Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, renne said:
26 minutes ago, Aleksija said:
stvarno, zna li se kako se sutra radi? mere se zavrsavaju veceras, sta ima sutra?

Ne zna se ništa

divno. bukvalno ljudi ne znaju da li rade sutra.

Link to comment

Zove me drug sinoć - ako neko nešto pita, vozio me je kod kamenoresca, a zapravo ide danas u tajnosti da se vakciniše, tašta antivakserka level pro, a žena bi se možda i vakcinisala da sme od majke i od njenih navodnih razgovora s lekarima koji su navodno rekli "ako misliš još da da rađaš bolje ne". Imaju dvoje dece, oboje stariji od 40 i nisam pre vakcine čula da planiraju treće i četvrto, ali eto iznenađenja

 

On grešnik jedva dočekao da opet bude bez poziva da ode, a mora da ćuti radi mira u kući.

 

Malo je i smešno, malo više tužno.

 

e. Tašta je farmaceut.

 

 

Edited by angelada
  • +1 4
  • Haha 5
  • Tužno 2
Link to comment
2 minutes ago, Mos said:

@AleksijaSta znam, mozda gresim, ali ja na onom snimku juce nisam video tu skijasku ekipu vec one uobicajene face sa radikalskih protesta. Sve njih objedinjuje ta neka ideologija teranje kontre i secenja patke radi teranja kontre (najcesce sebi samima). Mislim da za veliki broj njih postoji neko medju-resenje i da nisu potpuno izgubljeni za empatiju i zajednicku drustvenu akciju. Samo mora neko da im to konstantno uteruje u vidik, na isti nacin na koji im uteruju zavere i cetiri zilijarde Balkan Info emisija. 

mislim, nazalost, da na licnom nivou mozemo vrlo malo da uradimo, ako i imamo motiva - za bliske ljude do kojih nam je stalo, svakako.

uvek prvo treba da postoji dobra drustvena/drzavna konstrukcija, lako je u ni ugradjivati i pozeljne tehnike i ubedljive pojedince.

meni je vise preko glave licnog angazmana i aktivizma koji se zavrsi iscrpljenoscu i nikakvim rezultatima.

  • +1 3
Link to comment

Pa mere su jasne, do ponedeljka. Sutra će sve da radi. Onda će da se natežu do pred kraj nedelje, pa opet produženi vikend. Živi bili pa videli.

Link to comment
9 minutes ago, Aleksija said:

stariji i zbunjeni obicno nisu aktivni i agresivni promoteri, ja nekako njih nisam ni imala u vidu kad govorimo o perjanicama pokreta.

 

no svejedno, mene mnogo vise interesuje osnazivanje i spasavanje onog dela, narocito mladih ljudi, koji uprkos svemu ovome cuvaju zdrav razum i empatiju. njima je danas i ovde mnogo teze nego onima sto igraju kolo oko zira. neuporedivo teze.

Prpeoznao sam se  u ovome..empatiju sma uvek imao, narocito za bolesne, decu, zene narocito, ali uopste generalno, i pre korone, zdrav razum, ako sma ga ikada i imao, nisam uspeo da sacuvam, i islim da cu ga tek izgubiti..

  • Tužno 1
Link to comment
9 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Mislim da je na osnovu Beowlovog primera jasno da ne govorimo o 2/3 runde dijaloga o problemima modernog drustva, vec je to nesto sto mora neprekidno da traje. I pricamo globalno, ne samo u jednoj zemlji.

 

Ljudi koji su generalno protiv vakcinacije, ne veruju farmaceutskim kompanijama, odnosno veruju da tu ima dosta nekog muljanja,  eksperimentisanja na ljudima i sl. Ti naravno mozes nekom antivakseru da kazes da su to sve gluposti, da su sve vakcine koju se daju savrseno bezbedne, ali onda imas npr.  aferu oko AstraZeneke i taj antivakser ce reci da je ipak bio u pravu sto se nije vakcinisao, jer ko zna sta je unutra. Jos ako i sami lekari izbegavaju vakcinaciju, govore svojim pacijentima da sacekaju, onda ne mozes kriviti obicne ljude sto nemaju poverenja u sistem.

 

Drustveni dijalog podrazumeva i da lekari javno sucele svoja razlicita misljenja, da se o svim stvarima otvoreno raspravlja. Ja recimo smatram da je izuzetno bila dobra emisija koju je Olja Kovacevic napravila sa Kisickom, Jankovicem, Jovanom Stojkovicem i jos jednim tipom oko mmr vakcina i autizma. Kamo srece da je vise takvih emisija svuda, manje bi bilo nedoumica..

 

Slazemo se znaci, samo sto bi ti to radio mnogo akademskije i ocekivao da ce ljudi gledati i razumeti koja strana je ispravna, a ja bih isao radikalnijim metodima pokazivanja katastrofe koja se desava i spamovanjem prizemnim clancima i YT emisijama, gde bi se pokusalo okrenuti kontra-kulturu inata u svoju korist. Moje se nece desiti jer to nema ko da finansira i ne ide nikome u korist, a tvoje nece jer Srbija nije napredno drustvo spremno za kreiranje misljenja kroz ozbiljne dijaloge. 

Edited by Mos
  • +1 5
Link to comment
5 minutes ago, angelada said:

Zove me drug sinoć - ako neko nešto pita, vozio me je kod kamenoresca, a zapravo ide danas u tajnosti da se vakciniše, tašta antivakserka level pro, a žena bi se možda i vakcinisala da sme od majke i od njenih navodnih razgovora s lekarima koji su navodno rekli "ako misliš još da da rađaš bolje ne". Imaju dvoje dece, oboje stariji od 40 i nisam pre vakcine čula da planiraju treće i četvrto, ali eto iznenađenja

 

On grešnik jedva dočekao da opet bude bez poziva da ode, a mora da ćuti radi mira u kući.

 

Malo je i smešno, malo više tužno.

 

e. Tašta je farmaceut.

 

 

e ali bas izmedju smeha i placa. 

Link to comment
7 minutes ago, angelada said:

Zove me drug sinoć - ako neko nešto pita, vozio me je kod kamenoresca, a zapravo ide danas u tajnosti da se vakciniše, tašta antivakserka level pro, a žena bi se možda i vakcinisala da sme od majke i od njenih navodnih razgovora s lekarima koji su navodno rekli "ako misliš još da da rađaš bolje ne". Imaju dvoje dece, oboje stariji od 40 i nisam pre vakcine čula da planiraju treće i četvrto, ali eto iznenađenja

 

On grešnik jedva dočekao da opet bude bez poziva da ode, a mora da ćuti radi mira u kući.

 

Malo je i smešno, malo više tužno.

 

e. Tašta je farmaceut.

 

 

Sad cu ja malo da  budem tough guy on the internet,, ali sto se ta pickica ne razvede:D

  • +1 2
  • Haha 5
Link to comment
56 minutes ago, Aleksija said:

stvarno, zna li se kako se sutra radi? mere se zavrsavaju veceras, sta ima sutra?

Ide kajron na RTS-u da se konsultuju trenutno. Predlog je da radi sve sem tržnih centara i ugostiteljskih objekata.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...