Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 hours ago, Блок_64 said:

 

Ja ti garantujem da znas barem troje  (ako si pratio vesti) ali necemo o tome da ne trolujemo topik.

A s druge strane znamo hiljade

Link to comment

29,4% pozitivnih među testiranima, najgori udeo još od 20. decembra.

 

Pre 30 dana, 5.2. na respiratoru je bilo 126, sad je 171.

Edited by vememah
Link to comment

Stanujem u delu Novog Sada u kojem je i kovid ambulanta pa sam skoro svakodnevno u situaciji da prolazim pored nje i da bacim pogled na stanje u čekaonici. Primetio sam jasnu korelaciju između stanja u čekaonici i broja zaraženih u celoj državi.

Večeras je gužva kakvu nisam video zadnjih nedelja. Pretpostavljam da će sutra broj zaraženih ići 'ladno preko 4000.

  • +1 1
Link to comment

dobar prilog kod obućine o štelovanju brojeva, neki milovan šuvakov 

 

pocepao ih tip 

 

:hail:

 

 

 

@gospa buba ovo neki fizičar?!

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

https://www.rts.rs/page/stories/ci/Коронавирус/story/3131/koronavirus-u-srbiji/4284823/srbija-koronavirus-bolnica-batajnica.html

Quote

"Викенд је био веома тежак и напоран од кад ради ова наша ковид болница нисмо имали тежи викенд. Преко 190 људи примљено је за два дана у ковид болнву у Батајници, а за протеклих пет дана негде оо 500 људи", наводи Аџић Вукичевићева.

Објашњава да су међу пацијентима подједнако заступљене све генерације, али да последњих дана имају прилив старијих суграђана.

Истиче да је у болници остало само 50 слободних места.

"Овај тренутак сада када се ја обраћам српској јавности је можда најтужнији дан јер шта може да каже један руководилац једне овако велике установе кад му је остало само још 50 слободних места. Ја у овом тренутку имам 14 најављених пријема. То су претешки пацијенти који долазе из Неготина, Смедерева, Горњег Милановца , који више не могу да се збрину у својим здравственим центрима и то је заиста очајно и поражавајуће за све нас", истиче директорка ковид болнице у Батајници.

Додала је да су 4. марта, после три месеца рада болнице у Батајници, имали 3.500 пацијената, а да их је сада 3.900. 

"Рапидно се повећава број оболелих са тешком клиничком сликом. Преко 30 процената изолованих сојева је британски сој вируса који се јако брже преноси са човека на човека, где су клиничке слике јако теже него у претходним пиковима", оцењује  Аџић Вукичевићева.

Апелује на грађане да буду максимално одговорни према себи и другима и да се вакцинишу.

"Свако наше неодговорно понашање може неког од наших најмилијих да кошта живота. Стога молим грађане да приме једну од четири вакцине које им се дају као на тацни како бисмо сви преживели ову катастрофу која нас је задесила", закључила је директорка ковид болнице у Батајници.

 

Link to comment
dobar prilog kod obućine o štelovanju brojeva, neki milovan šuvakov 
 
pocepao ih tip 
 
:Hail:
 
 
 
[mention=135]gospa buba[/mention] ovo neki fizičar?!
aha. institut za fiziku. bio pomocnik ministra za osnovno obrazovanje kod verbica. dobio batine od izdavacha udzbenika. ok lik, in general.

sent from bubamoto

  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

dobar prilog kod obućine o štelovanju brojeva, neki milovan šuvakov 

 

pocepao ih tip 

 

:hail:

 

 

 

@gospa buba ovo neki fizičar?!

vrlo informativno i artikulisano, bas dobar.

Link to comment
51 minutes ago, gospa buba said:

aha. institut za fiziku. bio pomocnik ministra za osnovno obrazovanje kod verbica. dobio batine od izdavacha udzbenika. ok lik, in general.

Prave batine ili je ovo stilska figura? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...