Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 minutes ago, SNARC said:

 

Zamisli...

 

Izbije rat, invazija..idu ljubazni jeleni i jebu i ubijaju sve pred sobom.

 

Koji su odgovori na tvoja pitanja ?

Tresne sutra nuklearka, nema potrebe za bilo cim vise ikada. Svi problemi reseni. Jednaka zamena teze ko i ovo tvoje.

Link to comment
6 minutes ago, Sammael said:

Tresne sutra nuklearka, nema potrebe za bilo cim vise ikada. Svi problemi reseni. Jednaka zamena teze ko i ovo tvoje.

 

Nuklearka bi puno toga resila.

 

No, da li mislis da ozbiljna drzava zaista ne bi mogla da resi ovo..da se zakljuca sve na dve nedelje ? 

 

Ne odrzavaju se vozila svakodnevno, gorivo moze da sipa jedan covek u smeni, postoji i samoposluzivanje..na njive se svakako ne ide svakodnevno a stoka se ne hrani u restoranima.

 

Ako bi se napravio detaljan plan..i najavilo tipa, za mesec dana se zakljucavamo na dve nedelje, mislim da bi nesto konkretno moglo da se promeni.

 

Ovako, jurimo sopstveni rep i iz ovoga jos godinama necemo izaci.

  • -1 1
Link to comment
42 minutes ago, Friend said:

Evo englezi i ostali kazu da deca ovaj novi soj prenose u istoj meri kao ostale starosne grupe i da razlike vise ne postoje.

 

Pa to je bilo jasno skoro pa od prvog dana. Jedino je fokus borbe protiv kovida bio pomeren ka  zastiti starih a potom radno sposobnog stanovnistva. Kovid je idealno khmm... napravljen da deca uglavnom ne oboljevaju, kad obole i ne primete  ali zato lepo seju unaokolo starijima.

Edited by Haralampije
Link to comment
7 minutes ago, Haralampije said:

Pa to je bilo jasno skoro pa od prvog dana. Jedino je fokus borbe protiv kovida bio pomeren ka  zastiti starih a potom radno sposobnog stanovnistva. Kovid je idealno khmm... napravljen da deca uglavnom ne oboljevaju, kad obole i ne primete  ali zato lepo seju unaoklo starijima.

idealan virus, kao da ga je neko napravio:D..kod Kineza sve skart, samo virus prva liga...

Edited by Misko
Link to comment
13 minutes ago, SNARC said:

 

Ako bi se napravio detaljan plan..

 

:)

 

Stizemo do 2M, opusteno cekamo da pomru antitela i idemo novi krug, to je nasa realnost, ne znam za ostali svet

Link to comment
42 minutes ago, cartman said:

ma i ljudi su nepopravljivi idioti. Ako posle godinu dana ne mozes da shvatis da ce biti dovoljno hrane i secera i brasna i sutra onda ne znam kako bih to drugacije nazvao

 

Cinjenica je da drzava hendluje situaciju skroz shizofreno ali valjda moze da se ukljuci zdrav razum i ako vidis guzvu produzis dalje u neki malo manje opterecen market ili probas malo kasnije da obavis kupovinu.

 

Pri tom ako hoces mozes kamion robe da narucis preko ovih dostavljackih sluzbi, tako da ne moras ni da mrdnes iz stana. 

  • +1 1
Link to comment

Nisu ovi ljudi nikakvi idioti već su prepušteni sami sebi. A nerazumevanje između ove dve imaginarne grupe, za početak, potiče od toga što ste vi (mi) prešli taj peaking point, što u nivou obrazovanja što u finansijskoj nezavisnosti. Za ostatak (većinu) ovog, pa i planetarnog društva, život se sastoji od potpunog nepoverenja prema svemu što pruža socio-ekonomski sistem zvani kapitalizam. I to je potpuno prirodan i poprilično inteligentan način razmišljanja ma koliko se mi trudili da ih potcenimo.

 

Život ispunjen nepoverenjem se ogleda u svakodnevnoj borbi sa zamkama koje, kao u kakvoj igri, moraš da izbegneš da bi preživeo. Od kupovine osnovnih namirnica za koje znaš da su upitnog kvaliteta, do posla u koji ne veruješ bilo da si u privatnom ili državnom sektoru, obrazovanje za koje si svestan da se kupuje kako na harvardu tako i na megatrendu, sve do lekara opšte prakse koji ti uvaljuje Ivančić i sinove jer svakog meseca dobija kovertu i seminar.

 

Ovakav život je obrazac i u jednoj i drugoj grupi, samo što smo mi našli način da prevaziđemo ovu anksioznost svojim socio-ekonomskim statusom i mislimo da sa više novca kupujemo sigurnost a suštinski sve guramo pod tepih koji nije sintelonov već Ikein.

 

Živeti u ovakvom svetu je jedna velika kolektivna dijagnoza koja se ispolji kada dođe do ovakvih ekstremnih situacija. Živeti u nekakva dva tabora je greška koju ćemo skupo platiti svi.. jer proći će i ova pandemija i svi ćemo se opet vratiti u svoje čaure u kojim smo potpuno isti.. nepoverljivi, surovi i nimalo naivni. Jedni će juriti akcije 6L pepsija za 220din a drugi kupovati krpe u massimo dutti i Cos.

Ma koliko se ja trudio da ubedim mog majstora za krečenje da se vakciniše on meni ne veruje. A ne veruje mi jer se sto puta opekao. Ma koliko se ja trudio da pričamo na istoj razini mi to nismo. Ja sam njega angažovao da kreči a iz istog blata smo potekli. On u meni vidi poslodavca koji ima višak para, koje samo ako je glup neće uzeti sve. Kao što i ja radim sa mojim korporativnim klijentima. I on i ja ćemo tim parama kupiti život "bez briga". Za razliku od njega ja sam novcem svoju dijagnozu stavio pod kontrolu i kupio sebi vreme da logički razmišljam.. Moj majstor trči na prvom nivou i ne gleda ništa.. sem gole egzistencije.

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...