Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 minutes ago, Redoran said:

Pa sam koncept po kojem "ne stavljaju stare na respirator u dogovoru sa porodicom" insinuira da se porodice masovno slažu sa takvim pristupom što nema teorije da je istina.

 

Kako će ljudi tek da se tripuju i te tripove prenose dalje kada bude baš gusto, strah me je i da pomislim...

 

Odličan odgovor.

 

 

Poenta je da i mladi ili osobe srednjih godina ne moraju baš da se junače, sa idejom da 100% sigurno neće morati u bolnicu.

 

Pazite se ljudi, da razvučemo krivu i ne preopteretimo sistem.

Link to comment
1 hour ago, Conspirator said:

Zašto ne objavljuju da je dosta mlađih ljudi na respiratorima? Možda bi onda bar malo došlo iz dupeta u glavu.

 

Istina je da statistički najviše nastradaju 65+ , ali svaka statistika je matematika velikih brojeva, u tome se nađe i gomila outliers-a. 0.5% od 6 miliona je 30 hiljada ljudi...drugim rečima, svi su u riziku i najbitnije je ne izlaziti nigde, a mi testiramo premalo ljudi. U celoj ovoj priči će najbolje proći Singapur zbog agresivnog testiranja.

 

mislim da će za dve-tri nedelje da krene mobilizacija lekara. Prvo ide "konkurs", pa apel, pa posle apela vojna policija na vratima u 3 a.m. Nije slučajno uvedeno vanredno stanje a ne vanredna situacija. Kako se ljudstvo bude osipalo zbog zaraženosti, tako će da krenu nove mere.

Edited by Kelt
Link to comment
15 minutes ago, Yossarian said:

 

Odličan odgovor.

 

 

Poenta je da i mladi ili osobe srednjih godina ne moraju baš da se junače, sa idejom da 100% sigurno neće morati u bolnicu.

 

Pazite se ljudi, da razvučemo krivu i ne preopteretimo sistem.

Kakvo razvlacenje krive kad se roba uredno dostavlja, cak i brze poste rade. Taj kurir brze poste ima preko 50 kontakata danas, isto kao i onaj sto dovozi robu u prodavnicu.Ti ljudi negde morajui da jedu i sipaju gorivo.Sta njina vredi policijski cas od 20-5 kad danas obidju ceo grad ili jos gore pola zemlje.

 

Dakle ili sve da stane ili da se igramo kao i do sada. 

 

Edited by Bambula
Link to comment

 

 

@Bambula

 

Taj kurir se, nadam, se, ne grli i ne ljubi sa mušterijama. Baš na ovom topiku čitam da po Srbiji nose maske i rukavice.

 

U simulacijama samoizolacije se nikada ne polazi od pretpostavke da 100 posto stanovništva ne izlazi jer je to nemoguće (kao što je i 100% karantin nemoguć).

 

 

Niko zapravo ne zna u kojoj meri treba ograničiti kretanje. Političari moraju da donose 100% važeće odluke sa 50% informacija.

 

Čak i ako se širenje virusa obustavi 100% onda niko nema imunitet, pa tako sa 100% stanovništva u četri zida treba dočekati dok se ne izmisli i ne testira vakcina,... što može da potraje i godinu, godinu i po dana.

 

Ne valja  kada se virus širi prebrzo, a da li je pametno da se uopšte ne širi?

Poenta je valjda da se širi toliko sporo da uvek ima dovoljno medicinskih radnika i mesta u bolnicama.

Edited by Yossarian
Link to comment

:isuse:

 

Sad kapiram, zatvor za pacijenta.

 

Edit

Apsili su i za manje a ne ovo što pišem.

 

E 2

Uglavnom, ako krene ovako da se širi po bolnicama, više će ljudi mre od nepružanja pomoći za bolesti nevezane za virus, jer karantena, nego od komplikacija samog virusa

 

E 3 

 

Klinički centar Srbije prima 250+ radnika na 3 meseca određeno 

 

 

Edited by desboj
Link to comment
Pa jer prica istinu, a istina je panika :fantom:
Jesi ti to pomislilo da ja za lekara govorim? Jedan veliki pljesak... jesi pročitao do kraja da je čovek slagao lekare da je bio u ugroženom području? Nisi? Pročitaj ponovo, s razumevanjem ovaj put

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
6 minutes ago, arheolog1981 said:

Jesi ti to pomislilo da ja za lekara govorim? Jedan veliki pljesak... jesi pročitao do kraja da je čovek slagao lekare da je bio u ugroženom području? Nisi? Pročitaj ponovo, s razumevanjem ovaj put

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

i ja sam tako shvatio, jebati ga

Link to comment
 
Istina je da statistički najviše nastradaju 65+ , ali svaka statistika je matematika velikih brojeva, u tome se nađe i gomila outliers-a. 0.5% od 6 miliona je 30 hiljada ljudi...drugim rečima, svi su u riziku i najbitnije je ne izlaziti nigde, a mi testiramo premalo ljudi. U celoj ovoj priči će najbolje proći Singapur zbog agresivnog testiranja.
 
mislim da će za dve-tri nedelje da krene mobilizacija lekara. Prvo ide "konkurs", pa apel, pa posle apela vojna policija na vratima u 3 a.m. Nije slučajno uvedeno vanredno stanje a ne vanredna situacija. Kako se ljudstvo bude osipalo zbog zaraženosti, tako će da krenu nove mere.
Ja bih se baš i fokusirao na domaću statistiku i potencirao da kod nas na ovako malo potvrđenih ima relativno puno mladih na respiratorima i potencirao to do iznemoglosti ako se takav trend nastavi jer su mlađi i relativno mladi stvarno poludeli i misle da je ovo malo jača prehlada, a oni neuništivi.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...