Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, Kenji said:

Nisu ovi ljudi nikakvi idioti već su prepušteni sami sebi. A nerazumevanje između ove dve imaginarne grupe, za početak, potiče od toga što ste vi (mi) prešli taj peaking point, što u nivou obrazovanja što u finansijskoj nezavisnosti. Za ostatak (većinu) ovog, pa i planetarnog društva, život se sastoji od potpunog nepoverenja prema svemu što pruža socio-ekonomski sistem zvani kapitalizam. I to je potpuno prirodan i poprilično inteligentan način razmišljanja ma koliko se mi trudili da ih potcenimo.

 

Život ispunjen nepoverenjem se ogleda u svakodnevnoj borbi sa zamkama koje, kao u kakvoj igri, moraš da izbegneš da bi preživeo. Od kupovine osnovnih namirnica za koje znaš da su upitnog kvaliteta, do posla u koji ne veruješ bilo da si u privatnom ili državnom sektoru, obrazovanje za koje si svestan da se kupuje kako na harvardu tako i na megatrendu, sve do lekara opšte prakse koji ti uvaljuje Ivančić i sinove jer svakog meseca dobija kovertu i seminar.

 

Ovakav život je obrazac i u jednoj i drugoj grupi, samo što smo mi našli način da prevaziđemo ovu anksioznost svojim socio-ekonomskim statusom i mislimo da sa više novca kupujemo sigurnost a suštinski sve guramo pod tepih koji nije sintelonov već Ikein.

 

Živeti u ovakvom svetu je jedna velika kolektivna dijagnoza koja se ispolji kada dođe do ovakvih ekstremnih situacija. Živeti u nekakva dva tabora je greška koju ćemo skupo platiti svi.. jer proći će i ova pandemija i svi ćemo se opet vratiti u svoje čaure u kojim smo potpuno isti.. nepoverljivi, surovi i nimalo naivni. Jedni će juriti akcije 6L pepsija za 220din a drugi kupovati krpe u massimo dutti i Cos.

Ma koliko se ja trudio da ubedim mog majstora za krečenje da se vakciniše on meni ne veruje. A ne veruje mi jer se sto puta opekao. Ma koliko se ja trudio da pričamo na istoj razini mi to nismo. Ja sam njega angažovao da kreči a iz istog blata smo potekli. On u meni vidi poslodavca koji ima višak para, koje samo ako je glup neće uzeti sve. Kao što i ja radim sa mojim korporativnim klijentima. I on i ja ćemo tim parama kupiti život "bez briga". Za razliku od njega ja sam novcem svoju dijagnozu stavio pod kontrolu i kupio sebi vreme da logički razmišljam.. Moj majstor trči na prvom nivou i ne gleda ništa.. sem gole egzistencije.

 

 

Ne razumem podelu na dva tabora kao ni ovu kulturolosku koju nameces.

 

Iz mog nekog okruzenja stvar nje takva, skolovani nisu nuzno razumni a neskolovani i/ili sirotilja nisu svi antivakseri, naprotiv.

 

Hocu reci, ne postoje dva tabora nego oni koji situaciju sagledavaju  oni koji iznalaze bezbroj racionalizacija kroz teorije zavere jer situaciju ne umeju da sagledaju. Da ne ispadne da smo svi samo dve strane istog novcica.

 

Jer nismo.

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment

Situacija ti ponudi malu cenu, da nosis masku i pripazis se koliko mozes. To nije tesko.

 

Umesto toga, jedan procenat (ne znam koji, slutim da je vecina) odabere da situacija ne postoji, nece da placa ni tu malu cenu i onda mnogi ni krivi ni duzni najebu uz mnogo vecu cenu koja stigne na naplatu - nekom lokdaun, nekom posao propao sasvim, neko ostao bez zivota.

 

I tako u krug, evo cetvrti put za godinu dana

Edited by Caligula
  • +1 5
Link to comment
19 minutes ago, Caligula said:

 

 

Ne razumem podelu na dva tabora kao ni ovu kulturolosku koju nameces.

 

Iz mog nekog okruzenja stvar nje takva, skolovani nisu nuzno razumni a neskolovani i/ili sirotilja nisu svi antivakseri, naprotiv.

 

Hocu reci, ne postoje dva tabora nego oni koji situaciju sagledavaju  oni koji iznalaze bezbroj racionalizacija kroz teorije zavere jer situaciju ne umeju da sagledaju. Da ne ispadne da smo svi samo dve strane istog novcica.

 

Jer nismo.

 U principu se slažem uz jednu opasku. 

Nije u pitanju samo nesposobnost da se situacija razume nego odsustvo zelje da se odreknu nekih ličnih hirova i navika. 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, shamotnapec said:

Mi smo treći razred pa nam je opštinsko kraj, tako da ne znam koji je zvaničan stav za regionalno. Međutim, prilično sam siguran da će u BG regionalno (tj. gradsko) biti isto u svojoj režiji.
Svestan sam da je van BG to sigurno komplikovanije, ali ja bih svakako svoje dete vodio pojedinačno.

Da, pomenuo si učiteljicu, mali ne idu na regionalno...

 

Zapravo tek kod regionalnog počinje prava igranka. I da, unutrašnjost je u pitanju.

Ja sam izludela prošle godine kad smo imali regionalno na kraju nedelje najsmešnijeg virusa ikad :dry: Pun autobus učenika i 4 nastavnika, deca nemaju obezbeđen obrok u školi u kojoj je takmičenje i sami treba da se snađu, nema ni prostora u školi gde mogu da borave osim u holu, napolju je bilo ledeno, a svi treba da čekaju dok se završi pregledanje testova i rangiranje da bi se zajedno vratili nazad, što traje satima. Već sledećeg dana je javljeno da se prelazi na onlajn nastavu.

 

Sad mi bilo žao starije koleginice koja se jako boji zaraze jer spada u rizične, kao predmetni nastavnik je dužna da vodi decu, a svakakvih komentara je bilo.

 

Nemam pojma kako će to da izgleda ove godine, ali mislim da taj rizik može i treba da se izbegne. Iz nekih predmeta se takmičenja uopšte ne održavaju jer su društva tako odlučila, tako da nije ravnopravno ni ako gledamo sakupljanje bodova za neku kasniju stipendiju na primer. Možda je neko dete sjajno baš iz tih predmeta, a nema mogućnost da se u tome takmiči i dobije bodove.

Link to comment

A da je ovo neka država svako ko je zatečen na Covid zurci bi mi dobio karantin od 14 dana uz striktno kontrolisanje od strane nadležnih. Pa neka se češa kad dobije otkaz, obnovi semestar, ostane bez para... A nakon toga društveno koristan rad ispod skafandera da čisti bolnički krug, prenosi boce sa kiseonikom, dezinfikuje ambulantna vozila.... 

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, cartman said:

 U principu se slažem uz jednu opasku. 

Nije u pitanju samo nesposobnost da se situacija razume nego odsustvo zelje da se odreknu nekih ličnih hirova i navika.

 

Pa ne znam, ako je u pitanju lutrija, ako niko 40+ nije zasticen, onda klinac od 18 godina koji deli plasticnu flasu piva sa drustvom u sred epidemije nije svestan situacije da ce to balavljenje flase doci do njegove majke, oca, babe, dede.

 

Da ne govorim o starijim konjima koji ugrozavaju sopstveni zivot, pa koja je to hijerarhija kada se licni hir stavlja ispred eventaalnog gubitka zivota u ovoj lutriji?

 

Meni to lici na nesposobnost da se razume i uvazi situacija. E sad, mehanizama za racionalizovanje te nesposobnosti ima milion - od verovanja u teorije zavere do prostog negiranja. Ali ne treba ne znam kakav IQ da se shvati sta je epidemija.

 

Ima tu svega jbg, svakakvih mehanizama.

Link to comment
Just now, Caligula said:

 

Pa ne znam, ako je u pitanju lutrija, ako niko 40+ nije zasticen, onda klinac od 18 godina koji deli plasticnu flasu piva sa drustvom u sred epidemije nije svestan situacije da ce to balavljenje flase doci do njegove majke, oca, babe, dede.

 

Da ne govorim o starijim konjima koji ugrozavaju sopstveni zivot, pa koja je to hijerarhija kada se licni hir stavlja ispred eventaalnog gubitka zivota u ovoj lutriji?

 

Meni to lici na nesposobnost da se razume i uvazi situacija. E sad, mehanizama za racionalizovanje te nesposobnosti ima milion - od verovanja u teorije zavere do prostog negiranja. Ali ne treba ne znam kakav IQ da se shvati sta je epidemija.

 

Ima tu svega jbg, svakakvih mehanizama.

Poznajem par doktora (koji su radili u crvenoj zoni) koji su trenutno na skijanju sa malom decom. To je  zagledanost u sopstvenu guzicu i nista drugo.

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, cartman said:

A da je ovo neka država svako ko je zatečen na Covid zurci bi mi dobio karantin od 14 dana uz striktno kontrolisanje od strane nadležnih. Pa neka se češa kad dobije otkaz, obnovi semestar, ostane bez para... A nakon toga društveno koristan rad ispod skafandera da čisti bolnički krug, prenosi boce sa kiseonikom, dezinfikuje ambulantna vozila.... 

Slabo je to ,ovako se to radi

Fines of £800 for anyone attending a house party of more than 15 people will be introduced in England from next week, under new Covid measures.

These will double for each repeat offence to a maximum of £6,400.

https://www.bbc.com/news/uk-55757807#:~:text=Fines of £800 for,a maximum of £6%2C400.

Link to comment
24 minutes ago, cartman said:

Poznajem par doktora (koji su radili u crvenoj zoni) koji su trenutno na skijanju sa malom decom. To je  zagledanost u sopstvenu guzicu i nista drugo.

Ili izduvni ventil da ne odlepe ? 

  • +1 5
Link to comment
26 minutes ago, Friend said:

Kolike su sanse da se siri virus medju najmladjima, u razredima 1-4 gde svi sede po 2h dnevno sa maskama?

ako su zatvoreni prozori ucionica a na odmoru skacu jedno na drugo, menjaju maske i igraju se kao i obicno - povelike. :D

 

ako sede kod otvorenih prozora i na odmorima sede par metara odvojeni i gledaju svako u svoje sokocalo kao japanci - male. :D

Link to comment
3 hours ago, Time Crisis said:

U marketu koji je inače poluprazan skoro bilo kad u toku dana, sad ima više ljudi nego za Novu godinu, opet neki puna kolica šećera i slično, koliko su idiotske ove "mere" jbt, samo prave paniku

 

Još veći idioti su ti sa kolicima šećera i slično.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...