Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Prave batine ili je ovo stilska figura? 
dobio neshto tipa shtaglom u glavu pred kucom, tako neshto, nepoznati pochinioci. novine ga umereno blatile, kao zene, zezanje, mahom po komentarima. naravno, spin bez osnova. kasnije, mnogo kasnije se ispostavilo da je verovatno stao izdavachima udzbenika na zulj. nije mnogo govorio o tome. nikad dokazano. na tom putu, kao i svi, uspeo da se zameri bazi iz koje je potekao, pa ga nismo mnogo zalili. tako obichno biva :sad:

sent from bubamoto




Link to comment

Imala sam neobičnu okolnost da se poslom ukrstim sa životom njegovog tasta, Šuvakov mi je generalno ok lik a tast mu je jedno od najgadnjih ljudskih bića koja sam upoznala.  Skontala sam de se sa ženom koja je lekar odselio u Ameriku jer je ona dobila stipendiju za usavršavanje. Bila je potpisnica one peticije lekari protiv covida medju prvima pa su je malo provukli kroz blato a sledstveno i njega, čitao im ministar imena po tevejima

Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

dobar prilog kod obućine o štelovanju brojeva, neki milovan šuvakov 

 

pocepao ih tip 

 

:hail:

 

 

  • +1 2
Link to comment
ja ga se sećam iz ovog slučaja:
 

Savetnik ministra predlaže: Otpustiti sve prosvetare koji štrajkuju!

 
http://arhiva.alo.rs/vesti/aktuelno/savetnik-ministra-predlaze-otpustiti-sve-prosvetare-koji-strajkuju/77917
 
 
 
 
tamo gore se provereno lako gubi pamet dry.png

on je npr bi bash jako angazovan u protestima nauke protiv zarka obradovica. a kad smo izashli njemu pred ministarstvo, nosio je tetki lek s_w.gif

naravno, sada ni za jedan ni za drugi izlazak protiv ne mogu vishe da se setim shta nam nije bilo po volji :isuse:

sent from bubamoto


  • +1 2
Link to comment
6 hours ago, Glass Joe said:

Znači ako su cifre neobične to je dokaz da su stelovane

ove nisu bas toliko neobicne, koliko neverovatne. i tako vec nekoliko puta/talasa. 

ili je srbija uspela da pobedi zakon verovatnoce, ili laze.

  • +1 3
Link to comment

Što se cifi tiče, dovoljno je to što imamo najviše preminulih lekara, a izgleda i poznatih ličnosti, dok je sa druge strane ukupna smrtnost upadljivo mala.

Uostalom, ono proletos-letos bilo dokazano da su lagali, i nikom ništa.

  • +1 1
Link to comment

to što se lekara tiče... ne kažem da nije, ali spisak bi trebalo malo pročešljati. Ovo nekoliko koje sam lično poznavao, sa nekima i saradjivao, neki nisu prišli ni blizu zbrinjavanju covid pacijenata, a neki su imali odmakle bolesti (jesu preminuli od korone ali ne u scenariju nezaštićenog zbrinjavanja pacijenata), za neke je više scenario bio oboljevanje zbog generalno visokog broja, a sad što su u pitanju lekari..

 

takvo neselektivno uključivanje svih u konačni broj podriva realne (ništa manje strašne) podatke.. ostavlja prostor da se manipuliše upravo ovako kako sam i napisao gore, da Kon kaže "nije to baš tako"

Edited by Kelt
  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Evo me u GO Zemun. Čekam MKU za preminulo lice, jedno od više desetina za koje su jutros COVID bolnice na ovoj opštini izdavale potvrde o smrti za period od petka do jutros.

Nikada ranije nisam ovako dugo čekao.

Link to comment
to što se lekara tiče... ne kažem da nije, ali spisak bi trebalo malo pročešljati. Ovo nekoliko koje sam lično poznavao, sa nekima i saradjivao, neki nisu prišli ni blizu zbrinjavanju covid pacijenata, a neki su imali odmakle bolesti (jesu preminuli od korone ali ne u scenariju nezaštićenog zbrinjavanja pacijenata), za neke je više scenario bio oboljevanje zbog generalno visokog broja, a sad što su u pitanju lekari..
 
takvo neselektivno uključivanje svih u konačni broj podriva realne (ništa manje strašne) podatke.. ostavlja prostor da se manipuliše upravo ovako kako sam i napisao gore, da Kon kaže "nije to baš tako"
Želiš da kažeš da broj umrlih lekara nije tako strašan jer se nisu svi zarazili u Kovid bolnicama?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...