Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

ma ok, nisam ni ja siguran, ja sam shvatio da "u cirkulaciji" znaci da se ne moze sa sve slucajeve ustanoviti od koga su se zarazili, a on je rekao da smo sad vec u toj fazi.

Link to comment
1 hour ago, dekki said:

Иза овог укидања јавног превоза морао би постојати озбиљан план који подразумева организован превоз радника неопходних за функционисање државе и друштва. У противном ово није локдаун одлука него шатдаун државе и увод у анархију.  

Ovo.

Ali prilicno sam siguran da od plana tu nema ni p.

Link to comment
17 minutes ago, dùda said:

to nema ama baš nikakve logike

pa jel' čovek koji se ovde javljao da ima simptome, odrično odgovorio na tri ona pitanja koja mu je postavila, čini mi se pt ?

dakle, niko ih ništa ne pita i ne registruje

 

Ovo je sada sve stvar kontrole, da nemaju ili da misle da nemaju kontrolu zatvorili bi sve aktivnosti ili bi to pokusali.Ako je tako rekao, misli da kontrolisu zarista i pojedinacne incidente koje ne mogu da povezu, ne lici da je tako ali bi bilo dobro da je istina

 

e, video

Edited by villiem
Link to comment
2 minutes ago, villiem said:

 

Ovo je sada sve stvar kontrole, da nemaju ili da misle da nemaju kontrolu zatvorili bi sve aktivnosti ili bi to pokusali.Ako je tako rekao, misli da kontrolisu zarista i nevezane pojedinacne incidente koje ne mogu da povezu, ne lici da je tako ali bi bilo dobro da je istina

ok, ali neko je pitao, a evo i ja sada   - kada je to kon rekao ?

ja sam to čula, ali tome ima bar 7 dana, a 7 dana je u ovim okolnostima večnost

 

ed.

sorry, evo videla da je rekao jutros, ok

Edited by dùda
Link to comment
2 hours ago, hoffnung said:

 

kakva je pijaca, u smislu da li ima svega, da li je skupa..?

meni je trip recimo kada gledam neki video snimak, a da nije skorog datuma, i ljudi su ukljuceni. kako diraju lice sa obe ruke, kao da im je lice plastelin :D i u fazonu sam: "nemoj da diras lice pobogu!" :D neverovatno koliko sada to primecujem.

pijaca proređena, malo i poskupela rekla bih

8 minutes ago, Haralampije said:

Pijace su vec ponegde zatvorene, uskore ce verovatno biti sve....

to mi malo čudno, ali ok, možda nisu sve pijace kao cvetkova koja je velika

prodavci stoje u retko, mušterije su isto odmaknute propisno, ne vidim tu neki problem, još otvoren prostor

male radnjice koje su okolo, po meni su isto bolja opcija od maksija

neke od tih radnjica su i tipa kioska što je još i bolje

Link to comment

povodom doktorke iz novog sada

 

 

Doktorka s Novog naselja obolela od virusa korona, Novi Sad zatvara pijace i parkove

U Novom Sadu od nedelje, pored kafića, tržnih centara, autobuske stanice i javnog prevoza, više neće raditi ni pijace, a biće zatvoreni i gradski parkovi.
 
"Tačno je da je doktorka iz Doma zdravlja na Novom naselju pozitivna na koronu i ona je od 10. marta u karantinu. Svi njeni kontakti su provereni od strane Instituta za javno zdravlje Vojvodine, dve doktorke i tri sestre koje su bile sa njom u kontaktu su stavljene u izolaciju i sve su testirane negativno. Provereno je i 10 pacijenata koji su takođe u izolaciji i svi oni su bez simptoma. Postoje dezinformacije koje neke osobe šire da je objekat zatvoren što nije istina, preduzete su neophodne mere koje su propisane, a nije registrovan ni jedan novi oboleli koji ima veze sa ovim slučajem", kaže Bojat.
 
 
Link to comment
Ovo.
Ali prilicno sam siguran da od plana tu nema ni p.
On priča o autobusima koji će "prevoziti radnike"...
To nema veze da životom...
To je vreme npr. PKB-a gde je reka radnika dolazila na posao, tada je PKB imao svoje buseve, jedan je kretao npr. sa trga rep...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
On priča o autobusima koji će "prevoziti radnike"...
To nema veze da životom...
To je vreme npr. PKB-a gde je reka radnika dolazila na posao, tada je PKB imao svoje buseve, jedan je kretao npr. sa trga rep...



... Shiit has hit the fan...

Verovatno misle na GSPove buseve, sinoć su oni bili na aerodromu da dočekaju ljude sa vanrednih letova.
Link to comment
Verovatno misle na GSPove buseve, sinoć su oni bili na aerodromu da dočekaju ljude sa vanrednih letova.
Ma ne radi se o busevima, nego "radni narod" nije više tako grupisan...
No ajde videćemo...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Moze se i sve to organizovati, mapirati privreda koja radi, proceniti broj zaposlenih, obezbediti prolaz kroz vazne saobracajnice u sirem gradskom jezgru. Grad bi takodje mogao i morao da ispostuje placene mesecne markice za zaposlene, ali oni ne bi bili u stanju da taj plan sklepaju za manje od pet i po dana

Edited by Malvo
Link to comment

U principu nije neizvodljivo da se naprave neke vanredne linije prema realnim potrebama ako bi svi koji nastavljaju da rade dostavili adrese zaposlenih. Ili da se većim firmama dodeli neki broj buseva sa vozačima pa da idu i kupe redom svoje radnike.

 

Ipak, siguran sam da će smisliti najgluplje rešenje.

 

 

 

 

Link to comment

 

 

 

 

   

10 minuta?

 

Sta si radio, pravio popis

 

Ja u prodavnici max 14 sekundi, dok mogu da zadrzim vazduh

 

 

 

Nasmejah se na ovo, jer zimi, u sezoni gripa, na pijaci ili u prodavnici cim vidim da cu sa nekim da se mimoidjem zadrzavam vazduh. Patnja.

Ovaj da...

 

 

Inace ne znam da li da se smejem i da se krstim. Lud narod.

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Malvo said:

Na kraju ispade da na respiratorima ima vise 30-godisnjih muskaraca nego penzionera :isuse: Samo trojicu izbrojasmo ovde na forumu.

 

1 hour ago, dùda said:

e jbg ali tako je izgleda

ja lično poznajem majku ovog dečka što je u izolaciji ali za sada bi se reklo da nije zaražen, on je iz te firme u kojoj su i one, već sada čuvene, dve devojke

dakle, po tome što taj dečko zna, njih dve su uspele da zaraze 6 osoba. nadajmo se da je to i konačan broj

 

Napisao sam pre neki dan da je oko polovina pacijenata koji su (ili su bili) na intenzivnoj nezi u Holandiji mlađa od 50 godina.

 

To su podaci državnog instituta za zdravstvo.

Edited by Yossarian
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...