijarde doza širom sveta", rekao je Ponavala.

 

https://mondo.rs/Magazin/Zdravlje/a1316316/Vakcina-za-korona-virus-kada-ce-biti-dostupna.html

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...