Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, radisa said:

Pa prognoziraju, od 1 septebra počinje širenje, do 10 će se proširiti, inkubacija 7-10 dana, to dođe oko 20-og da počinje ozbiljno uvećanje... Eto, nisam sa Batuta, ali dajem neki sled razmišljanja...

zapravo po našj struci period inkubacije je 4-6 dana u ogromnoj većini slučajeva, ako je u prošloj i ovoj nedelji bilo oko 500 slučajeva koji su morali da odu kod lekara odn oko 2500 okuženih ukupno oni će zaraziti 2, 2,5 ili 3 nova, što je teško prceniti zbog nepoznatog obima širenja infekcije među decom, što za 20 sep. daje oko 10-15k prokuženih odn 2-3k detektovanih od čega će 50-70% morati u bolnicu, što znači punjenje bolnica tempom od 200-250 na dan

Link to comment

@pljuvači

ne pratim koronu uopšte, ne pratim kzn ni reputacuje uključenih institucija, imam ozbiljjnijih problema.

kako sam saznala (a rećeno mi je u poslovnom razgovru, bez da sam pitala, kroz kontekst planiranja nekig drugih altivnosti, rečeno mi je decidirano, bez dvojbe) tako sam i napisala.

odbacite ili upotrebite info - vaša stvar.

 

edit. @Frank Pembleton tek počela komunikaciju, i osnov saradnje nije kovid nego kancer, stvarno ne umem to da ti kažem (a mislim da ni neću biti u prilici da ocenim, niti mi je to struka). jedino sam popozdela od prepotopskog sistema dobijanja nekog na telefon... zoves centralu pa dok se jave pa prebacivanje la lokale... god forbid.

Edited by pt 2.0
Link to comment

i tako shesedam puta minimum jer se svaki put shockiramo ko zlatna ribica iju otkud opet. a poshto smo nesposobni da shvatimo elementarne stvari, to ce trajati. npr da je smanjenje uvek rezultat mera, i kad padne na 30 dnevno i 0 mrtvih, to nije signal da se izgaze maske i potrchi u maksi da se nekom duva zavrat ni u kafanu da se upljuje pevachica. nego naprotiv. poboljshanje se tretira kao rezultat stihije. isto kao i porast. naviklo mozak da ne ukljuchuje ni elementarno. 

 

juche jedna kaze samo da vishe skinem ovu masku. pa ti je kozo ni ne nosish, pushketina ti viri vec pola sata, a ostatak vremena je brljavish po laktovima. nevidjen teror zena trpi na slobodu, shteta shto ne zna da ima i drugih sloboda :s_w:

 

reko bi chovek da smo bash slobodarski narod ono do koske :lolol:

 

posle naravno jao shta nam rade. 

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment

kao da će sutra početi rat, a živimo kao da će 100god biti mir

 

 

e

dobro, nešto smo i naučili od marta do sad valjda. ako nismo, onda da se uzdamo u kisićku i tiosava

 

biće talas, pomrećemo svi, stiže vakcina, ne stiže vakcina, školarci pošli, studenti se vratili, uzni d vitamin, ne uzni d vitamin

 


 

peri ruke, nosi masku kad si međusvet, drži socijalističku distancu. i prati samo neophodne informacije, ne hrani đavola u sebi

Edited by kud u maglu Simoviću
  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

kao da će sutra početi rat, a živimo kao da će 100god biti mir

Realno, koliko god nama ta floskula u detinjstvu cepala mozak, cenim da se infektolozi i takvi zapravo stalno ponašaju. 

Da, po ko zna koji put citiram jednog hirurga iz familije:

Zdravlje je samo nedostatak bolesti! 

Link to comment
1 hour ago, Misko said:

Izvinjavam se sto upadam, ali, kako se to moze znati u dan? Jel to misljenje, ili oni nesto znaju? Mislim, virus o kome se jos uvek malo toga zna, sve je nepredvidivo,a odjednom su  svi baba Vange...

uran je u konukciji sa marsom u sedmoj kući

 

 

više verujem horoskopu nego batutu i srpskom zdravstvu, bar ovom delu vidljivom u javnosti

Link to comment

ne preuzimam akontaciju na sikiracijutm

 

 

 

će da vidimo šta će da bude, a do tada, zarad mentalnog zdravlja populusa što manje ovakvih vesti uz mere preventive

  • +1 1
Link to comment

S obzirom koliko ekonomija zavisi od toga da nije lockdown, i koliko je prethodni lockdown i najava reprize uznemirila gospodara, a s obzirom na to koliko su se Srbi (ne)uzbudili zbog dosadašnjeg broja mrtvih (i koliko njih je spremno na taj rizik da se život nastavi i da im se ne guše slobode u odnosu na eventualne epidemiološke benefite), a koliko je gospodaru stalo da ostane na vlasti, cijenim da je šansa za ponovni lockdown u domenu promila. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...