Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Imam u okruzenju neka dva cudna slucaja oko korone.

I porodica (roditelji i dvoje dece, starije dete i roditelji 3 puta vakcinisani) imali koronu oko bozica (mama testirana +). Svi imali blage simptome, slinjenje, kijanje i eventualno neka blaga temperatura (ne kod svih). Ove nedelje tata pozitivan (samo blaga temperatura) i mladje dete (visoka temperatura 1 dan. Ostali dobro, a ovi isto dobro nakon dan/dva. 

 

II porodica (roditelji i dete, roditelji 3 puta vakcinisani). Mama pozitivna oko 20 januara, slabi simptomi. Dete i otac nista. Ove nedelje dete pozitivno (temp 1 dan). Mama i tata nista. Veoma cesto se testiraju onim kucnim testovima i negativni su bili svi u ova dva zarazavanja kad osobe nisu imale simptome. 

 

Da napomenem da su u obe porodice mala deca i da nije moguca izolacija jednih od drugih.

 

Da li su drugi sojevi u pitanju i sta se desava. Ako ja znam dve kuce sa ovim ponovnim zarazavanjem u roku od mesec dana ko zna koliko ih ima.

 

Uglavnom svi su dobro, nije mi cilj da sirim neku paniku. Sve gore opisano su blagi simptomi bez ikakvih komplikacija tokom bolovanja.

Link to comment

Svasta je moguce. Danas je petak, za ove prve sam cula u utorak i nije bilo prijatno ali sam pomislila neki ludi splet okolnosti. Onda u cetvrtak ovi drugi pa podelih ovde na forumu. 

Znam celu istoriju i razvoj dogadjaja u obe porodice i samo da naglasim da niko nije testiran PCR-om samo onim brzim antigenskim u ambulatni i jos su neki radili i kucne testove pa imam bolji pregled situacije 

 

Najvaznije je da su svi dobro :).

 

Odgovorni su ljudi i postuju izolaciju ako to u Srbiji ima neki znacaj. Makar da oni zastite svoje bake, deke i osetljive 

Edited by Sandradjer
Link to comment
Quote

Oko 70 odsto hospitalizovanih nije vakcinisano protiv kovida-19, a oni koji su vakcinisani a zarazili su se, stariji su ljudi s hroničnim bolestima i virus su im uglavnom preneli mlađi članovi domaćinstva, izjavila je dr Tatjana Adžić Vukićević, direktorka Kovid bolnice u Batajnici.

Ona je za današnju Politiku navela da je ova zdravstvena ustanova ranije imala dnevno od 80 do 100 prijema novih pacijenata, a sada ima oko 60.

Pojasnila je da su to uglavnom teško oboleli pacijenti i u više od 70 odsto slučajeva stariji od 70 godina.

"Omikron soj se u 90 odsto slučajeva kod zaraženih osoba zadržava u gornjim partijama respiratornoig sistema i oboleli uglavnom dobro prođu, lečeći se u ambulantama domova zdravlja", rekla je ona.

Kada je reč o hospitalizovanima, rekla je da oni u proseku u bolnici provedu osam dana, za razliku od onih koji se zaraze delta sojem i koji u proseku u bolnici leže od 21 do 46 dana.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/dirktorka-kovid-bolnice-u-batajnici-70-odsto-hospitalizovanih-nije-vakcinisano/mqg6vxd

Edited by vememah
Link to comment
12 hours ago, Sandradjer said:

Imam u okruzenju neka dva cudna slucaja oko korone.

I porodica (roditelji i dvoje dece, starije dete i roditelji 3 puta vakcinisani) imali koronu oko bozica (mama testirana +). Svi imali blage simptome, slinjenje, kijanje i eventualno neka blaga temperatura (ne kod svih). Ove nedelje tata pozitivan (samo blaga temperatura) i mladje dete (visoka temperatura 1 dan. Ostali dobro, a ovi isto dobro nakon dan/dva. 

 

II porodica (roditelji i dete, roditelji 3 puta vakcinisani). Mama pozitivna oko 20 januara, slabi simptomi. Dete i otac nista. Ove nedelje dete pozitivno (temp 1 dan). Mama i tata nista. Veoma cesto se testiraju onim kucnim testovima i negativni su bili svi u ova dva zarazavanja kad osobe nisu imale simptome. 

 

Da napomenem da su u obe porodice mala deca i da nije moguca izolacija jednih od drugih.

 

Da li su drugi sojevi u pitanju i sta se desava. Ako ja znam dve kuce sa ovim ponovnim zarazavanjem u roku od mesec dana ko zna koliko ih ima.

 

Uglavnom svi su dobro, nije mi cilj da sirim neku paniku. Sve gore opisano su blagi simptomi bez ikakvih komplikacija tokom bolovanja.

 

 

Ja imao 4. Januara simptome identicne ovim od pre nedelju dana, samo umanjene za dvodnevnu povremenu temperaturicu i dosadni suvi kasalj. Sve ostalo isto u dlaku. Tada se nisam testirao (enormne guzve) ovog puta jesam, i pozitivan.

 

btw. prvi put trajalo je nesto duze, desetak dana me grlo bolelo.

 

Moguce je da se bestija vraca, nista kod ovog sranja nije iskljuceno.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

@Caligula

A to 4. jan sto si imao jesu li i tvoji ukucani imali neke tegobe? Ako si vec pisao izvini, tesko je spratiti sve, a secam se da si se zalio i nisi testirao

 

Jeste dete, visoka temp jednu noc i grlobolja koja je prosla brzo. Zena nista.

  • Hvala 1
Link to comment

Da li je moguće sasvim slučajno da pored ovakvog vremena kada nema snega ,vreme se menja svaka dva dana postoje i drugi virusi ?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment

moguće je ali je aktivnost virusa nalik gripu trenutno na vansezonskom, da ne kažem letnjem nivou po istraživanjima, očigledno ćemo pregurati još jednu zimu bez gripa :happy:

Link to comment
Ako je zaista ponovna zaraza u tako kratkom roku cesta i uopste moguca nije nikako dobro. Ova cirkulacija virusa se nece mnogo smanjivati
Ako je neko pozitivan u roku od mesec dana, ja onako laički mogu da pomislim da nikad nije ni bio negativan, od prvog pozitivnog testa?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
17 hours ago, Caligula said:

 

 

Ja imao 4. Januara simptome identicne ovim od pre nedelju dana, samo umanjene za dvodnevnu povremenu temperaturicu i dosadni suvi kasalj. Sve ostalo isto u dlaku. Tada se nisam testirao (enormne guzve) ovog puta jesam, i pozitivan.

 

btw. prvi put trajalo je nesto duze, desetak dana me grlo bolelo.

 

Moguce je da se bestija vraca, nista kod ovog sranja nije iskljuceno.

 

Isto..preslikano. Testirao se pre nekih 5 dana, kazu negativan. 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...