Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

10 hours ago, SNARC said:

Tacno bi sad bio sjajan momenat da nam ukinu i Fb i tviter zbog raznih budalastina koje se tamo sire.

 

Ne vidim puno teorija zavera na Tviteru, pojavi se ali u odnosu na FB nije strašno. Na Tviteru se sada više piše o spomeniku Stefanu Nemanji i ljudi se bave dnevno-političkim temama...A FB..

 

Na sve strane snimci, pa diskusije oko prodaje organa, pa nećemo maske, kovid ne postoji, i uhapsiće sada sve predsednike evropskih zemalja videćeš!? to je sve zavera najbogatijih...

 

I bilo mi je dosta svega. Napisala sam status - ne verujem u teorije zavere, poštujem pravila nošenja maske i držim distancu..i još svašta dodala...Teoretičari zavere ćute..niko sem jedne žene nije komentarisao ništa.

 

 

2 hours ago, Anonymous said:

Zato ja stalno pričam da bih, kad bi bio u prilici, lagao deset puta više od ovih, ali kontra. Namerno izazivanje panike, 5000 mrtvih dnevno, lažne sahrane, lažne umrlice svuda po gradu, ovaj narod izgleda da jedino normalno funkcioniše u panic modu. Bilo tako '99-te, isto važi i sada.

 

+1 Isto bih uradila. 

 

Btw, ne znam da li se pisalo o posetama zubaru.  Da li zubari rade? Da li je ok da se ode i popravi zub koji boli ili da se još koriste Brufeni i ostali lekovi protiv bolova?

Link to comment
11 hours ago, harper said:

desava se isto od Njujorka do poslednje provincijske zabiti. Glupost i neznanje su univerzalne ljudske vrednosti.

 

To si u pravu. ;)

 

Ono što je meni zastrašujuće je da se većina (velika?) ponaša manje ili više kao da ih boli dupe. Kako na takve ljude računati da će uraditi pravu stvar u nekom drugom teškom trenutku? Očigledno imamo ratove a sad i korona virus zato što su većina ljudi skotovi i budale.

Link to comment
3 hours ago, Anonymous said:

 

Zato ja stalno pričam da bih, kad bi bio u prilici, lagao deset puta više od ovih, ali kontra. Namerno izazivanje panike, 5000 mrtvih dnevno, lažne sahrane, lažne umrlice svuda po gradu, ovaj narod izgleda da jedino normalno funkcioniše u panic modu. Bilo tako '99-te, isto važi i sada.

 

Problem je sto je to kaznjivo.:D

 

Mada bi zaista imalo smisla. Procenti ljudi koji nose masku su bukvalno u korelaciji sa objavljenim brojevima novozarazenih, tacno mozes po tome koliko ljudi nosi masku da vidis da li je brojka tog dana 100 ili 400. Ja sam se vec navikao na to da je nosim kad god izadjem iz kuce, na bradi kad sam vani i daleko od drugih ljudi, navucem na nos i usta cim udjem u guzvu ili zatvoreni prostor. To prakticno dozivljavam kao automatsku radnju i uopste me ne zanima da li ce i ko da me gleda popreko, posprdno ili bilo kako drugacije, a za sada se niko ne usudjuje da mi nesto dobaci ili pridje bez maske posto sam celav, bradat i stalno delujem kad sam sam na ulici kao da bih najradije izudarao nekog.

 

Iskreno, ne primecujem previse ni ove bez maske, niti se bavim njima, protiv ljudske gluposti se covek jednostavno ne moze izboriti i najbolje je da ne gubi zivce preterano, ako ga bas direktno i neposredno ne ugrozava. Malo me zabavlja to sto, kako vidim, neki forumasi vode ratove po drustvenim mrezama sa idiotima koji sve znaju najbolje i nijedan autoritet im nije dovoljan. To je, realno, gubljenje vremena. Uvek najvece budale najteze menjaju misljenje, sto je misljenje gluplje to ga se ljudi teze odricu. Danas ni glupani ne vole da ispadnu glupi, stigla ljudska prava i za njih. Takvima se moze samo preporuciti da nadju prvi most i skoce s njega u reku, po mogucstvu sa ozbiljnom komadinom betona ili teskog metala koji nikako ne treba da ispustaju iz ruku. Kad im je vec svejedno i mnogo su velike face onda bar neka obave to sa sjebavanjem svog zivota tako da ne ugrozavaju nikog drugog. Znam da od toga nema nista ali valja da se covek nada.

Link to comment
45 minutes ago, trustno1 said:

 

To si u pravu. ;)

 

Ono što je meni zastrašujuće je da se većina (velika?) ponaša manje ili više kao da ih boli dupe. Kako na takve ljude računati da će uraditi pravu stvar u nekom drugom teškom trenutku? Očigledno imamo ratove a sad i korona virus zato što su većina ljudi skotovi i budale.

 

Nikako. Kod ljudi nikada nije problem ono sto ne znaju vec ono sto misle da znaju. Posto to sto misle da znaju ne razumeju, jer da ga razumeju znali bi, skloni su da danas ponavljaju iste one obrasce koji su ih juce unistili, uzaludno se nadajuci drugacijem rezultatu i verujuci da je prethodni fijasko bio tudja greska, posledica sticaja okolnosti ili loseg horoskopa. Vecina ljudi u jednom trenutku u zivotu prosto odbije da nastavi da uci jer smatra da je naucila dovoljno, ne shvatajuci da tako nesto kao sto je dovoljno znanje ne postoji. Priroda je u vecnom kretanju, kao i mi koji smo njen deo, onog trenutka kad prestanemo da se krecemo uvodimo sebe u neprirodno i samim tim neodrzivo stanje. Sto se duze opiremo kretanju to postajemo sve vece budale jer su glupost i neznanje progresivni kao i skoro sve druge ljudske osobine.

 

Nije to da njih boli dupe vec jednostavno ne zele da budu svesni posledica. Lakse im je tako da zive, zahteva manje truda. A onda druge ubedjuju da to tako treba jer im treba potvrda da nisu odustali od zivota, hoce ponekad i da ubiju tim ubedjivanjem drugih. Samopostovanje je ogroman motiv a i lazno samopostovanje je samopostovanje.

Link to comment
6 hours ago, Anonymous said:

 

Zato ja stalno pričam da bih, kad bi bio u prilici, lagao deset puta više od ovih, ali kontra. Namerno izazivanje panike, 5000 mrtvih dnevno, lažne sahrane, lažne umrlice svuda po gradu, ovaj narod izgleda da jedino normalno funkcioniše u panic modu. Bilo tako '99-te, isto važi i sada.

Da se čovek prekrsti. A posebno prizivanje 99 u bilo kom smislu. Pogotovo što ne razumem zašto je pomenuta, pa ne bih da insinuiram. Inače ovo što si napisao trebalo bi da je najmanje deset puta gore od nenošenja maske.

Link to comment
13 hours ago, namenski said:

Znaci, propade nekoj (ne)srecnici mogucnost da bude oslobodjena svetom tajnom braka... :cry:

Nije baš da sam očekivao empatičnost od forumskog predatora kome su jedine duhovne hrane ruganje i mrzilaštvo. :fantom:Pa ipak, dejtovanje u vreme epidemije je jednako zeznuto kao seks bez kondoma sa promiskuitetnim osobama - dakle, za odgovorne ljude, ponašanje vrlo rizično. A opet, hrana i ljubav su nasušne potrebe naše i ne može se bez njih. Nema drugog rešenja osim traganja za devojkama koji se drže epidemioloških mera, a pri tome da imate neku emotivnu "konekciju", a kako uklopiti te dve stvari  - mogao bi roman da se napiše. Ružno je banalizovati ovaj vrlo ozbiljan problem.  Virus me može onesposobiti za privređivanje na više meseci,  pa mož' biti da kao jak i mlad preživim to, možda posle toga ne budem isti, postanem hroničar, kao mnogi koji su preležali, a i ako budem bez ikakvih simptoma, možda nehotice pobijem starije članove svoje porodice kad svratim na kafu u njihov dom, a sve zbog dejtovanja za curom koja imaj ogroman socijalni krug. Drugo, neodgovornost je osobina koja me odbija, a opet mladost i neodgovornost često idu ruku pod ruku... Tako da, problem ozbiljan, dobrih rešenja nema.

  • +1 1
Link to comment

shta zivotati, pobeda je tu, narodni duh zbacuje sve zashtite, svi se vesele slobodno lizu gelendere, 15 oktobra smo.u dubini vanrednog stanja sa sve policijskim danima i nocima i pitamo se ko nam smesti jebemumater [emoji38]ol:

 

@rene

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, Mos said:

Sad kad prestane da kaplje lova pa Radulo obrne priču za par nedelja :D

sad kad budu trazili radulu da vrati donacije, ima da objavi rat americi i odmetne se u sumu.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
shta zivotati, pobeda je tu, narodni duh zbacuje sve zashtite, svi se vesele slobodno lizu gelendere, 15 oktobra smo.u dubini vanrednog stanja sa sve policijskim danima i nocima i pitamo se ko nam smesti jebemumater [emoji38]ol:
 
@rene
 
sent from bubamoto
 
 
 
 
 
 
 
 
Nemam pojma, uteko sam u pečuj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...