Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

U KGu je cirkus - epski raspad. 
Vraćen sam sa odmora pošto nema ko da radi - neposredno pred odmor sam imao 6 dežurstarva za 9 dana, bukvalno je bilo 18 sati kući, 18 na poslu. 
Od danas su i hirurške grane u COVID centrima jer fali ljudi. Pričam jutros sa drugarom koji je u fazonu - ja sam zaboravio kako se koriste slušalice [emoji3]
Može da se desi da odem u NP kao ispomoć, pa ću vam se javljati sa lica mesta [emoji3]
Preumoran sam. I ne samo ja. 
Najgori deo nije COVID, nego to neko imbecilno pretvaranje da je sve OK. 
Drži se i ne gubi snagu i vreme na forum, samo ako ti je to izduvni ventil!
Nama ovde tvoja pisanija jesu dragocena, al ko nas hebe...
Čuvaj se...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
Ja volim ovaj forum. 
Svaki dan poslednjih xy godina se ulogujem makar samo da vidim šta ima novo. 
Tako da, ne bi baš rekao da mi je izduvni ventil, više onako, virtualna čaršija kroz koju mogu da prošetam i da prozborim koju sa digitalnim prijateljima. I neprijateljima. 
 [emoji813]
 
[emoji106]

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Link to comment
5 hours ago, harper said:

 

Pitanje je dana kad ce i to da se desi, s tim sto ce se potezati pesnice jer do vatrenog oruzja u Srbiji nije tako lako doci kao u SAD.

 

Bukvalno jedina stvar koja ponosnog gradjanina Srbije moze da osvesti je iskustvo sa koronom ili licno ili najblizeg clana porodice, ne postoji drugi nacin da Srbenda promeni "misljenje" koje je stekao na osnovu.... nicega. Pola godine je proslo otkad je ova katastrofa pocela a ja danas cujem od nekih daljih clanova porodice da je sve ovo izmisljotina nekakvih misterioznih sila koji iz nekog misterioznog razloga zele da ljudi sede kuci i ne rade nista. Naravno, preko treceg lica jer da su meni tako nesto rekli tesko da bi mi se ikada ponovo obratili s bilo cim.

 

Sto bi rekao Najveci od Svih, Dzordz Karlin - people are fucking stupid.

 

u je, faking stupid. na faking kutijama od cigara zalepe da se od pusenja umire. pa ni to ne pomaze. ljudi kupuju cigare pa kupuju. i to nikome nije interesantno, sta to ima u faking duvanskom dimu da ljudi mirne duse zrtvuju pluca. zrtvuju zube, zrtvuju zivot.  i zamisli, jedino sto pusaca moze da osvesti je teska bolest. ili teska bolest clana porodice koji je pusio. nema sanse ovde da se uvede zatvaranje svega. nakon izbora, fudbala crvene protiv crne religije, ponasanja kao da sve ruzan san. ja samo znam da ako zakacim necu ici u bolnicu. blazi oblik mogu da prelezim i kuci, a od tezeg mogu da umrem kuci. u srpsku bolnicu ne idem ni mrtav.

Link to comment

https://boom93.com/info/drustvo/uvodjenje-vanredne-situacije-i-u-pozarevcu/?fbclid=IwAR2dcRVgvCvQq_0rfu1R9NTrqDpIjP1MhJjbqHGmzsaV38YDrwYu62_iEY8

 

Quote

U razgovoru sa novinarom Boom 93, direktorka Zavoda za javno zdravlje u Požarevcu, Ana Jovanović je rekla da je tačno da trenutno nema većeg broja obolelih u Požarevcu, ali i dodala da se čeka oko 150 rezultata uzorkovanja na kovid iz samog grada od prošle nedelje.


Ona je ocenila da je neverovatno da se pored svih preporuka vezanih za prevenciju od koronavirusa dogodi nastup folk pevača Đanija tokom vikenda u Požarevcu kome je prisustvovao veliki broj mahom mlađih ljudi.

... a više različitih osoba sa kojima smo razgovarali tvrdilo je da je tom događaju na otvorenom prisustvovalo nešto više od 1.000 ljudi.

 

0XxgPF.gif

Edited by Svarog
Link to comment
10 hours ago, gone fishing said:

onda su pacijenti koji uzimaju farin bezbedni od komplikacija koje izaziva korona?

muž žene koju sam spomenula da je juče izašla iz bolnice (tj. čiju sam prepisku videla) je isto fasovao koronu i još je i dijabetičar, ali koji redovno uz to pije i farin

on je prošao skroz benigno, nije ni bio u bolnici, a njihov porodični prijatelj, dobar lekar u penziji, mu je rekao da ga je spasao farin

a ta žena inače ima neke probleme sa srcem, mada ne nešto ozbiljno, i njoj su u bolnici 2x dnevno davali neki antikoagulant, sad nemam pojma da li to daju svima

između ostalog je napisala da je bila u mešovitoj sobi sa 6 ležajeva, da je strašno i da su se  lekari celu noć borili za život jednog momka 2001 godište

 

@steins, drži se čoveče

Edited by dùda
Link to comment

ОТВОРЕНО ПИСМО ГРАЂАНИМА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ

July 16, 2020

Синдикат лекара и фармацеута Србије сматра да је здравствена ситауција у држави алармантна! Страдају грађани, страдају здравствени радници, страдају млади, нико није заштићен с обзиром на неко лично својство. Морамо сами себе штитити.

– Грађани потребна нам је ваша помоћ! –
Потребни сте нам за превенцију и заштиту
Носите маске, одржавајте физичку дистанцу, перите руке

Мере које се касно уводе, политизација сваке могуће активности, дихотомија информација и нетранспарентност су нас довели до ивице.

Док год буде битно хвалити се са оним „шта је урађено“, и стављати у први план и политику, сви смо на једном истом респиратору.

Морамо бити свесни да данас нема назад, нема виртуелне реалности, нема UNDO, нема премотавања, реклама, већ један РЕАЛНИ филм који се снима у садашњем времену, без написаног сценарија. Будимо држава у којој су грађани и здравствени радници, лекари и пацијенти написали ,„српски сценарио“, са срећним крајем. Морамо да бранимо наше здравље и здравље наших најмилијих.

Рачунамо на појединца, на његову савест и личну одговорност!  

Рачунајте на нас! Уморни смо, исцрпљени, али не одустајемо. Ту смо сваки дан и ноћ.

Разумите, не вређајте и не нападајте лекаре и медицинске сестре, вишегодишње урушавање здравственог система је проблем, број тестова су проблем, нису „лаборанти“ проблем, имамо стручност, проблем су директиве, политичке одлуке за време овакве епидемије су проблем, манипулација информацијама је проблем. Много је проблема. Будимо решење заједно.

Грађани и струка.
Права струка. Она на фронту.
На измаку смо снаге. Не можемо ово без вас.
Људи испред политике. Живот испред политике.
Чувајте себе да сачувате ваше ближње.
Чувајте нас, да сачувамо вас.

 

 

http://www.sindikatlfs.rs/otvoreno-pismo-slfs-gradjanima-republike-srbije/?fbclid=IwAR3HDMpKIckfFlzy_jLggSePTx7rga1Ud8qxnbxDltB4pctZUv2EWfKvDtg

Link to comment

Pre nekih sat vremena, na radio Beogradu slusam coveka, pretpostavljam nekoga iz "struke" kako prica o koroni, potencijalnom nalazenju vakcine u skorije vreme, merama zastite..i onda covek navede i pohvali Svedsku kao jednu od zemalja koje su se najbolje sacuvale i povukle najbolje poteze na pocetku pandemije. 

 

Bi mi sumnjivo, jer se secam da su imali ozbiljan broj mrtvih i da je cak njihov sef kriznog staba izasao i rekao "Jebi ga..zajebali smo". 

 

Kasnije je frajer krenuo sa.."Da citiram doktora Nestorovica" ..te mi bi jasno koliko sati ima. 

 

Mi od te budale necemo moci godinama da se izvucemo. 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, extragluv said:

 

Mislim da je potrebnije da  se u ovakvim pamfletima neprekidno narodu ponavlja " Ne  maska ispod nosa". Možda posle 500 hiljda puta i uđe nekome u glavu.

Link to comment
5 minutes ago, extragluv said:

 


ovi sve rade pogrešno. Treba da se fokusiraju na maske a ovo za ženu je nepotrebno - najuži deo porodice u istom pokućstvu/stanu nema potrebe izbegavati. Znači maske i fizička distanca sa svima izvan sopstvenog pokućstva!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...