Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

daj mi link. zaista me zanima na osnovu čega su, ajd' da kažem, normalni ljudi to prihvatili
na osnovu toga shto je lako. ubaci 2 (dva) razlomka i zavrshio si sa ravnom zemljom. trenutna namera reforme obrazovanja se i sastoji u izbacivanju svega shto je 'teshko' ili zahteva bilo kakav vishi nivo povezivanja i zakljuchivanja, ne daj boze neku apstrakciju, uz obavezno izbacivanje formula i zadataka iz fizike, nego samo vizuelno privlachni eksperimenti da ostanu, i da neshto eksplodira, ako ima neki vatromet itakoto. da se mozak ne zamori a chula zadovolje. sad, kako izbaciti matematiku iz matematike, to je teshko pitanje, ali reshice se nekako. mora da bude lako. ako nije lako, nema smisla.

sve i da je gospod lichno seo i stvarao svet dan po dan, vrstu po vrstu, taj se nanameravao, namislio i naradio nezapamceno. sad moze samo da sedi i drzi se za glavu hihi.gif

sent from bubamoto


  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, namenski said:

 

Znanje koje podrazumeva i zahteva edukovanu, ciljanu sposobnost sistematizacije informacija, kriticko misljenje da ne pominjem.

Ali, mislim da nije problem u konfuziji u sistemu obrazovanja kao takvom: problem je u konfuziji celog drustva.

Srbija danas, naime, nema odgovore na pitanja ko je, gde je, kuda ide: drustvo koje zeli da obrazuje takozvane mlade narastaje pre svega mora da ima postavljene parametre.

Ne budi mi zamereno, uzecu primer SFRJ: kakve god, opravdane naravno, zamerke stajale, bile na mestu, to drustvo je imalo izgradjen sistem vrednosti i na njemu postavljen istorijski narativ na kome se zasnivao sistem obrazovanja.

 

 

I teze jos, moras to da radis kontinualno, svaki time slot, nisam razumeo drugi bold..valjda je to

Link to comment
18 hours ago, Mos said:


Ovo sve jako lepo zvuči i podržavam dijalog i edukaciju. Samo bih voleo da vidim kako bi to bilo sprovedeno u praksi sa nekim od ljudi koje poznajem. Stavio bih pristojne pare da ne bi završili ni prvi krug dijaloga, a već bi vam mozak polomili. Uostalom, imamo primere na forumu kad strpljive osobe napišu ozbiljne i edukativne postove pa im se odgovori da ne znaju gde se nalaze. 
 

Edukacija mora ići sa veoma jasnom i konstantnom slikom dokaza. Dakle, ne pamfleti i grafimoni o Covidu nego snimci iz bolnica 24/7. Stalna kampanja preko novina i ostalih sredstava za ispiranje mozga se podrazumeva. Ovde (a i preko zapravo) jednostavno vlasti odgovara mutna voda, infodemija, zbunjenost ljudi. Jer svi su oni na kraju dana samo mali glasački listići, što kaže Boban u Balaševićevoj pesmi. 

 

Drustveni dijalog postoji samo kao fraza koja ne znaci nista, lepsi i moderniji nacin da se kaze javna rasprava i nista vise od toga. Drustvo je opsti pojam i ne moze se upotrebiti kao subjekt u dijalogu, niti se na njega moze primeniti bilo kakva metodologija dijaloga.

 

Sto se tice tih ljudi koje poznajes. Ucestvovanje u dijalogu je dobrovoljno, ako je neko zadovoljan onim sto misli i ne zeli da cuje nista drugacije od toga sto misli jer smatra da nema potrebe, tesko ces ga ubediti u bilo sta. Moze ako znas kako (Platon je demonstrirao jednu od mogucih tehnika u "Menonu") ali nije jednostavno, zahteva mnogo vremena i truda i ne moze toliko brzo koliko je neophodno ako zelis da taj ode sutra ujutru i vakcinise se. Dijalog nije zamena za pravnu regulativu i drzavnu prinudu (u prinudu stavljam i agresivnu, od strane drzave organizovanu i ciljanu medijsku kampanju) i njime se ne moze, bar ne uvek, postici ono sto se moze postici tom prinudom. Te dve stvari ne iskljucuju jedna drugu vec se nadopunjuju. Zrelo i razumno ljudsko bice ce uvek zeleti da cuje drugacija misljenja jer zeli da sazna vise, takvom bicu je dijalog prirodno staniste. Za ove druge postoji "uzmi ili ostavi" princip koji se demonstrira nekom vrstom prinude. Ti malom detetu mozes hiljadu puta da kazes da ne dira vreo sporet, dovoljno je da ti jednom popusti koncentracija i dete ce steci bolno iskustvo da si bio u pravu i da se vreo sporet ne dira. Zato se takav um kod odraslog ljudskog bica smatra nezrelim.

 

Dakle, slazem se s tobom, samo se nadovezujem.

Link to comment
41 minutes ago, radisa said:

Bilo je više stilska figura, ali evo link na serach od youtbea, pa odaberite...

 

https://www.youtube.com/results?search_query=ravna+zemlja+balkan+info

 

 

 

36 minutes ago, gospa buba said:

na osnovu toga shto je lako. ubaci 2 (dva) razlomka i zavrshio si sa ravnom zemljom. trenutna namera reforme obrazovanja se i sastoji u izbacivanju svega shto je 'teshko' ili zahteva bilo kakav vishi nivo povezivanja i zakljuchivanja, ne daj boze neku apstrakciju, uz obavezno izbacivanje formula i zadataka iz fizike, nego samo vizuelno privlachni eksperimenti da ostanu, i da neshto eksplodira, ako ima neki vatromet itakoto. da se mozak ne zamori a chula zadovolje. sad, kako izbaciti matematiku iz matematike, to je teshko pitanje, ali reshice se nekako. mora da bude lako. ako nije lako, nema smisla.

sve i da je gospod lichno seo i stvarao svet dan po dan, vrstu po vrstu, taj se nanameravao, namislio i naradio nezapamceno. sad moze samo da sedi i drzi se za glavu hihi.gif

sent from bubamoto

 

iščačkao . 21 odgovor na 21 pitanje. cela prevara sa globusom je delo jezuita, vatikana, globalista, raznih rotšilda i slično. dobro je da sam saznao da je zemlja tanjir a ne tepsija. da ne poveruješ. ovo.

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Da, isti mettod, u drugo vreme, kada nije bilo dostupnih informacija na svakom koraku... Metod mora biti usaglađen sa kretanjem sveta, a ne da postoji sam za sebe...

 

Autoritet nauke je opao, jer je komplikovana, to što par naučnika pokušava da je popularizje je ništa pram toga da otvoriš youtube, i da imaš sve dostupno na korak od tebe, objašnjeno, pitko i zdravorazumski™... Ne pomaže ni to što je, jbg, napredak nauke satkan od grešaka, a lokalnom youtberu je lako da dpopljuje svaku grešku i predstavi to kao da naučnici nemaju pojma... Ima kod Sagana u Kontaktu lepa priča o tome, kako je religiji mnogo lakše da ubede čoveka da veruje u nju, nego da shvati nauku, jer je religija bezgrešna, a nauka stalno nešto greši...

 

Mislim, o čemu pričamo, došli smo do toga da ljudi neće da priznaju da je zemlja okrugla uprkos svim naučnim dokazima... Zašto? Pa nije zdravorazumski™, a tip na youtubeu je baš lepo objasnio zašto je zemlja ploča...

 

 

Ja, naprotiv, mislim da je autoritet nauke porastao, u smislu da se (na zalost) prosirio na vise ljudi, ali je opala svest o tome sta je cini, sta je njen sadrzaj i koje su obaveze naucnika prema nauci. Svi ovi pseudonaucni sadrzaji koji se pojavljuju su siva zona uma, pokusaj da se participira u naucnim diskusijama bez adekvatnog pokrica. I religija i nauka su samo proizvodi na tezgi na kojoj se prodaju alati za tumacenje stvarnosti, na ljudskom bicu je da razume kako ti alati rade. Religioznoj osobi nisu potrebni "naucni" dokazi da bi "utvrdila" kako je Zemlja ravna ploca, ako je to stanoviste dogme ono se ne dovodi u pitanje.

Link to comment

Dva puta sam proveravala da li sam na pogrešnom topiku, kad stvarno jesam na covidu u srbiji, ali se stranicama sada piše o nečem drugom. Moderacijo, što spavaš? Prebacuj ovo na adekvatne teme.

  • +1 1
Link to comment
Quote

Frizerski saloni su počeli ponovo sa radom i to bez prostornih ograničenja. Naime, kako je za Nova.rs objasnio Bane Babić iz Saveza frizerskih klubova Srbije, kasno sinoć je sa kabinetom premijerke Srbije dogovoreno da za ove salone ne važi pravilo o jednom čoveku na devet kvadrata u prostoru, jer ako bi se ono strikno primenjivalo većina salona u Srbiji ne bi mogla da radi. Dogovoreno je da za frizere važi pravilo "jedan klijent - jedan frizer u radu".

:fantom:

Link to comment
Quote

Dogovoreno je da za frizere važi pravilo "jedan klijent - jedan frizer u radu".

 

Dakle, jedan frizer vise ne sme da sisa vise musterija istovremeno na jednoj stolici? Ozbiljan preokret u suzbijanju zaraze.

Edited by Nesh
  • Haha 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...