Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Tada cemo verovatno znati da li vakcina ima smisla, kako deluje, kakve su posledice dugorocne/kratkorocne i sl.

 

A vakcinu kao takvu cemo imati najkasnije do kraja proleca 2021, samo je pitanje efikasnosti na duze staze.

Link to comment
1 hour ago, Jozef K. said:

Meni je novo da je pomenuo da će vakcina 2022.g.

iz jednog drugog intervjua

 

Quote

 

Imunolog Dušan Popadić, redovni profesor imunologije na Medicinskom fakultetu u Beogradu, ocenio je da će vakcina protiv koronavirusa biti dostupna u Srbiji za nešto manje od dve godine.

Imunolog je za televiziju Nova S rekao da će u pojedinim zemljama vakcina biti masovno primenjivana na proleće 2021. godine, ali da ne zna zašto domaći političari imaju optimistične prognoze za dolazak vakcine u Srbiju.

"Brzina nastanka vakcine ne treba da nas brine, vrlo je važno da se pravilno testira i ispita i da se obezbedi regulativa za davanje vakcine našoj populaciji", poručio je Popadić.

 

 

 

Link to comment

Isto mislim, od kako su se studenti vratili u Novi Sad, a sad i sa početkom školske godine, ponovo su počele gužve po gradskom saobraćaju, kafićima, klubovima...

O nošenju maski, i ostalim merama koje se ne  sprovode da ne pričam. Očekujem da epidemija ponovo bukne od kraja septembra, ili je virus stvarno oslabio u populaciji :fantom:

Ali, ako u trećem talasu počnu mladi više da se razboljevaju i stradaju, eto nama panike

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Isto mislim, od kako su se studenti vratili u Novi Sad, a sad i sa početkom školske godine, ponovo su počele gužve po gradskom saobraćaju, kafićima, klubovima...

O nošenju maski, i ostalim merama koje se ne  sprovode da ne pričam. Očekujem da epidemija ponovo bukne od kraja septembra, ili je virus stvarno oslabio u populaciji :fantom:

Ali, ako u trećem talasu počnu mladi više da se razboljevaju i stradaju, eto nama panike

 

Plus su pocelja i slavlja, bar u Spacu, punoletsvta, rodjendani po igraonicama za decu i odrasle... za svadbe jos nisam cuo ali ne sumnjam da ce uskoro i to da krene

Link to comment
3 minutes ago, de Sisti said:

 

Plus su pocelja i slavlja, bar u Spacu, punoletsvta, rodjendani po igraonicama za decu i odrasle... za svadbe jos nisam cuo ali ne sumnjam da ce uskoro i to da krene

ko nam je ono beshe dao prognozu za 5-10x vishe bolesnih nego shto sistem moze da apsorbuje? :unsure:

 

i proshli put je bilo smeshno, za drugi-pik-prvog-talasa, pa ispade da je bilo bash tachno :sad:

Link to comment
25 minutes ago, gospa buba said:

ko nam je ono beshe dao prognozu za 5-10x vishe bolesnih nego shto sistem moze da apsorbuje? :unsure:

 

i proshli put je bilo smeshno, za drugi-pik-prvog-talasa, pa ispade da je bilo bash tachno :sad:

Ne secam se :)

Link to comment

Nisu mi jasne ove vaše brojke u Srbiji, u RS koja ima 6/7x manje stanovnika ima ovoliko zarazenih i umrlih.. A na prvu čini mi se da se ovde više poštuju mjere, bar ovo oko nošenja maski

Edited by beeva
Typo
Link to comment

Popričao malopre sa drugom koji radi kao pratilac u Kliničkom centru Vojvodine. On kaže da je infektivna klinika puna, da je situacija malkice bolja nego u julu, ali pacijenti koji su za hospitalizaciju redovno pristižu. I kaže da tamo svi očekuju treći talas, pardon, treći pik prvog talasa, i spremniji su nego u junu. No, imaju bojazan da će ovaj talas udariti najžešće do sad.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...