Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Gojković: Manje od 700 kovid pozitivnih pacijenata u Vojvodini

Pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković rekao je da je od jutros manje od 700 kovid pozitivnih pacijenata u Vojvodini i, kako je naveo, "to je broj sa kojim možemo biti zadovoljni, posle dužeg vremena".

Posle dužeg vremena, broj sa kojim možemo biti zadovoljni. U Kliničkom centru od jutros imamo 244 bolesnika, to je manji broj nego što je bio juče. I dalje imamo 16 pacijenata na mehaničkoj ventilaciji", naveo je pokrajinski sekretar za zdravstvo.

 

Podsećamo da je Gojković juče rekao da je samo u Novom Sadu oko 1.800 aktivnih slučajeva, dok je Institut za javno zdravlje Vojvodine u ponedeljak saopštio da je u ostatku Vojvodine bolesno još 2.000 ljudi.

 

O čemu priča ovaj pajac? Kako bre zemljače od 3800 dodje do manje od 700? 5 x manje zaraženih za 24 h

Link to comment
10 minutes ago, Haralampije said:

Gojković: Manje od 700 kovid pozitivnih pacijenata u Vojvodini

Pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković rekao je da je od jutros manje od 700 kovid pozitivnih pacijenata u Vojvodini i, kako je naveo, "to je broj sa kojim možemo biti zadovoljni, posle dužeg vremena".

Posle dužeg vremena, broj sa kojim možemo biti zadovoljni. U Kliničkom centru od jutros imamo 244 bolesnika, to je manji broj nego što je bio juče. I dalje imamo 16 pacijenata na mehaničkoj ventilaciji", naveo je pokrajinski sekretar za zdravstvo.

 

Podsećamo da je Gojković juče rekao da je samo u Novom Sadu oko 1.800 aktivnih slučajeva, dok je Institut za javno zdravlje Vojvodine u ponedeljak saopštio da je u ostatku Vojvodine bolesno još 2.000 ljudi.

 

O čemu priča ovaj pajac? Kako bre zemljače od 3800 dodje do manje od 700? 5 x manje zaraženih za 24 h

manje od 700 se odnosi na hospitalizovane, ostatak su blagi slučajevi na kućnom lečenju

Link to comment

Evo procene Imperial College-a, ne deluje lepo ni malo: https://covidsim.org/v2.20200806/?place=Serbia 

 

image.png.e193072fb197f73ac59ca095999e06ae.png

 

Plava linija - procena zaraženih, crvena - procena umrlih, zeleno - zvanični umrli.

 

image.png.8bd44900ed5f479c01a4eb4f8c4fd1c8.png 

 

Tirkiz - hospitalizacija, ciklama - intezivna nega. Horizontalne linije su kapaciteti, zelena intezivne nege, narandžasta ukupni.

 

U oba slučaja isprekidana je šta bi bilo da nije bilo nikakvih mera.

Edited by Ayatollah
  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Ček bre, kaže da ćemo imati milion zaraženih u oktobru?

 

Jbg, meni to teško da poverujem...

Kažu 800k dnevno, što mislim da je totalno nemoguće, makar svako može X puta da se zarazi.

 

Oni procenjuju da ćemo svi da se zarazimo, a kako sam razumeo ti nije moguće, nego se može doći do neki 65% (4,5M ljudi maksimum)

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

mozda i nema. ja se samo secam kako smo se i prethodnoj proceni chudom chudili i odakle im ideja, kad smo bash sve drzali pod kontrolom. i to me malo brine.

sent from bubamoto

Link to comment
9K na intezivnoj je nemoguće iz tehničkih razloga... Nemamo te kapacitete ni u snu...
to je 9k u svetu ideja. ako nema kapaciteta, to je potpuno drugi nivo problema.

sent from bubamoto

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...