Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

On 29.1.2022. at 15:40, Jeremija said:

Nažalost, počinje ozbiljno da raste broj (zvanično) preminulih, hospitalizovanih i osoba na respiratorima...

 

 

 

 

 

NAJNOVIJI KORONA PRESEK: Pad broja novozaraženih, ali skok broja preminulih

 

Uzmi u obzir da se u Srbiji ne zamlaćujemo takvim glupostima kako što je sekvenciniranje genoma virusa da bi se videlo koja je varijanta u pitanju, pa stoga i nemamo pojma koliko od tih mrtvih je posledica Delte a koliko Omirkona.

 

S obzirom na broj zaraženih, veovatno je broj zaraženih Deltom takođe popriličan, pa bi to dalo odgovor na povećanu smrtnost.

  • +1 1
Link to comment

Ja prema vakcini imam stav - isto kao kad nemam zdravstveno. Kad ga imam ne desi se nista, kad ga ne budem imao ujesce me mamba, ubosti strsljen i pregazice me Darko Lazic na pesackom dok budem puzao u hitnu.

Bolje jebati nego snimati. 

  • +1 4
  • Haha 4
Link to comment

Što se mene tiče, mož da bodu svake godine, ionako sam ljubitelj vakcine protiv sezonskog gripa koja, jelte, ide sezonski, još jedna boca manje-više. Kako struka kaže, tako nek bude.

Link to comment

Mene zabole, bošću se koliko mogu kad već nisam alergičan na Fajzer, iako mrzim i tablete i vakcine i Kompanije. Manje mi je stresno to nego da mislim da li ću nekom slabijem udeliti jaču klicu™.

 

Nego, stariji kod mene u prijateljsko-porodičnom krugu se baš namučiše. Kada padne saturacija na 70 (spala maska sa kiseonikom) dolazi do dezorijentisanosti i halucinacija. Hoće to kad tvrda glava neće vakcinu.

Link to comment



 
 
Od tri vakcine mi se nije desilo ama bas nista (mozda su mi sise i stomak malo porasli ali to ne mora da bude do chipa)


Šta si uzeo? :fantom: pitam za komšinicu

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment

Dosadašnje iskustvo-zarazio sam se pre vakcina, nakon vakcinacije se nisam zaražavao, a bio sam u bliskom kontaktu sa barem dvocifrenim brojem zaraženih. Posebno za vreme najjačeg udara delte bilo je par situacija kada ni sam ne znam kako sam izbegao zaražavanje. Rado ću i petu i šestu dozu primiti.

Edited by Facundo Orellana
  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Sammael said:

Opet smo na blizu 20k, 50% od testiranih. I skoro 60 umrlih.

U Srbiji niju ustanju da testiraju vise od 40k ljudi dnevno. Tako da postoji gornja granica za broj obolelih na dnevnom nivou.

  • +1 1
Link to comment
Quote

Šekler: Omikron vrši generalni pretres u Srbiji – traga za svakim nevakcinisanim

„A šta čeka nas – da se svih ovih 50 odsto nevakcinisanih polako zarazi, polako će rasti broj umrlih, broj ljudi na respiratoru, broj hospitalizovanih, za koji očekujem da uskoro pređe 4.000. Zavarava nas osobina omikrona da je blaži, jeste blaži, ali sada se on polako usmerava sa mladih na starije, na one sa hroničnim bolestima, na one koji su odavno vakcinisani trećom dozom“, ukazuje Šekler.

Dodaje da će verovatno za starije i hronične bolesnike biti odobrena četvrta doza.

"Impresionira me egoizam mladih ljudi, kojima te bake i deke daju novac, čuvali su ih kad su bili mali, kuvaju im jer su oni njihovi dragi unuci... Kod mladih se ne dešava ništa posebno i vrlo retko dođe do teških slučajeva, ali dođe ponekad, i tad je najčešće u pitanju genetika... Ti ljudi nemaju nikakav osećaj odgovornosti, kriju se iza kukavičkih shvatanja da vakcinacija utiče na sterilitet, kažu 'neću, i nije mi bitno što neću, jer prosto neću'" da se vakcinišem, ističe Šekler gnevnim tonom.

 

https://rs.n1info.com/vesti/sekler-omikron-vrsi-generalni-pretres-u-srbiji-traga-za-svakim-nevakcinisanim/

  • +1 7
Link to comment
4 hours ago, munze said:

„A šta čeka nas – da se svih ovih 50 odsto nevakcinisanih polako zarazi, polako će rasti broj umrlih, broj ljudi na respiratoru, broj hospitalizovanih, za koji očekujem da uskoro pređe 4.000. Zavarava nas osobina omikrona da je blaži, jeste blaži, ali sada se on polako usmerava sa mladih na starije, na one sa hroničnim bolestima, na one koji su odavno vakcinisani trećom dozom“, ukazuje Šekler.

Dodaje da će verovatno za starije i hronične bolesnike biti odobrena četvrta doza.

"Impresionira me egoizam mladih ljudi, kojima te bake i deke daju novac, čuvali su ih kad su bili mali, kuvaju im jer su oni njihovi dragi unuci... Kod mladih se ne dešava ništa posebno i vrlo retko dođe do teških slučajeva, ali dođe ponekad, i tad je najčešće u pitanju genetika... Ti ljudi nemaju nikakav osećaj odgovornosti, kriju se iza kukavičkih shvatanja da vakcinacija utiče na sterilitet, kažu 'neću, i nije mi bitno što neću, jer prosto neću'" da se vakcinišem, ističe Šekler gnevnim tonom.

 

https://rs.n1info.com/vesti/sekler-omikron-vrsi-generalni-pretres-u-srbiji-traga-za-svakim-nevakcinisanim/

 

jebo mu ja mater retard raspali.

 

 "Ponekad mi je žao što ovde smrtnost nije veća, jer bi sve bilo mnogo jasnije. Mislim, Bože mi oprosti, što to kažem", rezigniran je Šekler.

Link to comment

Pa naravno. Šekler i njegove kolege već dvije godine kume, mole i grlo odraše objašnjavajući da postoji način da pomognemo i sebi i njima u njihovom poslu dok redom spasavaju svakog ko se nađe u nevolji. Pošto je određeni dio populacije slijep, gluv i socijalno retardiran, doktor ima pravo i na ovakav stil.

 

Zemlje sa visokim procentom vakcinacije olakšavaju ili ukidaju mjere jer omikron očigledno ne može da im nanese štetu, a mi dnevno ponovo ispraćamo 60 ljudi i to zvanično, realno boga pitaj..

 

Iz ovakve njegove rečenice čitam samo očaj profesionalca koji ne može da uradi ništa više, a jasno mu je da uopšte nije moralo ovako da bude.

 

Edited by autsajder
  • +1 9
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...