Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 minutes ago, gospa buba said:

ehm, kako to misle? osim shto smo zapanjeni trampovim poklonima potpuno propustili da primetimo da nas je dechko upisao u klinichku studiju, u drzavi koja nema vladu... kada se to desilo i ko je odluchio o tome i koga nameravaju da vakcinishu? dobrovoljce, krizni shtab, chlanstvo sns? :unsure:

klinichke studije su em dobrovoljne, em morash da se kvalifikujesh po nekim parametrima, em kofer pravnichkih zachkoljica i papira. ili im se bash zuri u dominikanu da prave drushtvo starom kralju :blink:

 

i lepo je shto smo to saznali iz rojtersa ili koga vec. mushtuluk, mushmula, mushkatla :s_w:

Jel' obećao da će nam Kinezi prvima dati vakcinu? Jeste... Jednom i da ne slaže, i opet nije dobro... :(

 

Kako je krenulo, postaću ativaxer, jer neću da učestvujem u nečijem zajebavanju sa kolektivnim zdravljem ove zemlje...

Link to comment

U busu 83 gledam - stariji covek :nobles:  sa dve maske - jedna isecena tako da su ostale samo ivice, stoji gde treba, drugu, normalnu, natakao na celo.

Jel to sad neki protest, modni trend, sta li?

 

 

Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

niži je broj zaraženih nego što je bio onda kada su nas majmunisali pred izbore

pa da, al se tad malo malo čulo, pera zaglavio, žika zaglavio

 

sad toga nema

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

I u razgovoru sa lekarima na jugu Srbije dobijam informaciju da se bolnice prazne i da se polako stvari vracaju u normalu.

 

Sa druge strane lekari opste prakse mi se zale da je primetno porastao broj pregleda pacijenata sa simptomatologijom na gornjim respiratornim putevima (a i drugari mi se zale da su njihovi klinci doneli nesto iz vrtica i da su generalno slinavi)

 

to sve moze da ukazuje na  to da je stvarno bilo zatisje a da nas ceka novi krug, ili da su nam testovi golo govno i da je gomila ljudi lazno negativna (ili pak ljude ne hospitalizuju dok ne dodje do ozbiljnijih promena na plucima)

 

Ono sto iz prve ruke znam da se farmaceutske kuce polako vracaju na normalan vid rada kada je u pitanju obilazak lekara na terenu (moja nas je isterala na teren 1.9. posle skoro 6 meseci rada od kuce)

Link to comment

U bolnicama je 487 zaraženih, a na respiratoru su 33 pacijenta.

- što je 10x manje hospitalizovanih i 7x manje ljudi na respiratorima nego u 2 peak-u 1 talasa krajem jula, jasno je da virus umire, virus gasi se :happy:

- ali žurka ponovo kreće od oktobra, možda novembra ako budemo imali sreće što kaže onaj imunolog gore

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...