Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 hours ago, Jozef K. said:

Da se čovek prekrsti. A posebno prizivanje 99 u bilo kom smislu. Pogotovo što ne razumem zašto je pomenuta, pa ne bih da insinuiram. Inače ovo što si napisao trebalo bi da je najmanje deset puta gore od nenošenja maske.

 

Ni meni ovo za 1999. nije jasno. A što se laganja o broju mrtvih i obolelih tiče, Struka već laže i smanjuje taj broj.  Ne daju podatke ni za Beograd i bg opštine a veujem da bi ljudi bili oprezniji ukoliko znaju da na njihovoj opštini ima dosta obolelih.

 

Kada bi Struka objavljivala prave brojke, ljudi bi bili u panici ( mislim na one koji nisu skloni teorijama zavere )...

 

Sinoć-noćas sam stavila +1 za to da se laže i povećava broj umrlih i obolelih.

 

Jutro je pametnije od noći :) 

 

Mnogo starijih ljudi je već u paničnom strahu i pucaju psihički zbog korone. Ima i mlađih koji se tako osećaju. Povećanje broja umrlih i obolelih ugrozilo bi njihovo, već načeto psihičko zdravlje.

 

Starija komšinica kad izađe na terasu da priča sa nama, komšijama i sa poznanicima, stavlja masku. Na terasi je, sama sa maskom. 

 

Obrazac ponašanja koji su usvojili ti ljudi neće se promeniti ni kada prestane pandemija, kad se vakcinišemo i vratimo "u neku normalu".

 

Živeće u strahu, izolovani od svih..

Link to comment

Sad objaviše a da ublažavaju mere, od ponedeljka rade  pozorišta i bioskopi. Lepo. Još škola da krene 01.09. i eto nas u trećem talasu koliko već polovinom septembra.

 

 

Link to comment
20 minutes ago, Arkadija said:

Sad objaviše a da ublažavaju mere, od ponedeljka rade  pozorišta i bioskopi. Lepo. Još škola da krene 01.09. i eto nas u trećem talasu koliko već polovinom septembra.

 

treći pik prvog talasa.

 

molim vas za precizno izražavanje.

  • +1 1
Link to comment
Quote

U ponedeljak otvaranje bioskopa i pozorišta uz distancu i nošenje maski

 

Krizni štab je doneo odluku da u ponedeljak budu otvoreni bioskopi i pozorišta. Zamenica direktorka instituta Batut Darija Kisić Tepavčević rekla je za RTS da će te ustanove biti očišćene do ponedeljka, s obzirom da nisu radile duže vreme.

Kada su u pitanju preventivne mere, to su sve one mere pilikom borvaka u zatvorenim prostorima, navela je Darija Kisić Tepavčević.

Precizirala je da je reč o fizičkoj distanci i nošenju maski. Prodavaće se duplo manje karata nego što je maksimalan kapacitet sala, a maksimalno će u salama moći da bude 500 osoba, iako su neke sale veće.

Dodala je da će u svakoj ustanovi postojati redari, ali da se polazi od činjenice da je svako odgovoran za sopstveno zdravlje.

Kako je rekla, pokazalo se da mere spašavaju živote i da su dovele do stabilizovanja situacija.


https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4055241/koronavirus-kovid-19-srbija.html

 

A pozorišni glumci? Publika će imati maske, a eventualno zaraženi glavni glumac će moći da raseje virus svima, i kolegama i publici, naročito onoj koja bude nosila masku ispod nosa ili imala platnenu.

 

Pritom sa zauzetim svakim drugim sedištem do najbliže osobe svakako ima manje od metra (ako ima metar do onog u istom redu, do onog iza/ispred ima svakako manje pa bio i pomeren za jedno mesto). Toliko o iole bezbednoj distanci.

Edited by vememah
Link to comment
17 minutes ago, Arkadija said:

Sad objaviše a da ublažavaju mere, od ponedeljka rade  pozorišta i bioskopi. Lepo. Još škola da krene 01.09. i eto nas u trećem talasu koliko već polovinom septembra.

 

 

 

Bicemo u tom talasu sve i da svi dubimo na trepavicama s obaveznom socijalnom distancom. Mi smo zabrljali sto smo zabrljali, znamo i zasto smo zabrljali i ko je kriv za to sto smo leto proveli kao "lideri u regionu a i Evropa neka nas se plasi" sto se zaraze tice, ali je sada manje-vise jasno da je svuda na svetu situacija ista - popustis, platis. Nista pozorista i bioskopi nece promeniti ako se u tim ustanovama budu pridrzavali nekih osnovnih mera (merenje temperature pre ulaska, dezinfekcija pri ulasku, ogranicen broj pustenih sedista kako bi se odrzala distanca i slicno), mnogo je razumnije dozvoliti to nego ono ludilo na stadionima koje su dozvolili pocetkom leta. Jahacemo taj koronin rolerkoster do vakcine sta god da radimo, treba to prosto prihvatiti kao realnost i zivotnu okolnost.

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

A pozorišni glumci? Publika će imati maske, a eventualno zaraženi glavni glumac će moći da raseje virus svima, i kolegama i publici, naročito onoj koja bude nosila masku ispod nosa ili imala platnenu.

 

 

Jedino ako sa bine ispaljuje virus iz topa u puibliku. A valjda su i pozorista toliko odgovorna da testiraju glumce koji su aktivni na predstavama.

Link to comment

@harper

 

U Japanu izgleda imaju te topove što ispaljuju virus koje spominješ.

 

Vest od pre mesec dana:

Quote

Fifty-nine people linked to a cluster outbreak at a theater in Tokyo’s busy Shinjuku district have tested positive for the new coronavirus.
...
It includes 17 cast members, 8 staff and 34 audience members.

http://www.asahi.com/ajw/articles/13550453

 

Edited by vememah
Link to comment

ˆ

:lolol: hoće sto posto

 

kod mene u firmi jedan kolega zaražen, a saznala sam tako što nam je šef tražio da raspodelimo kolegine obaveze pošto on neće dolaziti duže vreme "zbog bolesti", ja udarila reply to all, da nije korona. odgovor je bio da.  onda sam počela neformalno da se raspitujem da li se zna kad kako... i ustanovila da su skoro svi znali preko nekih tajnih kanala, osim mene... saznala sam da mu je i majka umrla od korone, sahranjena juče, a otac mu je u bolnici. šef je juče bio na toj sahrani. 

ceo dan dumam šta pametno da predložim, i na kraju shvatam da sam ipak od početka bila u pravu, treba svi da umru. tako je najbolje.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Mnogo se jedim zbog škole i zbog načina na koji je ova država nesposobna i beskorisna, a iz ugla širenja epidemije i opasna.

Sve maštam kako je trebalo, umesto da virus proglase najsmešnijim na svetu, da izađu i kažu: ljudi, imamo posla sa nepoznatim sranjem. Od sutra su maske obavezne uvek i svuda, od sutra koštaju 1 dinar u svim prodajnim objektima i hoćemo da ih svi imate i nosite. Ko ne bude nosio platiće kaznu 100 evra.

 

Mislim da bi danas imali nule u svim brojkama.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, renne said:

navodno 169, na skoro navodinih 12000

Ide se ka tome da jednog dana svi budemo testirani u istom danu a zaraženih će biti oko 160. Napredno!

Link to comment

Oni nama danas sve vreme na ovoj kzs prakticno porucuju da mogu da podlegnu svakom pritisku apsolutno svih. Bunila se kultura, mi im odobrili rad, bunili se iz gerontoloskih centara, mi im odobrili rad. Sledeci su nocni klubovi. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...