Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Evo ga Vesara poentira sa "kućnim žurkama"
"Kad zatvorite kafiće ljudi se vesele po kućama"
"Beograd plaća cenu Zlatibora i Kopaonika i skijaških centara"
"Ja se nadam da će se u sredu doneti odluka da se otvore tržni centri i kafići"
"Mi smo nametnuli nove standarde svetu u oblasti borbe protiv COVID"


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

eh brate, to si ti negde na zapadutm

 

pa ovde mora dežurna slavica da sedi i da razmenjuje poslednje tračeve sa frizerkom, gde bre bez toga? pa to onda nije frizer u srbiji :s_d:

 

ja svoju frizerku volim ne što dobro šiša, već što je ćutolog :D

 

u njemacku sam. nema kod nas slavica. :D 

ja se friziram kod mog brata jorgosa, grka. problem je sto se i svi ostali friziraju kod jorgosa

@harper vise se nije moglo cekati. poceo sam da se pretvaram u cubaku. a bio lep dan, mogao sam da palim jednu za drugom bez da me ukucanke za nesto cimaju i prekorno gledaju :D

 

Link to comment
46 minutes ago, Frank Pembleton said:


"Mi smo nametnuli nove standarde svetu u oblasti borbe protiv COVID"


.... Shiit has hit the fan!
 

Među najgorima smo u Evropi je jedan nivo standarda... 

Link to comment

Vi ne zakazujete šišanje? :huh:

 

15 godina se šišam kod istog frizera, dogovorimo se za termin, on mi javi ako slučajno ima nekog pomeranja. U najgorem slučaju odsedim u kolima 10 min dok on završi s prethodnom mušterijom.

Link to comment
5 hours ago, Nesh said:

Dakle, jedan frizer vise ne sme da sisa vise musterija istovremeno na jednoj stolici? Ozbiljan preokret u suzbijanju zaraze.

 

5 hours ago, mraki said:

edit: inače, mislim da kod ženakih frizera to često i ide tako, dok se na jednoj suši neka farba, šta već... frizer već radi na drugoj glavi. :D

ja kad odem na podšišivanje i podbradavanje u belanovici, dešavalo se da budem odrađen dok neka žena sedi na drugoj stolici posle farbanja. kada smo sami u radnji, frizerka je prihvatala da mi sredi bradu. ona, obavezno s maskom. ja, dok mi obrađuje ovo malo kose.

 

ne može bez EDIT: u beogradu sam viđao na izlozima frizeraja napomenu da ne rade brade zbog virusa. pored onog o obaveznoj maski i broja ljudi u radnji.

Edited by djordje geprat
Link to comment
3 hours ago, renne said:

Klizni u sredu u 8

pa shta ima josh shto bi mogli da nam kazu osim najboljih namera usvijet? :unsure:

 

29 minutes ago, Sammael said:

Vi ne zakazujete šišanje? :huh:

 

15 godina se šišam kod istog frizera, dogovorimo se za termin, on mi javi ako slučajno ima nekog pomeranja. U najgorem slučaju odsedim u kolima 10 min dok on završi s prethodnom mušterijom.

ja se zato shtisham sama. shto je zakazivanje ko za operisanje otvorenog srca :lolol:

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

pa shta ima josh shto bi mogli da nam kazu osim najboljih namera usvijet? :unsure:

 

ja se zato shtisham sama. shto je zakazivanje ko za operisanje otvorenog srca :lolol:

 

Što jes jes, danas sam kod hirurga brže zakazao iduću operaciju (12.4.) nego što se s frizerom dogovorim za termin. 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

pa shta ima josh shto bi mogli da nam kazu osim najboljih namera usvijet? :unsure:

 

ja se zato shtisham sama. shto je zakazivanje ko za operisanje otvorenog srca :lolol:

ili cekaju kakav ce biti utorak, pa ce na osnovu toga poostravati, ili zadrzati postojece, ili Vesic zapeo da se popusti..ovo drugo vrv...ili ce da odloze za petak,i za to je velika verovatnoca..

Edited by Misko
Link to comment
10 hours ago, namenski said:

Jeste da je tezak Off :), vredelo bi mozda nastaviti na Istoriji, mozda cak i na posebnom, obrazovanje topiku. ali:

pretpostavljam da sam u pravu ako ovo sto si napisao, prvi pasus narocito, pokusam da sazmem u: sama, gola informacija, bez obzira na kvalitet i kvantitet - nije Znanje.

Znanje koje podrazumeva i zahteva edukovanu, ciljanu sposobnost sistematizacije informacija, kriticko misljenje da ne pominjem.

Ali, mislim da nije problem u konfuziji u sistemu obrazovanja kao takvom: problem je u konfuziji celog drustva.

Srbija danas, naime, nema odgovore na pitanja ko je, gde je, kuda ide: drustvo koje zeli da obrazuje takozvane mlade narastaje pre svega mora da ima postavljene parametre.

Ne budi mi zamereno, uzecu primer SFRJ: kakve god, opravdane naravno, zamerke stajale, bile na mestu, to drustvo je imalo izgradjen sistem vrednosti i na njemu postavljen istorijski narativ na kome se zasnivao sistem obrazovanja.

Kada to imas - lako je.

Naravno, moze i treba da se diskutuje koliko je - kada je istorija u pitanju - taj narativ pomogao, a koliko odmogao, ali je obrazovni sistem u celini funkcionisao kao odraz stanja u drustvu.

Sto on pre svega i jeste.

Hocu reci, na stranu sva poredjenja, kakva drzava - takav sistem obrazovanja.

I ne samo obrazovanja.

Takozvane nove tehnologije su tu samo dobrodoslo ortopedsko pomagalo, alatka.

 

Što se narativa tiče, jedini sveprisutni i sveobuhvatni što se ove zemlje tiče je "Neće valjda".

 

7 hours ago, slepa živana said:

ovaj kreten juče umro na respiratoru

sad bi mogla nekog da prebijem

 

Darvin radi ne odmara.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...