Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

13 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ma ja mislim da neće biti neke eksplozije...
Možda samo konstantni blagi rast... Kuvanje žabe

Када се 1. септембра цирка 100,000 ђака размили Београдом и врати кућама својим?

 

У сваком случају из твојих уста у божје уши...

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, namenski said:

E, ni paljenje nije kao sto je nekad bilo...

Mozemo da pocnemo da racunamo vreme po novom, nece trebati cak ni neki posebni softverski zahvati:

Na primer:

sada je 2020 godina...

2019. je 1. godina BC, 2000. 20. godina BC..., skracenicu tumacite sami, a svako za vezbu neka izracuna koje je godine BC rodjen...:fantom:

Naredna, 2021, moze da bude, ako se drzimo konvencionalnog zapadnog obelezavanja, 1. godina AC...

Predlozi i sugestije dobrodosli... :fantom:

 

Da znas da ne bi bila losa fora. 

 

Sta mislis, kad ce se naredni put resetovati racunanje godina i sta je neophodno ogromna stvar da bi doslo do toga? 

Link to comment
6 hours ago, Tsai said:

 

Da znas da ne bi bila losa fora. 

 

Sta mislis, kad ce se naredni put resetovati racunanje godina i sta je neophodno ogromna stvar da bi doslo do toga? 

 

Kad naši kineski overlordovi preuzmu sve, svi ćemo računati da je ovo bila 4718. a ne 2020.

Link to comment
9 hours ago, papapavle said:

Ako ti je 2019. 1BC, a 2021. 1AC, da li to tvoj korondar ima i godinu nultu?

Ne znam, pitanje ima smisla, postovao sam iz zezanja, ne baveci se preciznom matematikom :): mozda ova, 2020. godina kao nulta?

7 hours ago, Tsai said:

 

Da znas da ne bi bila losa fora. 

 

Sta mislis, kad ce se naredni put resetovati racunanje godina i sta je neophodno ogromna stvar da bi doslo do toga? 

Au...

Dal da se zezam(o) ili zaozbiljno: ne znam.

Em trenutna planetarna situacija, em nase sopstvene frustracije, strahovi i ocekivanja, ko ce ga znati.

Nije iskljuceno da ovako ubrzani, tviterovani, krenemo da malo-malo pa udaramo resetovanje: mene licno svrbi 1 mali debeli prst na onom Bomba Dugmetu...

Korona i ovako i onako: buduci zatecen u poprilicno zajebanoj situaciji, uporedivoj sa zatvorom i buduci respiratorno nacet vec u 2 navrata, bilo mi je onako, sta bude - bice.

Uostalom, mudri ljudi su lepo rekli: nije zajebana sama smrt, zajebano je umiranje, neudobnost umiranja, tako nekako...

1 hour ago, Sammael said:

Kad naši kineski overlordovi preuzmu sve, svi ćemo računati da je ovo bila 4718. a ne 2020.

Eto resenja! :) 

Link to comment
On 12.8.2020. at 18:46, Shitgenstein said:

Untitled.png.8b2091fc02898a63727b6d0a966f1d34.png

(izvor)

 

Izlečiše skoro 5000 ljudi u jednom danu, ponovo :D 

 

Sad je ovo skroz drugačije, ne razumem :unsure:

 

Grafik broja aktivnih slučajeva po trenutnoj statistici nije ni jednom prešao 10k. Piše da im je izvor covid19.rs. Da li ovo implicira da su na covid19.rs menjali podatke retroaktivno? Ili je nešto drugo u pitanju?

 

Untitled.png.535fd7c49e569eb5756c339006130618.png

Link to comment

Mani se Worldometersa, oni bukvalno izmišljaju podatke kad ih neka zemlja ne objavi određenog dana. Srbija ne objavljuje redovno podatke o broju aktivnih slučajeva.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Kako može bilo koji sajt da ti da merodavne podatke ako oni ne postoje za datu državu tj. nisu javno dostupni, kao što je slučaj sa brojem aktivnih slučajeva ili izlečenih, koje gomila zemalja uopšte ne objavljuje?

 

Imaš na Vikipediji linkove na zvanične statistike svih pojedinačnih zemalja u člancima "COVID-19 pandemic in...".

Edited by vememah
Link to comment

Dakle, ti sajtovi sa pregledom za različite države su OK za prvu pomoć, ali ako prikazuju neku anomaliju ovog tipa, svakako treba proveriti zvaničnu statistiku kako bismo bili sigurni da je stvarno tako.

 

A ako neki sajt (kao ovde Worldometers) objavljuje podatke koje ni jedan drugi tracker ni zvanična statistika ne sadrži, onda je to svakako znak za uzbunu.

 

Evo ovde dva slučaja odranije da je Worldometers objavljivao gluposti s iste ove teme:

 

 

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...