Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

51 minutes ago, harper said:

 

Ma, ne nerviraju me uopste, danas sam pola dana proveo u njima. Prosto su glumci kod nas ugrozena profesija i ako je ovo nacin da im se pomogne da prezive a da se postuju sva ona propisana pravila o boravku u pozoristu, neka ih. Meni je svakog dana kad izadjem na ulicu savrseno jasno da to nece napraviti nikakvu razliku, ne zbog toga sto se otvara ili zatvara ovo ili ono vec zato sto se ljudi mahom ponasaju kao debili. Treba da vidis na sta lici park kod Tasha posle 11 sati uvece. I ko nikad u zivotu nije bio u tom parku sada se tamo nacrta svake noci, kao da mu zivot zavisi od toga. Ne vredi, jednostavno. Mozemo mi ovde da polomimo pisanjem tastaturu za tastaturom, ljudi veruju u ono u sta zele da veruju.

 

Ne znam zašto im država ne pomogne finansijski, sumnjam da će se ljudi polomiti da idu u pozorište sada. Evo dali su kintu hotelijerima (nemam ništa protiv), zašto bi pozorišni radnici uvek bili poslednja rupa na svirali?

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

 Nema drugog rešenja osim traganja za devojkama koji se drže epidemioloških mera, a pri tome da imate neku emotivnu "konekciju", a kako uklopiti te dve stvari  - mogao bi roman da se napiše. Ružno je banalizovati ovaj vrlo ozbiljan problem.  

IMG_20200821_232929.jpg.d1c6fe20ec80f109dd193cc00b118490.jpg

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Kelt said:

imao sam danas neku ženu na testu opterećenjem posle korone, bila je u Mišoviću danima i sad ... ništa posebno, UZ srca manje više uredan, u skladu sa godinama, kondicija opet nije nešto sjajna, ali opet nije neka patologija... medjutim, gubitak mišićne i masne mase - užas. Bukvalno kost i koža. Zamara se jako, a nema (pato)fiziološkog pokazatelja, funkcija i srca i pluća dobri, a opet... 

 

Komsija je od korone izgubio 11 kila za 11 dana, inace poprilicno mrsav covek.

Link to comment
1 hour ago, Orle Zmajević said:

 

Komsija je od korone izgubio 11 kila za 11 dana

 

Meni bi jedna korona sad bas legla, :piggy: mozda da prestanem da se opirem i pustim majku prirodu da sama resi ...

Link to comment
4 hours ago, Orle Zmajević said:

 

Komsija je od korone izgubio 11 kila za 11 dana, inace poprilicno mrsav covek.

 

da je bila na respiratoru, pa da nije bio adekvatan kalorijski unos i da razumem, sve se normalno hranila

Link to comment

Dok sam bio pod virusom, jeo sam normalno. Disciplinovano ležao i gubio kilažu. Mišića više nemam. 

Međutim organizam mi je tražio klopu i posle Korone i još kada sam vratio alkohol očas posla sam nadoknadio kilažu i dobro preterao, a mišića i dalje nema. Mislim nisam bio taj tip nikada, ali ono normalno što treba da ima je nestalo.

Link to comment

Meni je super ovo "testirano petocifren broj ljudi", meni evo, da kucnem u drvo, nije palo za ovih sad će pola godine, nijednom da se testiram, jer nisam imao nikakve simptome blizu onih koje prijavljuju za kovid. A imam malo i hipohondrije, i to one kad idem doktoru i kad ne treba, nisam od onih koji ne idu da ne bi dobili lošu vijest.

Šta hoću da kažem - da li je moguće da smo mi imali skoro milion ljudi koji ili imaju neke simptome ali nije kovid pa ih ignorišu i ne tretiraju jer su sve bolnice u kovid režimu ili su onako uskurac išli da se testiraju, toliko su dokoni, bahati i sebični da su alergiju ili kašalj od cigara svrstali pod kovid? Ne znam šta je gore, pod uslovom da ispratimo logiku "testiramo 10k dnevno" a to je da je 95-99% ljudi kod nas ili medicinski potpuno nepismeno, ili su teški hipohondri ili su sebična govna, ali uglavnom, ništa im ne fali.

(A onda dobijamo rezultate sa lokala gdje je redovno od 30-70% zaraženih, ko su ovi što namiruju brojku do 10k, ko će ga znati)

Link to comment

meni bi bilo prhtvatljivo skroz da se prichuvaju malo ti testovi, zatrebace za zimu, pa ce opet sa upalom pluca da se ide kuci netestirano jer odakle?

 

ili da se makar novac od komercijalnih prishtedi/prichuva pa se kupi nova kutija. ali mozda je to privatnikov novac :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment
Dok sam bio pod virusom, jeo sam normalno. Disciplinovano ležao i gubio kilažu. Mišića više nemam. 
Međutim organizam mi je tražio klopu i posle Korone i još kada sam vratio alkohol očas posla sam nadoknadio kilažu i dobro preterao, a mišića i dalje nema. Mislim nisam bio taj tip nikada, ali ono normalno što treba da ima je nestalo.
Jel te neko od doktora upozorio na takve posledice?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...