Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

11 minutes ago, Peter Fan said:

u kom smislu? povecanja rizika?

 

Pisao je neko vec pre par dana, pokusaj da nadjes. Koliko sam ja kao laik razumeo izgleda da je problem zgrusavanje krvi u alveolama koje ne dozvoljava plucima da razmenjuju kiseonik ili tako nekako.

Link to comment
6 hours ago, Lancia said:

Ko bi reko da ce od jedne lezbejke, takav pedercina da se napravi.

 

Centralna otadžbinska komanda izbrisala je čaletov puk iz brojnog stanja.

Njen puk je žrtvovan za čast kralja i Otadžbine. Ona nema više, da se brine za život svoj politički, jer on više ne postoji.

 

Zato može da lupa šta god. Šteta, svašta dobro o njoj sam čuo iz doba pre Vlade.

 

 

nego: "Zato napred u slavu! Za Kralja i Otadžbinu! Živeo Kralj! Živeo Beograd!”

 

 

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Sad sam videla prepisku sa ženom (koju lično poznajem) a koja je danas izašla iz bolnice.

I smrzla sam se :cry:.

Izgleda da je velik značaj lekova za razređivanje krvi.

Je li se ovde pisalo o tome ?

To bi bili aspirini, oni razređuju krv pa tako smanjuju rizik začepljenja krvnog suda.

 

Koristim često pa znam, nisam doktor ni farmaceut,  pa ne bih dalje o njihovom uticaju kad korona podivlja u telu. :sleep:

Link to comment

pobegla sam sa najužom familijom kod keve u selo , do skoro izolovano manje više , ako nećeš da vidiš nikoga ne moraš. I u subotu je sahrana na seoskom groblju prve osobe preminule od Corone  iz kuće kilometar od moje. Vršnjakinja moje majke, osamdeset i neku, cela njena porodica je završila u bolnici. Moja keva od 83 , i inače revnosna u pridržavanju svih mera sad se izbezumila. kako ne otići na sahranu a kako dokazati komšijama da ne prilaze jedni drugima  na sahrani ni članovima porodice, ovde se na groblju pravi poludnevni dogadjaj od svega toga a u kuću preminulog se ode koliko odmah. Od sutra su mere da više od 10 ne bude na okupu, ko to da kontroliše u selu na vrh planine. Bukvalno ako ljudi dodju a hoće, biće ko da si se bacio u lonac sa virusom najdirektnije. 

Link to comment
5 minutes ago, harper said:

 

Pisao je neko vec pre par dana, pokusaj da nadjes. Koliko sam ja kao laik razumeo izgleda da je problem zgrusavanje krvi u alveolama koje ne dozvoljava plucima da razmenjuju kiseonik ili tako nekako.

nadjoh sad na interwebsima, izgleda da pomaze jer se protein iz virusa veze za heparin, pa se sprecava/smanjuje to zgrusavanje

Link to comment
onda su pacijenti koji uzimaju farin bezbedni od komplikacija koje izaziva korona?
Rekao bih da čak imaju i benefit.

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk

Link to comment
16 minutes ago, ljuttko said:

pobegla sam sa najužom familijom kod keve u selo , do skoro izolovano manje više , ako nećeš da vidiš nikoga ne moraš. I u subotu je sahrana na seoskom groblju prve osobe preminule od Corone  iz kuće kilometar od moje. Vršnjakinja moje majke, osamdeset i neku, cela njena porodica je završila u bolnici. Moja keva od 83 , i inače revnosna u pridržavanju svih mera sad se izbezumila. kako ne otići na sahranu a kako dokazati komšijama da ne prilaze jedni drugima  na sahrani ni članovima porodice, ovde se na groblju pravi poludnevni dogadjaj od svega toga a u kuću preminulog se ode koliko odmah. Od sutra su mere da više od 10 ne bude na okupu, ko to da kontroliše u selu na vrh planine. Bukvalno ako ljudi dodju a hoće, biće ko da si se bacio u lonac sa virusom najdirektnije. 

 

Užas. To je sa malim sredinama, izolovani su, ali su veoma ranjivi kad se sranje pojavi.

 

Nek' ne ide na sahranu, spreči je svakako, ko jebe tračeve po selu.

Link to comment
16 minutes ago, ljuttko said:

pobegla sam sa najužom familijom kod keve u selo , do skoro izolovano manje više , ako nećeš da vidiš nikoga ne moraš. I u subotu je sahrana na seoskom groblju prve osobe preminule od Corone  iz kuće kilometar od moje. Vršnjakinja moje majke, osamdeset i neku, cela njena porodica je završila u bolnici. Moja keva od 83 , i inače revnosna u pridržavanju svih mera sad se izbezumila. kako ne otići na sahranu a kako dokazati komšijama da ne prilaze jedni drugima  na sahrani ni članovima porodice, ovde se na groblju pravi poludnevni dogadjaj od svega toga a u kuću preminulog se ode koliko odmah. Od sutra su mere da više od 10 ne bude na okupu, ko to da kontroliše u selu na vrh planine. Bukvalno ako ljudi dodju a hoće, biće ko da si se bacio u lonac sa virusom najdirektnije. 

Nema tu kontrole, bukvalno mora da se seče oštro. Bio sam na sličnoj sahrani pre nego što je zveknula Korona, i može i to da se organizuje...ako se hoće. Daš prilog, budeš na odstojanju sve vreme, posluženje bi i moglo da se prilagodi (ovo se sigurno razlikuje od sela do sela), a komentare "posle" otkačiš. Koliko god bilo neprijatno.

 

Tu bi pop mogao sve da odradi elegantno i njegova reč bi imala težinu, ali ko zna kakve su šanse za to.

Link to comment
2 minutes ago, Anonymous said:

Drži se i javljaj se.

 

Izgleda da se NP smiruje polako.

Izgleda, ali da ne veruješ koji je napor uložen - bukvalno je došlo medicinsko osoblje iz cele Srbije plus vojska - i sve to uz ogromno obezbedjenje policije i ostalih.

Neverovatno je koliko su dole neodgovorni prema sebi :unsure:

Inače, malo je falilo da udjem u Ginisa kao prvi čovek koji je zbog COVIDa slomio vrat, pošto sam se tako strmopizdio tokom svlačenja kombinezona da je neka čistačica zalelekala . :D

Sreća pa se radnja dešavala u medjuprostoru i sreća pa nisam ostvario svoj plan da udjem gologuz u skafadner inače bi verovatno po tabloidima osvanule interesantne fotke :D

Edited by steins
  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
34 minutes ago, gone fishing said:

onda su pacijenti koji uzimaju farin bezbedni od komplikacija koje izaziva korona?

posto kupio, po to prodao:

 

SARS-CoV-2, the virus that causes COVID-19, uses a surface spike protein to latch onto human cells and initiate infection. But heparin, a blood thinner also available in non-anticoagulant varieties, binds tightly with the surface spike protein, potentially blocking the infection from happening. This makes it a decoy, which might be introduced into the body using a nasal spray or nebulizer and run interference to lower the odds of infection. Similar decoy strategies have already shown promise in curbing other viruses, including influenza A, Zika, and dengue.

 

https://medicalxpress.com/news/2020-07-common-fda-approved-drug-effectively-neutralize.html

Link to comment
1 minute ago, Peter Fan said:

posto kupio, po to prodao:

 

SARS-CoV-2, the virus that causes COVID-19, uses a surface spike protein to latch onto human cells and initiate infection. But heparin, a blood thinner also available in non-anticoagulant varieties, binds tightly with the surface spike protein, potentially blocking the infection from happening. This makes it a decoy, which might be introduced into the body using a nasal spray or nebulizer and run interference to lower the odds of infection. Similar decoy strategies have already shown promise in curbing other viruses, including influenza A, Zika, and dengue.

 

https://medicalxpress.com/news/2020-07-common-fda-approved-drug-effectively-neutralize.html

Jap, ko se seća bila tamo u martu histerija oko nekih sprejeva koje su kinezi koristila a koji su se reklamirali kao zaštita od COVIDa - ispalo je da su to neki razblaženi antikoagulansi.

Link to comment
6 minutes ago, steins said:

Neverovatno je koliko su dole neodgovorni prema sebi :unsure:

 

ako je neka utjeha, tako je i dobrom dijelu tzv. naprednog svijeta, konkretnu u SAD. Jos to uvijaju u ideoloske oblande kao napad na slobodu.

 

Srecno sa virusom i budalama!

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...