Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, Tale said:

Mnogo se jedim zbog škole i zbog načina na koji je ova država nesposobna i beskorisna, a iz ugla širenja epidemije i opasna.

Sve maštam kako je trebalo, umesto da virus proglase najsmešnijim na svetu, da izađu i kažu: ljudi, imamo posla sa nepoznatim sranjem. Od sutra su maske obavezne uvek i svuda, od sutra koštaju 1 dinar u svim prodajnim objektima i hoćemo da ih svi imate i nosite. Ko ne bude nosio platiće kaznu 100 evra.

 

Mislim da bi danas imali nule u svim brojkama.

 

Nažalost, ne bi verovatno. Od marta u Njujorku pričaju upravo to, doduše, bez maski za dinar, ne vidim kako bi to bilo moguće. Pride je umrlo skoro 30,000 ljudi, bukvalno je bio armagedon. I opet ima puno ljudi koji smatraju da virus uopšte ne postoji, da nije tako strašan, da neće da se vakcinišu ili da prosto ne mogu toliko da se žrtvuju. Harper je lepo rekao da je to ljudska priroda. Džabe se tešiš da bi bilo bolje da je bilo drugačije - ne bi. Barem 90% ljudi ne može ništa da shvati i ponaša se neprikladno situaciji. I to je realnost sa kojom treba da isplaniraš da živiš.

Link to comment

Krizni štab za zaštitu zdravlja stanovništva od zarazne bolesti kovid-19 odlučio je danas da se od ponedeljka dozvoli održavanje kulturnih dešavanja sa prisustvom publike, poput bioskopa, pozorišta i koncerata u institucijama kulture, uz ograničenja kojih se organizatori moraju strogo pridržavati, kao i da se dozvole posete staračkim domovima.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Maska za dinar.

100 evra (dolara) ako ne nosiš masku. Ova kombinacija bi možda dala bolji rezultat od ovog koji imamo.

No, suština je da pišem o pogrešnom stavu i porukama struke i države.

 

Edit: @trustno1

Edited by Tale
Link to comment
Mnogo se jedim zbog škole i zbog načina na koji je ova država nesposobna i beskorisna, a iz ugla širenja epidemije i opasna.
Sve maštam kako je trebalo, umesto da virus proglase najsmešnijim na svetu, da izađu i kažu: ljudi, imamo posla sa nepoznatim sranjem. Od sutra su maske obavezne uvek i svuda, od sutra koštaju 1 dinar u svim prodajnim objektima i hoćemo da ih svi imate i nosite. Ko ne bude nosio platiće kaznu 100 evra.
 
Mislim da bi danas imali nule u svim brojkama.
ali ali!

sent from bubamoto

Link to comment
39 minutes ago, Frank Pembleton said:

Krizni štab za zaštitu zdravlja stanovništva od zarazne bolesti kovid-19 odlučio je danas da se od ponedeljka dozvoli održavanje kulturnih dešavanja sa prisustvom publike, poput bioskopa, pozorišta i koncerata u institucijama kulture, uz ograničenja kojih se organizatori moraju strogo pridržavati, kao i da se dozvole posete staračkim domovima.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Navijači da izađu včrs na protest!!

Link to comment
1 hour ago, Tale said:

Maska za dinar.

100 evra (dolara) ako ne nosiš masku. Ova kombinacija bi možda dala bolji rezultat od ovog koji imamo.

No, suština je da pišem o pogrešnom stavu i porukama struke i države.

 

Edit: @trustno1

 

To je sasvim izvesno. Čak bih rekla da i bez te dve mere, samo da je vlada (a tu mislim i na KŠ) od početka pričala ono što si rekao, da je opasno i ozbiljno, bilo bi drugačije. Barem da možeš na vladu da se osloniš u ovoj situaciji je veoma važna stvar.

 

Medjutim, ono što mene užasava je što čak i kada imaš takvu vladu, kao u Njujorku, i dalje ima neočekivano veliki broj ljudi koje boli K i ponašaju se sumanuto. To mi je najveći šok u celoj ovoj situaciji. Možeš da imaš najbolju vladu na svetu i dalje ostaje da moraš sam sebe da čuvaš od gomile idiota oko sebe. Tu su i prijatelji koji se druže sve u 16 i ti kao ludak koji sve to propušta.

 

Takodje, i WHO i najbolje vlade su u početku svašta pričale. Moj zaključak posle svega je, zaista: trustno1. :) Bez šale, kako da čovek odredi šta je razumno ponašanje? Tako što će saslušati stručnjake a potom razmisliti svojom glavom služeći se logičkim zaključivanjem. I onda kad to odrediš, ne smeš da obraćaš pažnju na druge ljude već moraš sam da teraš svoj plan.

 

Hoću da kažem, da, naravno da je "plan" vlade u Srbiji potpuno nenormalan i da je to u potpunosti upropastilo sve, ali čak i da je normalna vlada, i dalje je ako ne sve a ono ogromna većina toga na tebi samom - da odlučiš i sprovedeš u delo.

  • +1 1
Link to comment

Krizni štab za zaštitu zdravlja od kovida-19 odlučio je da se posle mnogo vremena, na osnovu nešto povoljnije epidemiološke situacije, a u cilju očuvanja psihičkog zdravlja i socijalnog života korisnika, dozvole posete staračkim domovima, ustanovama socijalne zaštite i sličnim objektima.

 

Posete su skraćene - na 15 minuta, ali zato će biti češće, naveo je Kon. Kako je pojasnio, one treba da se obavljaju u dvorištima gde i inače korisnici šetaju, a preporuka je kada je kiša napolju - da ih ne bude.

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a631847/Dozvoljene-posete-starackim-domovima.html

 

 

Isto kao u junu pred izbore

Link to comment
3 hours ago, vememah said:

@harper

 

U Japanu izgleda imaju te topove što ispaljuju virus koje spominješ.

 

Vest od pre mesec dana:

http://www.asahi.com/ajw/articles/13550453

 

 

Znas kako, ako je tvoja poenta da postoji rizik odmah cu da ti kazem da si u pravu i da oko toga nemamo nikakav spor. Medjutim, ako mogu da gledam fudbalere koji daju gol, doduse na praznom stadionu, a onda se grle dole po terenu na gomili, ne vidim zasto ne bismo otvarali pozorista. Pri cemu je pozorisna publika mahom takva da ce se pridrzavati mera koje budu propisane. Sedam meseci je proslo od pocetka ovog ludila u Srbiji, vreme je da prestanemo da se iscudjavamo i kukamo zbog rizika da se zarazimo. Situacija je takva da mozes da se zarazis i kad izadjes da bacis djubre ili skoknes do najblize prodavnice. Tako je kako je, u pozoriste ne mora da se ide.

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Apollo Creed said:

I rejveri i splavaruše u protest!

Neki vid toga imamo u obliku zurke na Ostrvu kod Renea ispod prozora. Mada sinoc se to vratilo na velika vrata zbog zabrane okupljanja u sobama studentskih domova. Moracu jedan dan da odem na Ostrvo na zurku. Dosadilo mi je da ih pasivno slusam iz sobe, mada mi se ne svidja izbor muzike.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...