Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

to 'priznajem, gresili smo' je smehotresno

sta je sledece, cela vlada pred irinejem trazi oprostaj greha (i dobija)

neka joj neko kaze da su na poziciji gde se za greske odgovara, nek joj prastaju mama, tata i pop 

 

inace je svetu tajnu pokajanja kao politicki modus operandi uveo vucic 

Edited by InvisibleLight
  • +1 2
Link to comment
 
 
Što bi rekli u crnogorskom parlamentu, nijesam imao prilike da čitam uvaženog profesora, ali ovo je tako dobro napisano. Kapa dole za stil, britkošću je ekvivalentan iznetim stavovima. Aferim. 
Ima on čitav serijal...

No ja i dalje ne mogu da dokučim kako se ne uspevaju naći mlađi epidemiolozi, infektolozi da kažu nešto normalno u "javnom prostoru"...
Mislim nije to vojska pa da ne možeš biti potpukovnik sa 30 godina...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
35 minutes ago, harper said:

Voleo bih da se Ana Brnabic sto vise oglasava u javnosti jer je toliko glupa i neiskusna da svaki put kad izadje u javnost obezbedi nam bar po jednu recenicu koja vrlo precizno opisuje karakter ove vlasti. U intervjuu sa Ljubicom Gojgic ta recenica se moze svesti na "ne bezim od kritika, jasno je da smo gresili ali svaka kritika, dok se ne dokaze drugacije (sto je opet nedokazivo iz njihovog ugla), rusi jedinstvo, unosi nepoverenje, iza nje stoje neki politicari i krugovi (ovo je zanimljivo, nikad ne kazu koji su to neki jer kad kazu bude ocigledno da lazu) koji zele da Srbija izgubi bitku sa koronom, sad kad nam je jedinstvo najpotrebnije jer je ovo borba svih nas".

 

 

Ona samo ponavlja njihove standardne obrasce, uvek je to orvelovski "neko" ili "neki" koji nam ne žele dobro, koji nam rade o glavi, podmeću klipove i buše gume na parkingu, protiv kojih moramo da se ujedinimo itd. itd.

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

 

Ona samo ponavlja njihove standardne obrasce, uvek je to orvelovski "neko" ili "neki" koji nam ne žele dobro, koji nam rade o glavi, podmeću klipove i buše gume na parkingu, protiv kojih moramo da se ujedinimo itd. itd.

E, da. Uvek se pitam da li oni imaju neke kurseve za to. Čula sam da novinarčići po tabloidima idu na spec. kurs kako da prezentuju vesti, moguće da i ovi imaju neke novogovor časove.

Link to comment
32 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ima on čitav serijal...

No ja i dalje ne mogu da dokučim kako se ne uspevaju naći mlađi epidemiolozi, infektolozi da kažu nešto normalno u "javnom prostoru"...
Mislim nije to vojska pa da ne možeš biti potpukovnik sa 30 godina...

pa ti koji se jave lete momentalno. u zdravstvu vlada strahovlada godinama, trebalo im je vremena da prvo skapiraju koje su upravljachke pozicije, pa da ih onda i popune svojim ljudima, koji su listom svi bahati i kilavo sposobni, pa da to poslednjih par godina eskalira, od dna, gde je potpuna katastrofa i maksimalno izivljavanje po domivima zdravlja, pa polako ka vrhu. jedva po neko normalan na visokoj poziciji.

 

chovek se zapita zashto bi to radio, ako je jasno da ga nece zashtititi bukvalno niko, da ce napraviti sebi i porodici apsolutni pakao od zivota. u tom kontekstu je bolje da radi u starachkom domu klinike shvarcvald, pa makar se profesionalno degradirao 10 nivoa.

 

realno, shto da neko pogine za nas :dry:

Edited by gospa buba
Link to comment
3 minutes ago, fren said:

E, da. Uvek se pitam da li oni imaju neke kurseve za to. Čula sam da novinarčići po tabloidima idu na spec. kurs kako da prezentuju vesti, moguće da i ovi imaju neke novogovor časove.

 

Zapravo je obrnuto, uglavnom vise ne idu ni na kakve ozbiljne kurseve. Ima takvih kurseva i pohadjali su ih na pocetku ali im vise nisu potrebni otkako su stavili sapu na skoro sve medije. Ako imas silu ne treba ti kurs a, ako ti ipak zatreba, pozoves Lakiranu Bubasvabu da te nauci kako da oblatis nekog neduznog coveka jer su ti, kad si bio mali, izvadili i moral kad su ti vadili krajnike.

 

Ni na jednom ozbiljnom kursu te nece uciti da pricas o nekima "koji ti srecu kvare" prosto zato sto bi te svaki novinar koji drzi do sebe pitao "a koji su to neki, navedite par imena" i saterao u cosak. Ucice te da je najbolji odgovor onaj koji ne omogucava potpitanje. Na primer, kad je Ljubica Gojgic pitala zasto moramo da se testiramo pravi odgovor bi, recimo, bio "preporuka je SZO i kineskih strucnjaka koji su nam pomagali u pocetku da testiramo sto je moguce vise zato da bismo znali kuda se virus krece i lakse ga stavili pod kontrolu". Umesto toga je Brnaba skinula sa police Kulina bana i smandrljala nesto sto ni njoj samoj nije bilo jasno, kamoli nama, ali je nepogresivo krenula da se hvali, vadi i pravda u isto vreme i time sebe stavila u inferioran polozaj.

 

Ali ih stvarno svacemu uce. Pre mnogo godina na nekoj konferenciji je govorio jedan poznati novinar o politickom marketingu a, posto sam ja govorio posle njega, ostao je u hali da slusa moje predavanje. Posle predavanja mi je prisao i rekao - zelim samo da vam kazem da se ja zapravo kao covek vise slazem s onim sto ste vi govorili nego s onim sto sam ja govorio ali to sto sam govorio je ono sto politicari traze od mene. Sta da mu odgovoris na to? Covek koristi tajne zvog zanata da uci druge ljude kako da ih zloupotrebljavaju jer ga za to placaju. To je svet u kojem zivimo.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, harper said:

 Covek koristi tajne zvog zanata da uci druge ljude kako da ih zloupotrebljavaju jer ga za to placaju. To je svet u kojem zivimo.

ljudi uche druge ljude kako da te navedu na kupovinu djubre robe i pri tome te maksimalno prevare za novac. kad podjemo od toga, ni ove 'nadgradnje' ne izgledaju tako neverovatno.

  • +1 1
Link to comment
Just now, gospa buba said:

ljudi uche druge ljude kako da te navedu na kupovinu djubre robe i pri tome te maksimalno prevare za novac. kad podjemo od toga, ni ove 'nadgradnje' ne izgledaju tako neverovatno.

 

Ma, razumem ja to ali steta koju ucinis kupujuci stvar koja ti nije potrebna je licna i moze da se ispravi. Steta koju politicari prave je neizmerna i kosta u picku materinu, vrlo cesto u ljudskim zivotima. Radim s njima duze od 20 godina, mislim da nikada nisam video toliko elementarne neodgovornosti i toliki nemar prema posledicama na jednom mestu i u jednoj profesiji. A u samom korenu njihove profesije je odgovornost, pa ti vidi.

  • +1 2
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...