Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Izgleda da je potvrdjena prica iz somborske bolnice- javilo se vise kolega koje licno poznajem koji su u samoizolaciji, a kolege iz KCV sad uskacu umesto njih i idu u Sombor da rade :wacko:

Link to comment

@Bali   koji će im k...c spašavanje. Pa ja bih na njihovom mestu ostao tamo, ne bih se vraćao ni kad se sve završi. Pereš suđe, čistiš ulice i voila...

Link to comment
2 minutes ago, Yossarian said:

Napisao sam pre neki dan da je oko polovina pacijenata koji su (ili su bili) na intenzivnoj nezi u Holandiji mlađa od 50 godina.

To su podaci državnog instituta za zdravstvo.

 

faaaaaak

Link to comment
Just now, Ravanelli said:

 

faaaaaak

 

Ovo me iz nekog razloga podseti na jedan vic. Praštajte  na off-u... Stoje dve seoske babe na sahrani nekog mladića na seoskom groblju... Ma šuti , samo nek ide RANDOM kaže jedna drugoj. 

Link to comment

za holandiju mi je baš sinoć pričala prjateljica koja živi tamo da je mislema imenica testiranje da moraš da znaš čarobnu reč i sl.

 

i još mi je rekla da stare ljude (a navodno u dogovoru sa porodicom) ni ne stavljaju na respirator

Link to comment
19 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ma ne radi se o busevima, nego "radni narod" nije više tako grupisan...
No ajde videćemo...



... Shiit has hit the fan...
 

 

I dalje jeste, koliko ljudi iz grada radi u Simanovcima, Dobanovcima ili Vrcinu? Samo su rastrkani u vecem broju firmi 

Link to comment
 

Napisao sam pre neki dan da je oko polovina pacijenata koji su (ili su bili) na intenzivnoj nezi u Holandiji mlađa od 50 godina.

 

To su podaci državnog instituta za zdravstvo.

Italijani su nekoliko poslednjih dana imali naslove da je u bolnicama sve vise mladja populacija, od dotadasnje vecine iz raznih izvestaja od 70-80g.

Nasi Italijani da potvrde ovo?

 

Link to comment
15 minutes ago, dùda said:

za holandiju mi je baš sinoć pričala prjateljica koja živi tamo da je mislema imenica testiranje da moraš da znaš čarobnu reč i sl.

 

i još mi je rekla da stare ljude (a navodno u dogovoru sa porodicom) ni ne stavljaju na respirator

 

Ovo prvo je tačno, testiraju samo zdravstvene radnike i ugroženi deo populacije (starije osobe i hronične bolesnike).

 

 

Lekari i infektolozi se bune, jer tako nemaš dobru statistiku, niko ne zna koliko ima zaraženih, jer većinu ipak prođe bez potrebe za bolničkim lečenjem.

 

 

Ovo drugo, da ne stavljanju na respiratore u dogovoru sa familijom ne verujem.

 

Kao prvo, još uvek ima više nego dovoljno kapaciteta u bolnicama, tek je počelo.

 

Kao drugo, svako odlučuje o sopstvenom zdravlju i to je tajna čak i za supružnike, nema šanse da neko osim pacijenta i lekara odslučuje o lečenju. Kakva familija...

Ako muž, naprimer, ne kaže sam ženi od čega boluje, doktori joj ni u ludilu neće reći, za to se gubi dozvola.

 

Samo ako je neko danima u komi i nema moždane aktivnosti porodica može da donese odluku o prestanku nege.

 

 

 

PS do sada je oko 836 ljudi bilo ili je još uvek na bolničkom lečenju, a tek jedan procenat od tog broja je na respiratorima.

Edited by Yossarian
Link to comment

Pa sam koncept po kojem "ne stavljaju stare na respirator u dogovoru sa porodicom" insinuira da se porodice masovno slažu sa takvim pristupom što nema teorije da je istina.

 

Kako će ljudi tek da se tripuju i te tripove prenose dalje kada bude baš gusto, strah me je i da pomislim...

Link to comment
12 minutes ago, Jumanji said:

Italijani su nekoliko poslednjih dana imali naslove da je u bolnicama sve vise mladja populacija, od dotadasnje vecine iz raznih izvestaja od 70-80g.

Nasi Italijani da potvrde ovo?

 

Gledao sam vise puta ukljucenja iz bolnica gde to lekari ponavljaju usput da su samo idioti rasirili pricu kako virus napada samo stare.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...