Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

43 minutes ago, cartman said:

Da se ne lazemo... apsolutno smo zreli za lockdown gledano sa epidemioloske i zdravstvene strane

ali ne onakav kakav smo imali vec nesto sto su imali italijani... 24/7 i samo do prodavnice ili apoteke i oko zgrade

 

Medjutim kad jednom prokockas poverenje i zaseravas sve sto se moze zasrati onda ne treba ni razmatrati ovu opciju

 

 

 

 

To i kazem.

 

Sada je cak i blaza mera (koja je neophodna)  nemoguca jer su govna prokockala ono malo kredita u kriznog staba koji su imala. Sa sve bakljadama u toku policijskog casa i otvorenih klubova za mafijase dok penzioneri nisu smeli nos da pomole iz stana. Mnogo su govna, bas mnogo. Stetocine.

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment

Koliko smo mi nenormalni..prolazim kroz grad u kojem je dans uvedeno vanredno stanje, 95 posto ljudi ne nosi masku. Sutra će nositi 95 posto samo zato što će biti kažnjivo. Bukvalno jedini impuls na koji reagujemo je kažnjavanje.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, čekmeže said:

Koliko smo mi nenormalni..prolazim kroz grad u kojem je dans uvedeno vanredno stanje, 95 posto ljudi ne nosi masku. Sutra će nositi 95 posto samo zato što će biti kažnjivo. Bukvalno jedini impuls na koji reagujemo je kažnjavanje.

A i to ce trajati jedno vreme, dok se ne utvrdi da kazne ne rade...

Link to comment
4 minutes ago, mustang said:

jbga

l ne kapiram tu svest...makar iz respekta prema drugima nosi masku 

 

 

bar se ne potezu pistolji po prodavnicama sto neko ne nosi masku. 

 

Pitanje je dana kad ce i to da se desi, s tim sto ce se potezati pesnice jer do vatrenog oruzja u Srbiji nije tako lako doci kao u SAD.

 

Bukvalno jedina stvar koja ponosnog gradjanina Srbije moze da osvesti je iskustvo sa koronom ili licno ili najblizeg clana porodice, ne postoji drugi nacin da Srbenda promeni "misljenje" koje je stekao na osnovu.... nicega. Pola godine je proslo otkad je ova katastrofa pocela a ja danas cujem od nekih daljih clanova porodice da je sve ovo izmisljotina nekakvih misterioznih sila koji iz nekog misterioznog razloga zele da ljudi sede kuci i ne rade nista. Naravno, preko treceg lica jer da su meni tako nesto rekli tesko da bi mi se ikada ponovo obratili s bilo cim.

 

Sto bi rekao Najveci od Svih, Dzordz Karlin - people are fucking stupid.

  • +1 1
Link to comment

 

@harper

 

ne znam sta da ti kazem, pre neku noc sam smirivala situaciju izmedju komsija ...jedni uopste ne veruju, drugi totalna apokalipsa, pokacili se oko lifta a ja sam sisla stepenicama u lobi sa ivanom da ga setam...smirivala situaciju, bas mi bilo neprijatno. jedan drugog ne pusta bez maske u lift. ni ja nisam imala masku jer setam psa sama, pricam na razdaljini...uglavnom ne koristim lift ....

ljudi kao da traze razlog da se svadjaju..

 

taj sa maskom se ranije, pre korone, kacio sa mnom ali se posle izvinjavao. plasi se svega a vrlo je bezobrazan kad progovori. 

 

najveca greska u ljudskom ponasaju je manjak empatije.  to ce dokusuriti covecanstvo

Edited by mustang
Link to comment
26 minutes ago, čekmeže said:

Koliko smo mi nenormalni..prolazim kroz grad u kojem je dans uvedeno vanredno stanje, 95 posto ljudi ne nosi masku. Sutra će nositi 95 posto samo zato što će biti kažnjivo. Bukvalno jedini impuls na koji reagujemo je kažnjavanje.

 

A šta je problem sa kažnjavanjem? Pa i druge, puno razvijene zemlje sa uznapredovalom svešću ljudi uvode raznorazne civil penalties za nenošenje maski i ostalo.

Samo ovde se bespotrebno postavlja pitanje savesnosti građanstva...naravno, sve kreće od odsustva volje i sposobnosti države da sprovedu doneseno.

 

 

Edited by dillinger
Link to comment

Ubeđuje me drug da preterujem kad kažem da su psihološke posledice ovoga nesagledive, ali ja duboko verujem da je celo čovečanstvo zbog ovoga otišlo u kurac. Život u strahu, konstantno bombardovanje informacijama iz celog sveta (gde alternativno vidimo da je svuda užasno odnosno da postoji nekoliko zemalja koje se nose s tim uspešno pa onda sve ostale ispadaju govna), paranoja da je virus proizveden pa se otrgao kontroli, sluđenost zbog pomešanih informacija, rušenje poverenja u sistem, medicinsku profesiju, farmaciju, paranoja da je svako ko kine u blizini izvor smrtonosne zaraze, pritisak zbog toga što ne možemo normalno da se pozdravimo s voljenim osobama... 

  • +1 3
Link to comment
26 minutes ago, čekmeže said:

Koliko smo mi nenormalni..prolazim kroz grad u kojem je dans uvedeno vanredno stanje, 95 posto ljudi ne nosi masku. Sutra će nositi 95 posto samo zato što će biti kažnjivo. Bukvalno jedini impuls na koji reagujemo je kažnjavanje.

 

Vanredna situacija.

 

Propis je da se maska na otvorenom nosi isključivo kad nije moguće obezbediti diistancu (gužva, redovi). Počeo sam na otvorenom da je nosim u centru grada, pošto je tu stalno gužva, ljudi seru preko mobilnih i sl. Ne pada mi na pamet da je nosim u kraju gde mi niko živi nije bliži od tri metra, tu uspem da izbegnem gužve.

  • Hvala 1
Link to comment
10 minutes ago, Haralampije said:

@ mustang bar u L.A. nije problem da coek nestane ako ti se ne svidza 

:fantom:

 

ne moze u brda, kojoti iskopaju pa neki dzoger prijavi :laugh:

 

malo malo nadjeni ostaci

 

@Anonymous  tako i ja.  samo gde je guzva nosim. srecom retko je ovde na ulici guzva kao kod vas, siroke su ulice

Edited by mustang
Link to comment
3 minutes ago, dillinger said:

 

A šta je problem sa kažnjavanjem? Pa i druge, puno razvijene zemlje sa uznapredovalom svešću ljudi uvode raznorazne civil penalties za nenošenje maski i ostalo.

Samo ovde se bespotrebno postavlja pitanje savesnosti građanstva...

 

 

 

Problem je u tome sto u zemljama sa, kako si ih nazvao, uznapredovalom svescu, kazne imaju smisla jer tretiraju abnormalno ponasanje koje je u nacelu incidentno i moze se kaznjavati precizno. Dakle, postoji neki drustveni konsenzus oko toga sta je neprihvatljivo ponasanje a onda se odstupanje od tog ponasanja sankcionise. Onde gde taj konsenzus ne postoji abnormalno ponasanje je skoro toliko rasireno koliko i normalno. U toj situaciji svako kaznjavanje ce se maltene pretvoriti u institucionalni teror, jer ce kazne isprva da lete okolo kao konfete. Zato je strahovito vazno da postoji poverenje u to da preporuke i zahtevi koje dobijamo iz institucija imaju smisla, poverenje koje su te institucije same prokockale. A drzava kojoj nije preostalo nista drugo osim kaznjavanja sto se njene preporuke ne uvazavaju jednostavno je drzava koja tradicionalno nije uspevala i ne uspeva da iskomunicira valjanost svojih poruka stanovnistvu. Na kraju smo sad svi mi ostali u sredini izmedju drzave iz kategorije "ko jebe gradjane" i gradjana iz kategorije "ko jebe drzavu", kao onaj sto razdvaja u tuci pa popije sve batine.

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, dillinger said:

 

A šta je problem sa kažnjavanjem? Pa i druge, puno razvijene zemlje sa uznapredovalom svešću ljudi uvode raznorazne civil penalties za nenošenje maski i ostalo.

Samo ovde se bespotrebno postavlja pitanje savesnosti građanstva...naravno, sve kreće od odsustva volje i sposobnosti države da sprovedu doneseno.

 

 

Jebe mi se pravo za druge zemlje, govorim šta se dešava sada, ovde, u danu kadu su uvedene vanredne mere u opštini a na tv-u se spominjemo kao žarište ljudi se ponašaju kao da se ništa jebeno ne dešava, a malo je mesto i sad već svako zna nekoga ko je bolestan, ali to izgleda mora da ti umre neko u familiji da bi naš čovek skontao.

Link to comment

Sad sam videla prepisku sa ženom (koju lično poznajem) a koja je danas izašla iz bolnice.

I smrzla sam se :cry:.

Izgleda da je velik značaj lekova za razređivanje krvi.

Je li se ovde pisalo o tome ?

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...