Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts



Nije isto kao kad neko nastavnika od 60 godina sa bolestima koje prosto mame koronu strpa u autobus i natera ga da vodi desetine tuđe dece, za koju je odgovoran, u drugu školu ili drugi grad i onda tamo izmeša sa svim ostalim učesnicima. Ako kaže da ne želi, iz zdravstvenih razloga, onda je on sebični zlotvor koga nije briga za decu.


Moj podmladak je bio na opštinskom iz matematike. Zvanično saopštenje (barem u našoj školi) je bilo da roditelji sami vode decu. Koliko sam primetio ispred škole, niko nije čoporativno dolazio, tako da predpostavljam da je isto saopštenje bilo na nivou cele opštine.
Roditelji su smeli samo do ulaza, deca ulazila u školu sa maskama i nisu ih skidali do izlaska.

Daleko od toga da je bilo neophodno da se održi u ovoj situaciji, ali je svakako mnogo manje rizično od tekvonda i sličnih aktivnosti. Sigurno je manje rizično i od redovnog odlaska u školu.

A inače, učiteljica je pred penzijom, koliko znam, nije išla da bude dežurna ili slično i niko joj nije rekao da je sebični zlotvor koga nije briga za decu.
  • +1 1
Link to comment

Ovih dana ce puniti markete izmedju ostalog i zato sto nemaju gde da idu, sve zatvoreno. Jos ako treba i dete da se izvede iz kuce...

 

Srednjoskolci onlajn je trebalo i ranije da se uvede. Bilo bi dobro kad bi mogao da se izracuna uticaj njihovog povratka u skole na ove najnovije pikove, siguran sam da bi bio neocekivano veliki.

 

Kafice, klubove i kafane treba pozatvarati ako prisutni ne nose maske. Basta, nebasta - ili maska, ili katanac. Pre neki dan sam se video sa dobrim drugom posle dugo vremena i nas dvojica smo bili jedini debili u objektu koji smo nosili maske. Konobari navukli ispod brade, polovina gostiju ni nema, niko ne upozorava... Hajde, nije bilo guzve, ali da je bilo, to je korona eksplozija. Baste po centru grada vec nedeljama prepune, niko ne nosi masku i ne, nije dovoljno sto su na otvorenom, jer ih je zbijeno mnogo na malom prostoru i obicno svi galame.

 

Zaista mi je zao ljudi koji rade u ugostiteljstvu, iskreno i ljudski, ali bice dovoljno zatvoriti srednjoskolce i njih ako nemaju nameru da se pridrzavaju svih mera. Umesto toga, imamo ova divljanja koja nicemu ne sluze, besmislena su, a iritiraju iz sve snage a udaraju po dzepu mnoge ljude koji posteno rade.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, shamotnapec said:


 

 


Moj podmladak je bio na opštinskom iz matematike. Zvanično saopštenje (barem u našoj školi) je bilo da roditelji sami vode decu. Koliko sam primetio ispred škole, niko nije čoporativno dolazio, tako da predpostavljam da je isto saopštenje bilo na nivou cele opštine.
Roditelji su smeli samo do ulaza, deca ulazila u školu sa maskama i nisu ih skidali do izlaska.

Daleko od toga da je bilo neophodno da se održi u ovoj situaciji, ali je svakako mnogo manje rizično od tekvonda i sličnih aktivnosti. Sigurno je manje rizično i od redovnog odlaska u školu.

A inače, učiteljica je pred penzijom, koliko znam, nije išla da bude dežurna ili slično i niko joj nije rekao da je sebični zlotvor koga nije briga za decu.

 

Iskustva su, očigledno, različita.

Hoće li roditelji, svako pojedinačno, voditi decu i na regionalno takmičenje?

Link to comment



 Ako bi se napravio detaljan plan..i najavilo tipa, za mesec dana se zakljucavamo na dve nedelje, mislim da bi nesto konkretno moglo da se promeni.


Zatvaranje bi možda imalo smisla ako je na barem mesec dana, i ako bi se uz njega uvela i mera obaveznom PCR testu i dvonedejnom karantinu za sve koji ulaze u zemlju, nevezano dal se državljani ili ne i odakle dolaze. Ali pravi karantin, u hotelu o svom trošku i nema izlaska iz sobe, ne - idi kući pa će panduracija da te možda pozove na mobilni da proveri da li si tamo.

Zatvaranje na dve nedelje posle kojeg se vraćamo na staro je samo mučenje raje.
  • +1 1
Link to comment

Mama rešila da proslavi 3 nedelje od revakcinacije novom frizurom. :happy: Završila nešto pre 12, u salonu navukli zavese, zaključali vrata i nastavili sa redovnim programom. 

  • +1 1
Link to comment
Iskustva su, očigledno, različita.
Hoće li roditelji, svako pojedinačno, voditi decu i na regionalno takmičenje?
Mi smo treći razred pa nam je opštinsko kraj, tako da ne znam koji je zvaničan stav za regionalno. Međutim, prilično sam siguran da će u BG regionalno (tj. gradsko) biti isto u svojoj režiji.
Svestan sam da je van BG to sigurno komplikovanije, ali ja bih svakako svoje dete vodio pojedinačno.
Link to comment

Kod nas se opstinsko iz matematike organizovalo u 3 skole, a posle se pregledalo u jednoj. Pregledaci se nisu zadzavali po hodnicima i zbornici vec pravo u svoju ucionicu na pregledanje, 5 pregledaca po razredu. Ok je sve proslo, a i brzo. Na stranu sto nije trebalo uopste da se organizuje.

E sad za okruzno plan je da se organizuje i pregleda u jednoj skoli. Ne znam kako ce sve ucenike smestiti a da se ispostuju mere, jer ce sigurno biti vise dece nego na opstinskom, a uz njih dolaze i nastavnici pratioci i pregledaci iz razlicitih sredina. Valjda ce do tada zatvoriti sve

Link to comment
2 hours ago, Sammael said:

Vozila lekara, pandura i vatrogasaca održava i puni gorivom... ko?

 

Struju, vodu, grejanje, kanalizaciju, đubre, internet i TV održava... ko?

 

Njive ore... ko? Stoku hrani... ko? Životinje kad se razbole leči... ko?

 

Opremu i lekove i sve ostalo za bolnice i staračke domove dobavlja... ko?

 

Uvoz i transport svih tih stvari radi... ko?

 

Lekare pandure i vatrogasce i sve ove ostale na posao vozi... ko?

 

Na stranu celo pitanje da li je uopšte moguće organizovati hranu i druge životne potrepštine na 2 nedelje unapred. 

 

A da, i svima koji sve ovo vreme ne rade platu isplaćuje... ko?

 

 

Gde su ti ovde kafici, kladionice, teretane i slavlja, to si branio onomad. Nismo sada valjda spali na ono sto mora da radi?

 

Oh wait, spali smo. Sada branimo to.

 

Vrlo je prosto: zurke od 150 ljudi su dobar izvor novca od drakonskih kazni, to preusmeriti kao pomoc medicinarima. Rodjendani, svadbe isto (a ima ih po Srbiji koliko hoces)  ... Svako ko ne nosi masku tamo gde treba da nosi kazna 100E, drugi put ga uhvate bez maske 300E, sledeci put 500E pa nek prodaje Skodu. Te pare dati ugostiteljima.

 

etc, govorimo naravno o nekoj Drzavi, ne o ovom mafijaskom poljanchetu.

Edited by Caligula
Link to comment

Pa ne vidim sta predlazes za ovu realnost ovde.

 

Cinjenica je da ljudi umiru. Danas cuo za poznanika (42 godine) i njegovog oca koji je umro dan pre njega. Aman. Pa koliko narod treba da bude perverzan da pristane na ovu lutriju.

Link to comment
Quote

Igor Đantar iz Bačke Topole, nulti pacijent, kojem je 6. marta 2020. potvrđen korona virus, kaže da se godinu dana kasnije oseća dobro i sada već nema nikakve tegobe, ali se priseća da je posle izlaska iz bolnice bio veoma oslabljen i umoran, dok mu je za potpunu regeneraciju pluća, zbog jake upale, trebalo nekoliko meseci.

 

Kako kaže, bio je nedavno na kontroli, još uvek ima dovoljan broj antitela, ali ističe da će se, čim bude potrebno, svakako vakcinisati.

 

Ceo tekst: https://www.021.rs/story/Info/Vojvodina/267841/Nulti-korona-pacijent-u-Srbiji-Jos-uvek-imam-dovoljan-broj-antitela.html

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...