Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

11 hours ago, steins said:

Ja volim ovaj forum. 

Svaki dan poslednjih xy godina se ulogujem makar samo da vidim šta ima novo. 

Tako da, ne bi baš rekao da mi je izduvni ventil, više onako, virtualna čaršija kroz koju mogu da prošetam i da prozborim koju sa digitalnim prijateljima. I neprijateljima. 

 :heart:

 

 

Živijo Steinse, drž se kuko stara. Ako ti ikada zatreba dobra portret fotografija da izgledaš kao holivudski glumac, imaš vaucher kod mene, ne samo zbog ovoga naravno.

 

btw. sad mi komsija rece da mu drugarica iz Italije javlja kako smo udarna vest, kako smo izolovani od drugih država i kako nam iz EU stiže pomoć od 400 lekara i medicinara. Ima li to veze sa istinom? Znal neko?

Link to comment

300-500 puta na dan, jednostavno i direktno:

Ovako se nosi maska. Ovako se peru ruke. Ovo je bezbedna distanca.

Nosi masku. Peri ruke. Ne nabijaj se uz ljude.

Vođa da nosi masku. Brbana da nosi masku. Ceo KŠ da nosi masku. Uvek. Pravilno.

Pukli smo.

  • Hvala 1
Link to comment

Ma džaba sve kad na poslednje dve konferencije, i Darija i Brnaba, na direktno pitanje zašto ne nose maske kada su maske obavezne u zatvorenom prostoru, odgovaraju nekim filozofiranjem, kao jel vidite da smo na razdaljini od dva metra i novinari su na razdaljini blablatruc... Jel su maske obavzne u zatvorenom? Jesu. Šta onda koji kurac sereš, stavi masku i tačka. To mi je ko ono prošo sam na crveno, vidiš da nema nikog. Zakon mora da se poštuje uvek a ne da se filozofira.

  • +1 8
Link to comment

Još gore, one treba da je nose svaki put kad vide kameru, ako misle da ih iole iko ozbiljno shvati, i njih i poruku koju time šalju. Mada je kod mnogih taj brod povjerenja odavno otplovio, možda nekom zaludnom konzumentu RTS-a dođe iz dupeta u glavu kad vidi da premijerka i članica KŠ nose maske u svakom momentu. 

Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

 

Živijo Steinse, drž se kuko stara. Ako ti ikada zatreba dobra portret fotografija da izgledaš kao holivudski glumac, imaš vaucher kod mene, ne samo zbog ovoga naravno.

 

btw. sad mi komsija rece da mu drugarica iz Italije javlja kako smo udarna vest, kako smo izolovani od drugih država i kako nam iz EU stiže pomoć od 400 lekara i medicinara. Ima li to veze sa istinom? Znal neko?

 

U ovdasnjim medijima Korona nije medju udarnim vestima vec dugo, niti lokalna niti globalna. Sad sam skrolovao malo naslovne stranice, korona je pri dnu kao 8-9 vest i odnosi se na lokal ili amerike. Jedina vest vezana za Srbiju se malo provlacila juce i to je ona da je stavljena na crnu listu glede dolazaka. Reci da je to udarna vest je kao izjava Malog kako smo najjaca ekonomija Evrope u prvoj polovini godine.

Link to comment
12 minutes ago, Caligula said:

 

Živijo Steinse, drž se kuko stara. Ako ti ikada zatreba dobra portret fotografija da izgledaš kao holivudski glumac, imaš vaucher kod mene, ne samo zbog ovoga naravno.

 

btw. sad mi komsija rece da mu drugarica iz Italije javlja kako smo udarna vest, kako smo izolovani od drugih država i kako nam iz EU stiže pomoć od 400 lekara i medicinara. Ima li to veze sa istinom? Znal neko?

Stižu valjda sredstva da zaposlimo u zdravstvu na šest meseci ljude.

Link to comment
4 minutes ago, yabadaba said:

Ma džaba sve kad na poslednje dve konferencije, i Darija i Brnaba, na direktno pitanje zašto ne nose maske kada su maske obavezne u zatvorenom prostoru, odgovaraju nekim filozofiranjem, kao jel vidite da smo na razdaljini od dva metra i novinari su na razdaljini blablatruc... Jel su maske obavzne u zatvorenom? Jesu. Šta onda koji kurac sereš, stavi masku i tačka. To mi je ko ono prošo sam na crveno, vidiš da nema nikog. Zakon mora da se poštuje uvek a ne da se filozofira.

ova plavka glumi ribetinu i verovatno na nju drkaju ti sns glupani a ova je stvarno mutava. a to sto treba da daju primer to nista. stoka bez repa

Link to comment
10 hours ago, ravena said:

 

u je, faking stupid. na faking kutijama od cigara zalepe da se od pusenja umire. pa ni to ne pomaze. ljudi kupuju cigare pa kupuju. i to nikome nije interesantno, sta to ima u faking duvanskom dimu da ljudi mirne duse zrtvuju pluca. zrtvuju zube, zrtvuju zivot.  i zamisli, jedino sto pusaca moze da osvesti je teska bolest. ili teska bolest clana porodice koji je pusio. nema sanse ovde da se uvede zatvaranje svega. nakon izbora, fudbala crvene protiv crne religije, ponasanja kao da sve ruzan san. ja samo znam da ako zakacim necu ici u bolnicu. blazi oblik mogu da prelezim i kuci, a od tezeg mogu da umrem kuci. u srpsku bolnicu ne idem ni mrtav.

 

Sta bi uopste radio mrtav u bolnici i kako bi do nje dosao?:D

Link to comment

Ovom problemu nepravilnog nošenja maski ja bih pristupila radikalnije. Po Beogradu ima bilborda- ekrana koliko hoćeš, nadzorne kamere su sada postavili na svakom čošku. Lepo, kad neko prođe pored kamere, koja ga detektuje da nosi masku ispod nosa, odmah svi bilbordi unaokolo zagalame, Građanine, ne nosiš masku ispravno! Po mogućstvu i slika dotične persone. Javna sramota je čudo.

Edited by Arkadija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...