Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

15 minutes ago, Sammael said:

rušenje poverenja u sistem, medicinsku profesiju, farmaciju

Ovo. Proces je već bio u toku globalno (pominjao je neko, valjda Ivo Petović, da je GOP sa Trampom postao ful anti-naučna stranka), korona ga ubrzava 10 puta.

Link to comment
41 minutes ago, harper said:

Sto bi rekao Najveci od Svih, Dzordz Karlin - people are fucking stupid.

 

Koji ti je ovo put da citiraš Karlina? :laugh:

 

Btw, jesi gledao njegov masterpis - Trillion Daves? Tako treba da izgleda pravi raspad sistema, a ne ovo sa koronom :D

Edited by Ivo Petović
Link to comment
Just now, Ivo Petović said:

 

Koji ti je ovo put da citiraš Karlina? :laugh:

 

Btw, jesi gledao njegov masterpis - Trillion Dave's? Tako treba da izgleda pravi raspad sistema, a ne ovo sa koronom :D

 

Koji god da je nije dovoljno. Gledao sam skoro sve sto je uopste snimljeno, od pedesetih do poslednje mracne faze.

Link to comment
8 minutes ago, čekmeže said:

Jebe mi se pravo za druge zemlje, govorim šta se dešava sada, ovde, u danu kadu su uvedene vanredne mere u opštini a na tv-u se spominjemo kao žarište ljudi se ponašaju kao da se ništa jebeno ne dešava, a malo je mesto i sad već svako zna nekoga ko je bolestan, ali to izgleda mora da ti umre neko u familiji da bi naš čovek skontao.

Vi ste, vidim, zabranili i teretane unutra

Kod nas vanredna situacija al gym sljaka, sad kad ru bilderi dodju ovde

Bas me zanima dal ce se sutra nositi maske u teretani , danas niko. Prodjem na 5 sec kroz glavni, zatvoreni deo dok idem u otvorenu vezbaonu gde pride budem sama

 

Link to comment
17 minutes ago, harper said:

 

Problem je u tome sto u zemljama sa, kako si ih nazvao, uznapredovalom svescu, kazne imaju smisla jer tretiraju abnormalno ponasanje koje je u nacelu incidentno i moze se kaznjavati precizno. Dakle, postoji neki drustveni konsenzus oko toga sta je neprihvatljivo ponasanje a onda se odstupanje od tog ponasanja sankcionise. Onde gde taj konsenzus ne postoji abnormalno ponasanje je skoro toliko rasireno koliko i normalno. U toj situaciji svako kaznjavanje ce se maltene pretvoriti u institucionalni teror, jer ce kazne isprva da lete okolo kao konfete. Zato je strahovito vazno da postoji poverenje u to da preporuke i zahtevi koje dobijamo iz institucija imaju smisla, poverenje koje su te institucije same prokockale. A drzava kojoj nije preostalo nista drugo osim kaznjavanja sto se njene preporuke ne uvazavaju jednostavno je drzava koja tradicionalno nije uspevala i ne uspeva da iskomunicira valjanost svojih poruka stanovnistvu. Na kraju smo sad svi mi ostali u sredini izmedju drzave iz kategorije "ko jebe gradjane" i gradjana iz kategorije "ko jebe drzavu", kao onaj sto razdvaja u tuci pa popije sve batine.

 

Ali mi prosto za to sad nemamo vremena jer je situacija katastrofalna. Maska na licu je postala stvar zdravog razuma i stvarno ne bi trebalo nalaziti razumevanje za blo kakvo inaćenje i otpor vlastima kroz nenošenje maski. 

Edited by dillinger
Link to comment
Just now, dillinger said:

 

Ali mi prosto za to sad nemamo vremena jer je situacija katastrofalna. Nošenje maski je postala stvar zdravog razuma i stvarno ne bi trebalo nalaziti razumevanje za blo kakvo inaćenje i otpor vlastima kroz nenošenje maski. 

 

Ja se slazem s tobom u potpunosti, samo pokusavam da sagledam kakve su sanse da ove mere budu postovane i zasto nece.

Link to comment
6 minutes ago, InvisibleLight said:

Vi ste, vidim, zabranili i teretane unutra

Kod nas vanredna situacija al gym sljaka, sad kad ru bilderi dodju ovde

Bas me zanima dal ce se sutra nositi maske u teretani , danas niko. Prodjem na 5 sec kroz glavni, zatvoreni deo dok idem u otvorenu vezbaonu gde pride budem sama

 

Možda vam i dođu al u bolnicu, ne u teretanu. Znam dvojicu koji su se verovatno zarazili u teretani, plus dvojicu iz Novog Sada.

Link to comment
23 minutes ago, Sammael said:

Ubeđuje me drug da preterujem kad kažem da su psihološke posledice ovoga nesagledive, ali ja duboko verujem da je celo čovečanstvo zbog ovoga otišlo u kurac. .. 

 

+1

 

Ovo je game changer, jer virus ne dolazi sam, ide u paketu sa recesijom, preispitivanjem postulata konzumerizma, razotkrivanjem istine da su vlade svih boja i oblika poprilično nemoćne na 1% smrtnosti virusa, da nesto u sistemu suštinski nije dobro. Da su šteti izloženiji napredniji, demokratskiji, liberalniji sistemi. Ima izuzetaka (Novi Zeland npr) ali to su inace uvek bili izuzeci.

 

Svet je na staklenim nogama, mozda nikada klimaviji nego danas.

 

Odatle se sve spušta na licni nivo, ja tačno osećam (iako imam dosta posla trenutno, i to sa stranim firmama koje su relativno stabilne) kako mi sigurnost klizi iz ruku, u svakom smislu. Pa to u Srbiji pojačaj X10 jer je na vlasti čisto, bezumno zlo.

 

Uz sve ovo sranje, uz korona lutriju, uz jesen i zimu koja će nas sjebati, moraš da trpiš da te bagra zatvori dok orgija bakljadama po krovovima i krstari praznim ulicama u dzipovima. Bezumlje. Oftopik, jedino u šta sam siguran je da je bojkot bilo najbolje rešenje, i to se sada pokazuje. Sada su govna ogoljena.

 

 

Link to comment
13 minutes ago, Ivo Petović said:

Trillion Daves je iz neke 2005. čini mi se. Najjača stvar ikad.

 

Meni je najjaca stvar govor u National Press Club-u u Washington-u. Ne toliko zbog sadrzaja koliko zbog prigode. Od toliko kiselih osmeha mogli su da naprave jogurt za pola Amerike.

Link to comment
Sad sam videla prepisku sa ženom (koju lično poznajem) a koja je danas izašla iz bolnice.
I smrzla sam se :cry:.
Izgleda da je velik značaj lekova za razređivanje krvi.
Je li se ovde pisalo o tome ?
Jeste
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...