Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

14 hours ago, April said:

Pa to je tačka na kojoj sve stane.

 

Neko je u priči o novoj školskoj godini otvoreno rekao da mere u školi kolegijum ne može da sprovede. Možda bi pomoglo malo horor naslova, jer je u Srbiji strah izgleda jedini motivator.

 

To, to. Ne kapiram zašto, kad već lažu, ne uvećavaju cifre nego ih umanjuju, sad ih to ništa ne bi koštalo pošto su prošli tzv. izbori. 200 mrtvih dnevno, 20 000 novozaraženih, 1008 na respiratorima. Plus naslovi u tabloidima i da angažuju sendvičare da lepe lažne umrlice po celoj Srbiji.

 

Ljudi bi se sami zatvorili u kuće kao u vreme pomračenja sunca onomad.

  • +1 1
Link to comment

 

8 hours ago, Duhovnost, ljubav i med said:

Izvini, ali nemam baš nikakvu duhovnu doktrinu. Moja "doktrina" je ljubaznost, uvažavanje svih ljudi, pa i potpunih neistomišljenika. Ne pljujem, ne psujem, ne šizim, ne stvaram mržnju... A koju će doktrinu čovečanstvo prigrliti teško je reći.. Predviđam da će to biti "skok" čovečanstva u introvertnost, ali možda bude nešto sasvim drugo. 

 

Introvertnost u principu zahteva određenu dozu introspekcije, a ona često posledično vuče ka opet nekoj vrsti spiritualnosti. Ogromnu većinu čovečenstva zahvata upravo suportan proces, a ekstrovertnost se više ne ispoljava nužno u spoljnom okruženju, dobrim delom se to seli u virtualu i društvene mreže. Recimo kada bi definisao nekog kao asocijalnog danas i pre 20 ili 50 godina to ne bi bilo isto.

 

Tako da što se boldovanog tiče, mrka kapa, no čens.

Link to comment
 

To, to. Ne kapiram zašto, kad već lažu, ne uvećavaju cifre nego ih umanjuju, sad ih to ništa ne bi koštalo pošto su prošli tzv. izbori. 200 mrtvih dnevno, 20 000 novozaraženih, 1008 na respiratorima. Plus naslovi u tabloidima i da angažuju sendvičare da lepe lažne umrlice po celoj Srbiji.

 

Ljudi bi se sami zatvorili u kuće kao u vreme pomračenja sunca onomad.

Nije njemu i njegovima stalo da ljudi ne izlaze ne troše pare u kafićima, ne voze kola, ne obilaze banje itd...

Tu mu kaplje kinta, ne bi on da to stane.

On bi da proba da ima to, a da mu ipa vidno ne kolabira zdravstveni sistem.

Drugim rečima bitno mu je da sranja ne mogu da se prilepe njemu i njegovima.

Zbog nekih budućih izbora.

To je jedino što ga interesuje.

 

.... Shiit has hit the fan!

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

U Srbiji je u poslednja 24 časa od posledica zaraze koronavirusom preminulo još pet osoba.

 

Od poslednjeg preseka je testirano 6819 osoba, od čega je njih 163 bilo pozitivno.

 

U bolnicama širom Srbije na respiratorima se nalazi 107 pacijenata.

Link to comment

ja mislim da ne testiraju nista nego je to nasledjeno stanje. sistem kad vec patriotski sluzis drzavi i narodu, patriotski je i da ne opterecujes preterano drzavnu kasu. 1 stoicizam™

 

e: @gospa buba

Edited by Krošek
Link to comment

Pričao sa "mojom" doktorkom koja je bila "prekomandovana" u covid ambulantu.
Ona je uspela da izmoli GO od 8 dana, vidno je skenjana psihički. A inače je živa i vesela osoba.
I da reče mi:
Neću preko telefona, kad se budemo videli ispričaću ti...
Kaže: Ovo će tek da nas košta... U smislu sistema ZZ...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Prosao pored dve banke, svi nesto cekaju u redu, nabili se na pola metra-metar, 2/3 nema masku ili je nosi oko vrata. Zatim otisao u Univer, pola osoblja nosi masku, pola ne, kupci isto. Tesko ce ovo ici na bolje, kako objasniti znacaj maske nekima koji duze mogu da rone  nego da razmisljaju :isuse: 

Link to comment
Prosao pored dve banke, svi nesto cekaju u redu, nabili se na pola metra-metar, 2/3 nema masku ili je nosi oko vrata. Zatim otisao u Univer, pola osoblja nosi masku, pola ne, kupci isto. Tesko ce ovo ici na bolje, kako objasniti znacaj maske nekima koji duze mogu da rone  nego da razmisljaju :isuse: 
nikako. sad je zadato raspushtanje, zivimo veselimo se, posle zna se shta sleduje. pa tako 10 puta verovatno, na 2 meseca.

sent from bubamoto

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Haralampije said:

Zatim otisao u Univer, pola osoblja nosi masku, pola ne, kupci isto. 

Na ovakvo stanje sam i ja danas naleteo na nekoliko mesta, opuštencija vrhunska: Maxi u Zemun parku, NIS-ova pumpa kod Sava centra, jedna od lokalnih pekara u Batajnici, dakle svuda gde sam ušao - osoblje ili ne nosi masku ili je ona varijanta ispod nosa (što mu dođe isto), čast retkim izuzecima...jedino u Meku kod Zmaja su svi pod maskama i sa rukavicama. 

Link to comment

pa nishta. imajmo srece u sledecem izvlachenju, to je to.

uz rizik da se ponavljam, u prvom cugu smo stvarno zachudjujuce dobro proshli, ni nalik na nas, ni novine da nas pomenu.

shta ti je navka :ph34r:

sent from bubamoto

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...