Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 minutes ago, renne said:

stara emisija snimana pre epidemije

Omg, doziveo sam stres... Pomislio sam, ali vidim ove popularne sapunjive glumce, a njih zovu kad su aktuelni... I stari film kad gledam stresem se zbog nedrzanja distance...

Link to comment
 
Ja poludeh i hocu majke da pozdravljam.
 
Svekar je vlasnik kuce..zivi se kod njega.
U koronu ne veruje i kaze da je to izmisljotina. Nece da se vakcinise.
 
Sin se ne protivi ocu..i ne da zeni da kontrira.
 
Bilmezi svi zajedno.
 
 
bilmezi zive u patrijarhatu satkanom od lazi i teshko im josh malo da slazu. to je meni jako komplikovano za shvatanje.

dodusna ako je mala sredina i neko ih cinkari da se vakcinishu tajno, moz da bude belaja.

na kraju svi kod onog kamenoresca :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

Konačno da budem izabran u neku malu, specijalnu grupu, ove 2 branše koje ne mogu da rade i dalje :heart: Ekonomski kolaps se nastavlja. :D

 

Za ovo donošenje odluka minut pre ulaska u dan za koje važe da jedu govna i pocrkaju svi iz KŠ, i svi iz Vlade. Bonus: I svi iz SNS. Bonus 2: i "samo" simpatizeri. Bore se šatro za privredu i pičke materine, ali drkaju ljude do minut do 12 jer šta?! Govna najgora na svetu ikad. Svi pocrkali da bog da, ups, to sam rek'o. 
 

Edited by Mil@n
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

To je pričao kroz zajebanciju ili je bio ozbiljan?

Mrtav ozbiljan. Tragično, zaista. 

Napisala sam post manje kao anegdotu a više kao primer da to što je neko prosvetni radnik (i to biolog, jebemu) ne znači da ima a priori tapiju na činjenice i svest o sopstvenoj prosvetiteljskoj ulozi. 

  • Tužno 1
Link to comment

Ova mera jedan čovek na devet kvadrata će napraviti totalni haos i kod ovih koji će raditi od sutra a imaju malu kvadraturu.

 

Pogotovo što je vlada najavila sns janjičare koji će da upadaju i pišu svima kazne. 

 

Evo primera recimo apoteka u kojoj radi moja žena. U tom malom prostoru ima jedva desetak kvadrata ako ne računamo otvorena vrata ka drugoj prostoriji gde je magacin i gde je takođe još plus 10 kvadrata. Kaže "pa ja po ovom pravilu ne smem ni da primam pacijente već da ih uslužujem na stepeništu". Na stranu to što se ove džukele od vlasnika nisu setili već godinu dana da instaliraju šalter prozore.

 

Ima ih 4 u apoteci a dve imaju  koronu trenutno i to sa velikom temperaturom. I obe su se čuvale koliko su mogle.

Ali mala je kvadratura a do sto pacijenata dnevno uđe/izađe. 

Srećom da je od revakcinacije Sinofarma prošlo već mesec dana pa pretpostavljam da će biti ok. Plus je stalno nosila duplu masku i vizir a ove koleginice samo hirurške maske... Međutim psihološki je sve ovo ubija iako je veoma jaka osoba. Često je išla na zamene po drugim apotekama gde su koleginice dobijale koronu. 

Edited by BlackGeorge
  • Tužno 1
Link to comment
5 minutes ago, BlackGeorge said:

Ova mera jedan čovek na devet kvadrata će napraviti totalni haos i kod ovih koji će raditi od sutra a imaju malu kvadraturu.

 

Pogotovo što je vlada najavila sns janjičare koji će da upadaju i pišu svima kazne. 

 

Pa kontrolisace kao i do sad - znaci nista od toga. Pametne drzave insistiraju na dugorocnom sprovodjenju mera a kod nas se 3 puta nedeljno menjaju mere a u sustini nista se nw menja

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Veliki broj ljudi sa fakultetskim diplomama je u suštini neobrazovan. Savladali su neki kvantum znanja unutar određene oblasti do nivoa dovoljnog da im neka ustanova izda potvrdu da su spremi da se bave tom oblašću na nekom osnovnom nivou (diploma osnovnih studija), i ni u svojoj oblasti dalje od toga nisu mnogo odmakli, a van nje nisu nikada ni istraživali, pa nemaju širinu ni u struci, a ni van struke. Stoga mi nije jasno otkud čuđenje da mnogi takvi ljudi po prosveti predstavljaju pogodno tlo za primanje najrazličitijih budalaština.

 

Šta mislite, koliko prosečni profesor srpskog ili istorije iz neke prosečne škole poznaje mehanizam na koji funkcionišu DNK i RNK ili osnove elektronike, ili koliko neka prosečna profesorka biologije poznaje funkcionisanje međunarodne ekonomije ili politike. Ja sam uveren ne suštinski bolje od komšije koji nije završio nikakvu školu ili ima samo neku srednju, i onda je i njima lako podmetnuti različite gluposti o farmaceutskoj mafiji, čipovanju, antivaksu i ostalo. Još kada se na ovo nakaleme raznorazni lični kompleksi, ubeđenja, loše vaspitanje ili loš karakter i ostalo, dobije se u mnogo situacija jedna vrlo toksična smeša.

Opšti pad opšteg obrazovanja... U našoj generaciji je negde blag pad, ili bar zbog boobla u kom sam to ne vidim jer je neke stvari bilo i još uvek sramota ne znati, ali kod mlađih, čini mi se da je strmoglavo...

 

A možda je samo

 

310?cb=20180908193511

Link to comment

evo gule - brojac protesta izbrojao (preko snimka kolone na srbin info) da je na protestu juce bile oko 2000 ljudi. uvek posten brojac, kako nasih, tako i njihovih okupljanja. 

Link to comment
55 minutes ago, radisa said:

Nauka je umrla u drugoj dekadi 20-og veka... Mi se još sećamo toga, ali sad će polako mračna vremena, zahvaljujući baš toj nauci...

 

Problem je što je nauka prekompleksna i više prosečan čovek ne može da razume dubine nauke... ALi ne samo to, mladi ljudi i ne žele da razumu, ako ne može na tik-toku u 20 sekundi da se objasni, onda je to smor i dosadno...

 

Ne pomažu ni škole, pogotovo u Stradiji™, gde rade izmučeni ljudi koji uopšte nemaju neku želju da decu uče naučnom metodu, nego ih maltretiraju glupostima i učenju napamet... Čast izuzecima, ali ja sam recimo od ćerkihnih 10+ predmeta stekao sliku da samo dvoje ljudi želi da uči decu nečem nornmalnom... Jebem ti istoriju gde učiš napamet događaje a ne relacije između njih. Ili Srpski gde se deci i dlaje daje da uče neke pesmice napamet... :isuse:

 

Ne slazem se.

 

Sav ovaj obrazovni metod je  obrazovao i nas - ucenej napamet i pesmica i datuma i svega... bez ijednog jedinog istrazivanja do kraja skolovanja na faksu.

 

Nikad vise nije bilo nauke u medijima i nikad vise naucnika nije bilo u svetu, cenim i da procenat u populaciji skace (mada nemam statistiku za to).

 

Rec je o pre o onome sto na drugim topicima pise Chandra - losa nauka i  losi podsticaji, u raznim disciplinama. Medicina je tu najvidljivija posto se njenii dokazi najlakse prodaju, pa onda imas pij vino, nemoj da pijes vino, jedi cokoladu, nemoj da jedes cokoladu... I sada je sve to multiplikovano sa koronom.

 

Kao  posledica toga, autoritet nauke o kome su pisali filozofi nauke je opao,i to, iako opet nemam statistiku, vise u drustvima sa obrazovanijm stanovnistvom nego u onima sa manje obrazovanim gde je lekar jos uvek sa velikim "L" jer pacijentijos ne guglaju simptome, bolesti i lecenje da na  ravnoj nozi razgovaraju sa lekarom.

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, pt 2.0 said:

Jako lepo je večeras bila obradjena tema tog protesta u NewsMax Adria, i ovo o čemu g. Baucal govori je pretpostavljam na tragu tvojih misli:

 

(Razumem šta hoćeš da kažeš ovim “iznad politike”, ali smatram da posledice i takvih talasa mogu postati političke)

 

Hvala na linku. Odgledao do sedmog minuta, posle ne. Bezveze je ovo Obucinino svodjenje svake teme na jebenog Vucica.

 

A tema je svakako zanimljiva, i  ima Baucal tu sta da kaze.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...