Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

41 minutes ago, Jozef K. said:

@Have_Fun 

Koliko sam ukapirao od ranije kada kažeš kući misliš na Raču? Ovde se situacija poprilično smirila. Imaš na fejsu grupu Kragujevac protiv kovida. Tu su dnevni izveštaji instituta o broju zaraženih za ceo Šumadijski okrug. Mislim da nemaš bolji momenat za dolazak. Kada krene jesen očekuje se lošija situacija.

Ne znam, svako prema svojoj pameti, ali statistike su statistike: na individualnom nivou, korona je u Srbiji (i sire, naravno) lutrija sa sve vecim izgledima za - pu, pu, pu, da ne cuje zlo - dobitak.

Hocu reci da je jedina ispravna politika, narocito kada su porodice u pitanju, ne motati se (pre)daleko od mesta stalnog boravka: rizici ove vrste se jednostavno ne isplate, a moguce komplikacije - ne mislim samo na koronu - prakticno nesagledive, sa sve prekonocnim zatvaranjem granica, zabranama, ogranicenjima....

Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

Ne znam, svako prema svojoj pameti, ali statistike su statistike: na individualnom nivou, korona je u Srbiji (i sire, naravno) lutrija sa sve vecim izgledima za - pu, pu, pu, da ne cuje zlo - dobitak.

Hocu reci da je jedina ispravna politika, narocito kada su porodice u pitanju, ne motati se (pre)daleko od mesta stalnog boravka: rizici ove vrste se jednostavno ne isplate, a moguce komplikacije - ne mislim samo na koronu - prakticno nesagledive, sa sve prekonocnim zatvaranjem granica, zabranama, ogranicenjima....

Naravno da je bolje da se ne ide daleko. Brzo ide temperatura, znam iz ličnog iskustva. Ali ako ide u Raču, leto je, dakle druženje na otvorenom, minimum rizika, a lekovito zbog nostalgije. Mislim da je jednostavno sada bolje nego kasnije. Odnosno sledeći povoljan momenat je naredno leto.

Link to comment
3 minutes ago, Jozef K. said:

Naravno da je bolje da se ne ide daleko. Brzo ide temperatura, znam iz ličnog iskustva. Ali ako ide u Raču, leto je, dakle druženje na otvorenom, minimum rizika, a lekovito zbog nostalgije. Mislim da je jednostavno sada bolje nego kasnije. Odnosno sledeći povoljan momenat je naredno leto.

+1

 

Samo je boldovano problem: odrediti minimum rizika uzimajuci u obzir sve elemente, poput sitne dece na primer...

A i da ga se odredi, odmeri, rizik ostaje...

Ne znam sta da ti kazem, osim - ne isplati se.

Doduse, u mom slucaju - koga su guje ujedale... :D 

Link to comment

Ostaje rizik i za prenošenje zaraze lokalnom stanovništvu.

 

Ja ako se u nekom trenutku života ponovo uputim u CG neću nikad nikom prići bliže od pet metara.

  • Haha 1
Link to comment
51 minutes ago, mustang said:

bio i ostao highlander :D

 

 

Da, sa onim mojim Miodragom, koji čuva ovce, koze i krave gore, ću se ubuduće dovikivati sa susednog vrha. Što njemu neće teško pasti, ali ja moram da naučim tu intonaciju.

Link to comment

Odustao sam od putesestvija

Previse nepoznatih stvari oko svega a ne mogu da rizikujem da budem u karantinu 14 dana. Test ne bih stigao da uradim ovde i dobijem rezultate na vreme.
Jebiga.. mozda se ugodi nekad..

Link to comment
@Have_Fun valjda...

Nego kako si ti?

Sve ok?

 

.... Shiit has hit the fan!

 

Sad sam ok.

Pregrmeo manju krizu [emoji1] i vratio se u sedlo.

Pomaže i što se dosta smanjio haos i pritisak a oonačno su me poslali i na dvonedeljni odmor koji ću verovatno ocaj put uspešno iskoristiti.

In other news, bio nam ministar da nas tapše po ramenu, naracno da niko od radiologa nije pozvan na druženje zbog hm, opozicione prominencije,, al koga briga.

Djerlek zaboo mesto u BGu a sad se sprema nova afera dole al o tome ću kasnije

 

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

 

 

 

Link to comment
Quote

Stranci koji dolaze iz pojedinih zemalja u Srbiju moraće da imaju negativan pi-si-ar test, ne stariji od 48 sati, odlučio je Krizni štab. Odluka se odnosi na Severnu Makedoniju, Hrvatsku, Bugarsku i Rumuniju, rekla je za RTS epidemiolog Darija Kisić Tepavčević.

 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...