Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

13 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ovo je lidtm šeklerove izjave

a ono o mrtvima je izveden naslov za tabloide

 

 

zaista je impresivan taj egoizam. odavno sam ih(avaxe) delio na glupe, plašljive i sebične. što više vreme prolazi mišljenja sam da je sebičluk dominantan razlog

 

Jebes drzavu koja racuna na velikodusnost podanika. 

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, dillinger said:

 

Jebes drzavu koja racuna na velikodusnost podanika. 

al znaš šta je najjače kod tih?

2/3 njih kao mantru ponavlja srbija je večna dok su joj deca verna i onu drugu, dogodine u prizrenu

 

a kada treba da učine jedan gest da spasu imaginarne starije sugrađane, onda se izmišlja hiljadu i jedan razlog

 

 

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, mackenzie said:

 

jebo mu ja mater retard raspali.

 

 "Ponekad mi je žao što ovde smrtnost nije veća, jer bi sve bilo mnogo jasnije. Mislim, Bože mi oprosti, što to kažem", rezigniran je Šekler.

 

Ova misao je i meni prošla kroz glavu više nego jednom. I dan danas imaš idiote koji "ne veruju u virus", čak i ovde na forumu. Pa se zapitam da li bi verovali da ljudi padaju mrtvi na ulici, kao od kuge... 

 

  • +1 5
Link to comment
8 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

al znaš šta je najjače kod tih?

2/3 njih kao mantru ponavlja srbija je večna dok su joj deca verna i onu drugu, dogodine u prizrenu

 

a kada treba da učine jedan gest da spasu imaginarne starije sugrađane, onda se izmišlja hiljadu i jedan razlog

 

Pa naravno, nisu krivi ovi što neće reč da kažu o tome šta se dešava nego ćute i voze po starom nego je kriv Šekler što je rekao kako jeste.

  • +1 5
Link to comment
8 hours ago, braca said:

 

Ova misao je i meni prošla kroz glavu više nego jednom. I dan danas imaš idiote koji "ne veruju u virus", čak i ovde na forumu. Pa se zapitam da li bi verovali da ljudi padaju mrtvi na ulici, kao od kuge... 

 

 

Verujem da bi svi (možda i mi*) potezali veze da se bocnu što pre da je bolest vidljivija. Virus je ispao konstruktivniji i pametniji od civilizacije.

 

*Jedna poznanica je uzela neki mini posao od 10 sati nedeljno u administraciji u vrtiću kada je počelo bockanje u Nemačkoj, da bi što pre stigla na listu prioriteta - tim rečima. Uspelo joj je, došla je na red oko dve nedelje pre mog muža kao pratioca trudnice. Nebitne su te dve nedelje plus/minus, ostali naši prijatelji su čekali duže, osim onih koji su ćapili J&J sredinom juna čim se pojavila. Od jula je onda već mogla iRNK da se dobije bez velikog čekanja

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
ovo je lidtm šeklerove izjave
a ono o mrtvima je izveden naslov za tabloide
 
 
zaista je impresivan taj egoizam. odavno sam ih(avaxe) delio na glupe, plašljive i sebične. što više vreme prolazi mišljenja sam da je sebičluk dominantan razlog
Ja sam juče svoje rođake tim rečima bukvalno napušio.
Pametnica žena koja radi sama u kancelariji i koju muž koji ne radi vozi kolima na posao, dakle ima minimum minimuma kontakta, i dalje odbija da se vakciniše i pokušava da poentira "pa eto ti si se zarazio, a vakcinisao si se...".
I kuka kako ne može da nađe termin za doktora za pregled...
Pa jbm ti...







... Shiit has hit the fan

  • Tužno 1
Link to comment
15 hours ago, munze said:

„A šta čeka nas – da se svih ovih 50 odsto nevakcinisanih polako zarazi, polako će rasti broj umrlih, broj ljudi na respiratoru, broj hospitalizovanih, za koji očekujem da uskoro pređe 4.000. Zavarava nas osobina omikrona da je blaži, jeste blaži, ali sada se on polako usmerava sa mladih na starije, na one sa hroničnim bolestima, na one koji su odavno vakcinisani trećom dozom“, ukazuje Šekler.

Dodaje da će verovatno za starije i hronične bolesnike biti odobrena četvrta doza.

"Impresionira me egoizam mladih ljudi, kojima te bake i deke daju novac, čuvali su ih kad su bili mali, kuvaju im jer su oni njihovi dragi unuci... Kod mladih se ne dešava ništa posebno i vrlo retko dođe do teških slučajeva, ali dođe ponekad, i tad je najčešće u pitanju genetika... Ti ljudi nemaju nikakav osećaj odgovornosti, kriju se iza kukavičkih shvatanja da vakcinacija utiče na sterilitet, kažu 'neću, i nije mi bitno što neću, jer prosto neću'" da se vakcinišem, ističe Šekler gnevnim tonom.

 

https://rs.n1info.com/vesti/sekler-omikron-vrsi-generalni-pretres-u-srbiji-traga-za-svakim-nevakcinisanim/

Pričali mi roditelji jednog osmaka, oni mu govore da imaju svoj biznis i ako se razbole ne mogu da rade i zarađuju ali kaže ajde to nego da živi s bakom koja može da umre. Nisam im ja ništa pričao u startu, sami su mi se poverili da im je užasno da ne mogu da ga ubede da nosi masku iako neviđenu količinu energije troše na to. Pakuju mu maske, krene s maskom, uđe s maskom jer ga dežurni nastavnik ne pušta u školu bez, ali posle skine kao i ceo osmi razred u našoj školi a bogami i 5, 6, 7.

 

E sad... Nije mnogo manji ni egoizam drugih generacija, da budemo fer. Mi smo bili na neurohirurgiji u ponedeljak, pričali s hirurgom on kaže da bi voleo da se samo ukinu pravila jer po njemu kolateralna šteta je veća od direktne. Al dobro on je đak i saradnik Nade Grujičić.

  • Tužno 1
Link to comment
19 minutes ago, Hermetico said:

Pričali mi roditelji jednog osmaka, oni mu govore da imaju svoj biznis i ako se razbole ne mogu da rade i zarađuju ali kaže ajde to nego da živi s bakom koja može da umre. Nisam im ja ništa pričao u startu, sami su mi se poverili da im je užasno da ne mogu da ga ubede da nosi masku iako neviđenu količinu energije troše na to. Pakuju mu maske, krene s maskom, uđe s maskom jer ga dežurni nastavnik ne pušta u školu bez, ali posle skine kao i ceo osmi razred u našoj školi a bogami i 5, 6, 7.

 

 

I ti su roditelji puzevi i amebe.

 

Neces da se vakcinises..ne moras, ljubi te tata. Ali fon koji nosis, ja sam platio..daces ga meni dok ne prodje korona a ti koristi tatinu staru nokiju kojom inace pritiskamo kupus. Te patike..no-no..idemo kasnije do Kineza da odaberes sebi garderobu i obucu za naredno polugodiste..imas budzet od 10 tisuca. 

 

E sad..ako se vakcinises...

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Kada bi pokretačka snaga ljudske civilizacije radila po istom principu kao  angst tinejdžera od svog najbližeg društva, sada bi već imali kolonije u sazveždju Oriona. Tu pomoći nema.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, SNARC said:

 

I ti su roditelji puzevi i amebe.

 

Neces da se vakcinises..ne moras, ljubi te tata. Ali fon koji nosis, ja sam platio..daces ga meni dok ne prodje korona a ti koristi tatinu staru nokiju kojom inace pritiskamo kupus. Te patike..no-no..idemo kasnije do Kineza da odaberes sebi garderobu i obucu za naredno polugodiste..imas budzet od 10 tisuca. 

 

E sad..ako se vakcinises...

Nisam pričao o vakcinaciji nego o nošenju maske u školi, a nemam nikakav interes da branim te ljude jer ih ne poznajem privatno. Škola jeste puž ameba jer kad bi poslali troje dece kući zbog nenošenja maske druga deca bi nosila, ko što smo mi nosili uniforme školske jer da nas ne vrati dežurni nastavnik kući. Ali to je opet pitanje odluke ministarstva da li je to obavezno ili je preporuka. Ako je preporuka onda ne možemo da ih šaljemo kući. 

 

U svakom slučaju, mislim da egoizam mladih nije presudan za ovu situaciju, mnogo veći problem su nejasna pravila i preporuke koje se ne poštuju. Mislim što bi se mladi pa i vakcinisali ako se ne vakcinišu lekari i nastavnici

  • +1 1
Link to comment

Ma kod nas nista nije normalno. 

Moj klinac je prvak koji nosi masku kada mu se kaze, satima po potrebi i bez pobune. Ali, u skoli nose samo kroz hodnik kada ulaze u skolu i kada izlaze iz nje. U ucionicama ispod brade. Jadnicak mi se zali da ga bole usi od toga. Evo sada mi kaze da su sada poceli i na odmoru. 

Dakle, postoji volja, ali ne vredi. A sada je pravo vreme da se te navike oforme. 

Ne znam. Znam da je uciteljica primila 3 fajzera, nije to problem. Otprilike je to neki opsti stav za mladje. Roditelji su uglavnom antivakseri, mozda ima veze sa tim. 

Link to comment
10 hours ago, omiljeni said:

cia1NOA.png

 

U stvarnosti smo verovatno na prvom mestu. Oni ovde računaju i Kosovo u Srbiju verovatno, u smislu ukupnog stanovništva? Ali verovatno ne računaju njihove Covid brojke.

Bugarska ima približno isto stanovnika kao mi (bez Kosova), pa ne može njihova razlika od 30.000 ljudi da bude više po glavi nego naša od 40.000.

 

Edited by Партибрејкер
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...