Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Juče (ili prekjuče) na tw onaj adv iz narodne stranke, gajić valjda, napisao twit za šeklera u fazonu, kad će prestati da lupeta ova budala. poprilično su ga napušili povodom tog twita. osim naravno antivakserskih budaletina. tačno se u komentarima outuju.

Link to comment

ijao shta je rekao njaaaa nema nikog da kaze da probaju da zarazeni i jao nije mi nishta ne paju po 'civilnim' bolnicama i zarazavaju ljude koji su doshli drugim poslom a onda posle jedva izvuku zivu glavu a neko i uzme pa umre ali umreti se mora mishevi mali. jebo nas ovakve svilene dushice. majkemi.



sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Ovo što je Šekler rekao je ništa u odnosu šta su mi lekari govorili.
E sad primećujem da se raniji bes i pomalo i šaljivost pretvara u umor i očajanje.
Moja doktorka koja je bila u tom trenutku u kovid ambulanti mi je rekla da se uopšte ne raduje povratku u DZ.
I evo sad od 4 doktora jedna je poslata u kovid jedan je na bolovanju i ostale su njih dve da pokriju pacijente za 4 doktora i to sa povećanom navalom. Bukvalno se raspada, ostala pre neki dan do posle 22h da bi primila sve koji su zakazani.

Biće baš zajebano.







... Shiit has hit the fan

  • Tužno 1
Link to comment

ako ne igra na svachijim vratima, to je kao da ni ne igra, i to vam je tako. i jeste normalno. pomoglo bi malo kad bi ljudi prestali da seru i gledali ta neka svoja posla. jer nemaju belog pojma ni o chemu.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
Quote

Dr Aneta Jovanović, načelnica Pedijatrijske službe Doma zdravlja Palilula, kaže za RTS da, zbog omikrona, imaju i do 400 pregleda dnevno.

"Imamo decu i predškolskog i školskog uzrasta kojih je najviše, oko 40 do 60 odsto. Sreća je da je klinička slika laka, da se radi o simptomoma prehlade. Deca se žale na bol, na grebanje u grlu, na zapušenost nosa, praćeno je temperaturom. Neka deca kašlju malo nadražajno, ali za tri do četiri dana deca budu dobro", navodi Jovanovićeva.

Ističe da je većina dece koja se testira, oko 90 odsto, pozitivna.

"Radi se o lakšoj kliničkoj slici, komplikacije su jako retke za sada. Ako roditelji primete da dete dobije temperaturu, bol u grlu, zapušenost nosa, da dete izoluju i testiraju ga. Terapija je simptomatska - da obaraju temperaturu, da daju paracetamol ili brufen, kapi za otpušavanje nosa, toaleta nosa i što više tečnosti", dodaje Jovanovićeva.

Napominje da se deca testiraju da bi znali da li bi trebalo da budu u izolaciji.

"Imamo i druge simptome, respiratorne i stomačne tegobe kod dece, s tim što se radi u većini slučajeva o omikronu. Imali smo ih par koja su negativna, a imaju simptome koji su slični gripu, ali ne radimo test za grip, pa ne možemo da ga detektujemo", ističe dr Jovanović.

Prema njenim rečima, vakcinacija je stala.

"Apelujem na roditelje da decu koja imaju oboljenja kao astma, dijabetes, hronična neurološka oboljenja da ih dovedu i vakcinišu, jer je vakcina bezbedna i štiti dete od daljih komplikacija", kaže Jovanovićeva.

Crvena zona dečje kovid ambulante DZ Palilula za decu radi od 7 do 20 časova, a vikendom od od 8 do 18 časova.

 

Quote

Od petka ceo KBC "Dr Dragiša Mišović" u kovid sistemu

Zamenik direktora KBC "Dr Dragiša Mišović" Predrag Savić kaže za RTS da će od petka u kovid sistem biti uključen i A blok ove zdravstvene ustanove.

 

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4684789/koronavirus-podaci-zarazeni-srbija.html

Edited by vememah
Link to comment

Rece mi koleginica da je sa njenom devojcicom od 6 godina cekala 4h u dz zvezdara. Kaze primaju decu svih uzrasta. Za ta 4 sata ona kaze da su svi bili pozitivni. I njena seka je, ali bez simptoma je. Svi imaju koronu u kuci 

Link to comment

Situacija nije ni malo dobra, jutros sam poslom ulazio u kovid, a i cerku odveo na testiranje, i prilikom intervencije malo razgovarao sa sestrom u cije procene imam apsolutno poverenje. A ona je prilican pesimista, jer se zadnjih par dana, bar kod pacijenata koji se kod nas pregledaju, pogorsavaju klinicke slike i sve je vise upala pluca. To mi je i letimicna provera kroz Heliant potvrdila, jer je broj usluga na rentgenu dupliran, ali je znacajno povecan i broj PCR testova, shodno tome i pozitivnih PCR testova. Kod nas na PCR testiranje se salju pacijenti koji imaju znacajne simptome a AG test je negativan, sto je direktno povezano i sa povecanim brojem snimanja pluca. Da li je neki novi nalet delta varijante, ili je ovo onaj ukrsteni delta omikron ne znam, ali sa ovolikim brojem pozitivno testiranih (na dnevnom nivou oko 40% od testiranih) plasim se da ce broj preminulih narednih dana rapidno da raste. A silno se nadam da su moje slutnje pogresne...

Edited by Drako
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
Quote

KBC "Dr Dragiša Mišović" se u petak u potpunosti vraća u kovid sistem, jer je sve manje slobodnih mesta u kovid bolnicama.

"Moramo da reagujemo, okupiranost ustanova je između 80 i 90 odsto i mi brinemo na dva fronta – za kovid pacijente, ali imamo potrebu da lečimo i ne kovid pacijente. Hitne intervencije i onkološki pacijenti ne smeju da čekaju", objašnjava državni sekretar Ministarstva zdravlja [Predrag Sazdanović].

Povećava se i broj zaraženih zdravstvenih radnika što otežava rad ustanova. 

"Problem je veliki broj zaraženih zdravstvenih radnika i on je između 20 i 25 odsto, što je ozbiljan manjak i problem za rad. Za razliku od prethodnih sojeva, olakšavajuća stvar je da simptomi prolaze relativno brzo uz blažu kliničku sliku, pa se zdravstveni radnici relativno brzo vraćaju na posao. I u narednim danima očekujemo rast zaraženih, jer škole rade, među decom i nastavnicima takođe ima zaraženih i plato ovog talasa nas očekuje oko Sretenja, a postepeni pad očekujemo krajem februara", kaže Sazdanović.

Budući da se pojavila podvarijanta omikrona u susedstvu, Sazdanović ne veruje da nam se bliži kraj pandemije.

"Ovaj virus je pokazao veliku sposobnost mutacija, od ovog virusa možemo svašta da očekujemo i ne verujem da je omikron kraj. Dok god se ne vakcinišemo, virus će imati prostor za mutaciju", naglasio je u razgovoru za RTS doktor Predrag Sazdanović.

Najavio je i da će uskoro biti doneta odluka o uvođenju četvrte doze vakcine protiv kovida.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4686454/predrag-sazdanovic-vorus-situacija-ptognoze.html

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...