Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

36 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ako je neko pozitivan u roku od mesec dana, ja onako laički mogu da pomislim da nikad nije ni bio negativan, od prvog pozitivnog testa?

... Shiit has hit the fan
 

pazi to ti je isto super, obichan grip u trajanju od mesec ipo dana, josh nek ne pravi imunitet, shta fali imace ga svako, imace ga stalno :ph34r:

 

ovo ce da evoluira na stranu - glupa ste goveda, evo ukucavacemo vam ekser u glavu jednom mesechno, dok ne nauchite, a necete. koliko ste samo pametni :lolol:

 

shta kaze uvazeni vememah, ima li imuniteta u kosmosu? :unsure:

 

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ako je neko pozitivan u roku od mesec dana, ja onako laički mogu da pomislim da nikad nije ni bio negativan, od prvog pozitivnog testa?







... Shiit has hit the fan
 

Pricalo se o toj dugoj pozitivnosti ranije pa su objasnili da pcr test detektuje sve ostatke virusa i mrtav virus i da se na pcr-u moze dugo biti pozitivan. A da antigenski lovi samo veliku kolicinu virusa i misle da ako si negativan na njemu da ne siris virus ili siris u minimalnoj kolicini koja ne moze da zarazi druge. Tako sam ja razumela. Ako neko zna nesto vise neka me ispravi. 

I omikron probija imunitet kod vakcinisanih i imunitet od prelezanih drugih sojeva, a ovaj stelt koji isto cirkulise probija omikron. 

Ma ludo je sve 

Link to comment
20 minutes ago, gospa buba said:

a? :ohmy:

Koliko sam ispratila to se jos uvek ne zna ali su vrlo oprezni sa izjavama. Kao trebalo bi nakon omikrona da ste sigurni od stelt omikrona u bliskoj buducnosti (e sad koliko je to). 

Kod nas se jos uvek najvise prica o delta+omikron sto ne znaci da ovaj zarazniji stelt ne cirkulise uveliko.

 

Tako da sam glupo napisala da probija :), samo sumnjam da smo nakon omikrona od ovog zasticeni. Izvinjavam se

Edited by Sandradjer
Link to comment

Juče smo (ponovo) imali slučaj da je u potvrdi o smrti za preminulu osobu van bolnice (na kućnom lečenju) kao uzrok smrti naveden Covid-19. Kolege su preduzele sve propisane epidemiološke i mere samozaštite.

Brojevi preminulih rastu, broj dana čekanja na sahranu ga gradskim grobljima se ne smanjuje iako se ne preskače ni praznik.

Savski venac je danas izdao MKU sa rednim brojem većim od 860 a Zemun je na preko 1040.

Link to comment
On 12.2.2022. at 21:45, Tale said:

Juče smo (ponovo) imali slučaj da je u potvrdi o smrti za preminulu osobu van bolnice (na kućnom lečenju) kao uzrok smrti naveden Covid-19. Kolege su preduzele sve propisane epidemiološke i mere samozaštite.

Brojevi preminulih rastu, broj dana čekanja na sahranu ga gradskim grobljima se ne smanjuje iako se ne preskače ni praznik.

Savski venac je danas izdao MKU sa rednim brojem većim od 860 a Zemun je na preko 1040.

 

Kod mene u zgradi je umrla žena prošli ponedeljak (ne od Covida), sahrana stigla tek danas.

  • +1 1
Link to comment

Normalno da umiru. Ćale slab od prošlog petka, pritisak u grudima grčevi u stomaku negativan antigenski. Nateramo ga da ode kod lekara, jutros ode, ja čuvam mamu (alchajmer). Dolazi kući posle 3-4 sata šta je bilo? Uradili mu pisiar, ali ga lekar u DZ Kanarevo brdo nikako nije pregledao. Stetoskop, pipanje, otvori usta reci a, ništa. Rekao je da mu ne liči da ima kovid, da liči da ima stomačni virus (grčevi su počeli prekjuče, posle svega) i eto. Sad čeka sutra veče pa će 'da vidi'. Msm on je čovek debil donekle ne pita ništa ne kuka. Stalno mu kenjamo ali ja sad mislim da ništa on nije kriv. Pre sto godina da je išo kod lekara dobio bi slušanje pluća, to je 5min i mi stvarno ne možemo to kod kuće. Tačno kad meni padne na pamet idem sad da zadavim tamo nekog, ja sve mislim to je nikad oni nadjačaju moj zen. 

  • Tužno 3
Link to comment
5 hours ago, Tihajeza said:

 

Kod mene u zgradi je umrla žena prošli ponedeljak (ne od Covida), sahrana stigla tek danas.

 

Prijatelju umrla majka u noći između srede i četvrtka prošle nedelje, sahrana će biti u sredu, 16-og.

Edited by boldrock
Link to comment

Vidim brojevi dosta opali a ova tema zamrla :) Broj hospitalizovanih ispod 4k.
Kod mene na poslu dvoje kolega negativni na sve testove uz očajnu krvnu sliku ,deluje kao da testovi postaju dosta neprecizni uz ove nove sojeve .

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Radno vreme kovid ambulanti u Srbiji od danas će biti skraćeno, saopštilo je Ministarstvo zdravlja.

 

Kovid ambulante radiće od 7 do 17 časova.

 

Napominje se da će noćna kovid ambulanta u Železniku u Beogradu biti ukinuta od 24. februara.

 

Iz Ministarstva poručuju i da će Gradski zavod za plućne bolesti u Beogradu do petka biti u kovid sistemu, posle čega će se izvršiti dezinfekcija, a od ponedeljka, 28. februara, ponovo će biti otvoren za ne-kovid pacijente.

  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...