Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 minutes ago, zgembo said:

130 i kusur je sa jednog mesta, iz tog staračkog doma u Nišu, verovatno je to uticalo na procenat danas.

To je ono na sta je Dr. Kon upozoravao, da mora da se spreci prodor virusa medju populaciju iznad 65 jer ce u tom slucaju poceti da se siri kao prerijski pozar i da kosi nemilice.

 

 

Link to comment

Treba uzeti sa debelom rezervom sve sto ovaj Gojkovic prica.Prosto, to je naprednjacki otpad i oni ne prezaju od toga da bilo sta slazu da bi skinuli sa sebe odgovornost.

Ja bi sacekao da vidim sta ima i taj uhapseni direktor da kaze, ako ikada progovori..

Link to comment

Meni je to potpuno neverovatno...
Mislim, i najmanji, najlošiji privatni domovi su uveli lockdown, a ne državni...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ne mora da znaci da je sve usled nadobudnosti i hvatanja krivine.  U Belgiji je drzava uredjenija i bogatija i narod disciplinovaniji, a njihova statistika je porazavajuca u odnosu na srpsku.  Epidemija ima svoju cud koja je jos uvek nedovoljno poznata i predvidiva. 

Link to comment
4 minutes ago, Dimitrije said:

Ne mora da znaci da je sve usled nadobudnosti i hvatanja krivine.  U Belgiji je drzava uredjenija i bogatija i narod disciplinovaniji, a njihova statistika je porazavajuca u odnosu na srpsku.  Epidemija ima svoju cud koja je jos uvek nedovoljno poznata i predvidiva. 

 

svakako je onda losa kombinacija, kod nas

krivine + cud

Edited by villiem
Link to comment

Ja mislim da ima i do toga da je ova klijentelistička vlast jednostavno dosta običnog puka navikla da pravila nisu nešto što mora da se poštuje, a da je opet toliko dužna nekim tamo "finansijerima" i "poznatim licima koja su potpisala apel 1000+" da je jednostavno preveliki broj ljudi nastavio da se ponaša sasvim redovno. I to onih što su po interesu i po stavu bliski vlasti. Kako jedan Vesara da odbije nekog tamo Komandanta Marka ili uglednog biznismena Govedaricu ili Nadu Topčagić za propusnicu? Ili da vidi deku u domu? Jednostavno dolazi nam na naplatu višedecenijsko poseravanje po bilo kakvom obliku organizovanog ponašanja, uobličenog u pravnom sistemu.

Link to comment

Malvove generalizacije obrisane, kao i svi odgovori na iste, ako se pitate gdje vam nestaju postovi, moli se pomenuti korisnik da se uzdrži od sličnih izjava

Link to comment
2 hours ago, vememah said:

Slovenija je danas imala 7 slučajeva.

 

Mrzi me da ponovo kopam, pa ću reprizirati poruku od prekjuče pošto je malo verovatno da su se stvari iole bitno promenile kada su u pitanju novi slučajevi - tu smo najgori u okruženju.

 

 

  Hide contents

 

 

 

ma jasno je da vec neko vreme imamo prilicno porazavajuce podatke po broju zarazenih u odnosu na njih

plus oni mnogo vise testiraju i njihovi brojevi su po tom pitanju daleko blizi istini (sumnjam da iko ima obuhvacene sve zarazene u testiranjima)

ali opet, imali su i 2 smrti

to je na broj stanovnika vise nego nasih 5

 

nazalost verujem da cemo ih i u tome u konacnom broju preskociti

opet, nazalost bilo bi pravo cudo i da ne budemo  "lideri" znajuci u kakvom je stanju nase zdravstvo, generalno nase drustvo i mozda najvaznije da se u tim drzavama sa koronom bore strucnjaci dok kod nas ocigledno nista ne moze proci bez odobrenja vrhovnog vodje

 

samo smatram da bi bilo korektno uvek uzeti i te brojeve na broj stanovnika (pogotovo broj smtrnih slucajeva, jer verujem da se sa tim ipak ne zajebavaju i da su ti brojevi tacni, za razliku od broja zarazenih)

nema potrebe da dodatno vec sumornu situaciju cinimo sumornijom

 

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Ja mislim da ima i do toga da je ova klijentelistička vlast jednostavno dosta običnog puka navikla da pravila nisu nešto što mora da se poštuje, a da je opet toliko dužna nekim tamo "finansijerima" i "poznatim licima koja su potpisala apel 1000+" da je jednostavno preveliki broj ljudi nastavio da se ponaša sasvim redovno. I to onih što su po interesu i po stavu bliski vlasti. Kako jedan Vesara da odbije nekog tamo Komadanta Marka ili uglednog biznismena Govedaricu ili Nadu Topčagić za propusnicu? Ili da vidi deku u domu? Jednostavno dolazi nam na naplatu višedecenijsko poseravanje po bilo kakvom obliku organizovanog ponašanja, uobličenog u pravnom sistemu.

 

Pa da, opasna kombinacija, hocu samo da pohvalim ovu gore konstataciju koju je izneo @Dimitrije, da moramo da nadjemo nacin da filtriramo informacije koje cujemo i uskladimo ih sa zdravim razumom, pise covek post kad oce :)

 

Jos nesto, imam duplo isusktvo sa izlascima danas i mislim da mora lokdaun za uskrs... cetvrtak - utorak, ukratko klince boli uvo vise a majstori rade, jos je najbolja kultura ponasanja po prodavnicama, vecina ima kakvu takvu zastitu, toliko su culi da moraju da paze

Link to comment

Sigurno će lockdown da pomogne da se ne širi virus po staračkim domovima i bolnicama, već je to dokazano.

 

Zar nije bila neka priča da vojska čuva gerijatrijske centre?

Link to comment
3 minutes ago, villiem said:

 

Pa da, opasna kombinacija, hocu samo da pohvalim ovu gore konstataciju koju je izneo @Dimitrije, da moramo da nadjemo nacin da filtriramo informacije koje cujemo i uskladimo ih sa zdravim razumom, pise covek post kad oce :)

 

Jos nesto, imam duplo isusktvo sa izlascima danas i mislim da mora lokdaun za uskrs... cetvrtak - utorak, ukratko klince boli uvo vise a majstori rade, jos je najbolja kultura ponasanja po prodavnicama, vecina ima kakvu takvu zastitu, toliko su culi da moraju da paze

Ne moram ja da filtriram, dovoljno mi je da vidim pred nosom, u mom kraju postoje dva kafića i jedan restoran u kojima se skuplja "klijentela". Kad je sranje počelo, na parkingu zajedničkom prvih nekoliko dana nije bilo više od 2 automobila. Sad odjednom, iako nema ničeg drugog, samo benzinska i jedan zatvoren kiosk, na tom istom parkingu ponovo po 20-30 automobila od kojih niti jedan nije jeftiniji od 50000 evra. Nešto ne štima. Ti ljudi se skupljaju, a navodno ništa ne radi. 

Link to comment
2 minutes ago, zgembo said:

Zar nije bila neka priča da vojska čuva gerijatrijske centre?

 

Stoji vojnik ispred..mada ne vidim svrhu toga sada... to je trebalo uraditi i postovati kad je bio prvi zvanicni zarazeni.

Za obican grip su zabranjivali posetu, pa je bilo nedelju dana da mzoe, pa su opet zabranili i tako poslednjih mesec i kusur dana

Link to comment
1 minute ago, zgembo said:

Sigurno će lockdown da pomogne da se ne širi virus po staračkim domovima i bolnicama, već je to dokazano.

 

Zar nije bila neka priča da vojska čuva gerijatrijske centre?

 

Vojska cuva neke

 

Lokdaun nije za domove, vec za rostiljanje, za vikend, moze da se desi da na kraju imamo najcudniju krivu u svet, i najduzu

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...