Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 minutes ago, dig_chohano said:

 

Nikakav problem. Onda nek samo prihvate socijalnu trijažu gde će da čuju "da, da, razumem, ne možete da dišete... Sedite na ovu klupu i sad ćemo..."

 

Naravno da je problem, posto je to nesprovodiv scenario. Usluzne delatnosti koje ce biti pogodjene, mogu da prezive mesec dana, dva na misice, posle toga se sve raspada. Drzavne ustanove, pre svih lekari, izdrzace tezak tempo mesec do dva i posle puci.  Onda krece nervoza, panika, manjak discipline i potpuni haos.

 

Onda nece biti "sedite na klupu" nego ce biti "groblje je na onu stranu ili sedi gde hoces pokupice te kola da te spale, posto mesta za sahrane nemamo niti ima ko da ih obavlja".

 

Mora se lepo proceniti mogucnost zdravstvenog sistema, ljudi koji rade u tom sistemu, njihove mogucnosti i tek onda doneti odluku o tome koliko "razvuci" epidemiju. Situacija je vec na granici pucanja, a ovaj haos ga samo ubrzava.

Link to comment
 
 
mislim da je to jedino sada moguce u ovoj situaciji, i kon je cini mi se danas na b92 pomenuo 'razvlacenje linije'.
Taj voz je napustio stanicu jos pre nedelju dana
Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:
25 minutes ago, hoffnung said:
 
 
mislim da je to jedino sada moguce u ovoj situaciji, i kon je cini mi se danas na b92 pomenuo 'razvlacenje linije'.

Taj voz je napustio stanicu jos pre nedelju dana

Vrv su shvatili cim je vulin promptno 'zahtevao' vanredno stanje

Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

 

Naravno da je problem, posto je to nesprovodiv scenario. Usluzne delatnosti koje ce biti pogodjene, mogu da prezive mesec dana, dva na misice, posle toga se sve raspada. Drzavne ustanove, pre svih lekari, izdrzace tezak tempo mesec do dva i posle puci.  Onda krece nervoza, panika, manjak discipline i potpuni haos.

 

Onda nece biti "sedite na klupu" nego ce biti "groblje je na onu stranu ili sedi gde hoces pokupice te kola da te spale, posto mesta za sahrane nemamo niti ima ko da ih obavlja".

 

Mora se lepo proceniti mogucnost zdravstvenog sistema, ljudi koji rade u tom sistemu, njihove mogucnosti i tek onda doneti odluku o tome koliko "razvuci" epidemiju. Situacija je vec na granici pucanja, a ovaj haos ga samo ubrzava.

 

Aj sve i da verujemo onom stvoru. 1009 respiratora. CFR 3.4%, 10% zahteva ICU nivo nege.  Ako ne razvučeš na nekoliko meseci i pustiš da makar i 30% Srbije pokupi virus u par nedelja, ti imaš 210K ljudi kojima treba respirator. A imaš ih 1009, kao. Kad uporedim to i uslužne delatnosti, nadam se da razumeš za koju opciju mi se više jebe.

Link to comment

U RS je kucni karantin, prijava putem tel domu zdravlja pa karantin za ove sto su dosli iz Austrije, Slovenije i i Dojc. Kako vidim italijanski gastosi niti dolaze a sad vjerovatno ne mogu. najveci problem su sezonski radnici u Austriji i Sloveniji koji u sustini nemaju gdje ni ostati tamo pa su se uputili u Bih. Ono sto primjecujem da su gradovi u RS sablasno pusti. Ali radnje nisu prazne sa robom, nema euforije.

 

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=374602

 

 

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, beeva said:

Ono sto primjecujem da su gradovi u RS sablasno pusti. Ali radnje nisu prazne sa robom, nema euforije.

ma preživeli ljudi rat

 

meni smešna ova panika

 

živela sam bez struje (propalo sve u zamrzivaču), vrućina bila, leto, i neke suhomesnate stvari se pokvarilo, nigde ničega

pa se preživelo, niko nije umro od gladi

Link to comment
3 minutes ago, dùda said:

 

živela sam bez struje (propalo sve u zamrzivaču), vrućina bila, leto, i neke suhomesnate stvari se pokvarilo, nigde ničega

pa se preživelo, niko nije umro od gladi

Proleće 99, odmaklo bombardovanje, dal će bude kopnena invazija, svi u kraju navalili da prazne zamrzivače - da ne propadne ako ne bude struje ili prođe vojska pa zapleni. 

Link to comment

Cini mi se da sam malo potcenila ovog Kona.

Ja mislim da bi postigao sto je hteo on je morao igra psiholosku igru na dve strane: sa narodom, a bogami i sa Vucicem...

Tek kad je rekao pre neki dan da ce dati ostavku, vidimo da se provorodjeni presabrao i verovatno uvodi

drasticne mere.

Pre toga, dok je mislio da ne treba drasticno samo je iskoristio provorodjenog da podigne nivo

panike i da narod pocne da pere ruke i da se distancira (sto ne bi bilo uradjeno da se Nestorovic i Vucic pre toga

nisu izglupirali).

Ne znam da li je sve uradjeno namerno ili je imao vise srece, ali mi se cini da je za sada postigao

kontrolu "by the book"... Tj. videcemo za neki dan...

Link to comment
4 minutes ago, beeva said:

U RS je kucni karantin, prijava putem tel domu zdravlja pa karantin za ove sto su dosli iz Austrije, Slovenije i i Dojc. Kako vidim italijanski gastosi niti dolaze a sad vjerovatno ne mogu. najveci problem su sezonski radnici u Austriji i Sloveniji koji u sustini nemaju gdje ni ostati tamo pa su se uputili u Bih. Ono sto primjecujem da su gradovi u RS sablasno pusti. Ali radnje nisu prazne sa robom, nema euforije.

 

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=374602

 

 

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

Brat mi je juce stigao iz poljske u BL. Srecom je krenuo iz poljske momentalno po obavljanju posla, u ceskoj sa skafanderima na granicama, austrija sablasno prazna, na macelju cekao skoro ceo dan da udje u hrvatsku, oni ga upisali na kojem ce granicnom prelazu izaci. Sad je kuci u karantinu ... sam u kuci 1.deo.

Macelj je krcat nasih ljudi i cekaju, neki kazu, i vise od 30 sati.

Javio se na broj, ali izgleda vikendom ne radi ???

 

 

Link to comment
Cini mi se da sam malo potcenila ovog Kona.
Ja mislim da bi postigao sto je hteo on je morao igra psiholosku igru na dve strane: sa narodom, a bogami i sa Vucicem...
Tek kad je rekao pre neki dan da ce dati ostavku, vidimo da se provorodjeni presabrao i verovatno uvodi
drasticne mere.
Pre toga, dok je mislio da ne treba drasticno samo je iskoristio provorodjenog da podigne nivo
panike i da narod pocne da pere ruke i da se distancira (sto ne bi bilo uradjeno da se Nestorovic i Vucic pre toga
nisu izglupirali).
Ne znam da li je sve uradjeno namerno ili je imao vise srece, ali mi se cini da je za sada postigao
kontrolu "by the book"... Tj. videcemo za neki dan...
ma kon je ok lik,.dosadan i precizan, ako onda, ko je imao posla s njim u gzzz sigurno dobro zna. tako i treba da bude. zashto je uvodjen u prichu klovn zabavljach, to ce nam nekad objasniti kad izraelski tim organizatora stvarnosti napishe memoare. jedno su chobani budale na livadi, drugo chobani budale na globalnoj mrezi. ako chovek mora sa se bori i probija kroz gomile.djubreta da bi radio svoju struku kako treba, tu neshto bash nije u redu.

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...