Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

bio sam u prilici nekoliko puta od kada traje ovo sa koronom da budem u prisustvu tzv struke i da ih vidim i iz drugog ugla, a ima šta da se vidi. nesumljivo najveći autoritet među njima je ludi nestor, al je lud jbg. dkt je ok al deluje da je u sns modu, prepoznala je priliku i grabi da je ne propusti. dobri potpukovnik je vojnik u bukvalnom smisu te reči veži konja gde ti gazda kaže je životni moto, a srđa je pao s marsa. radovanović je tu u najbezbednijem položaju zna i vidi sve, pitanje je samo kako bi se snašao i ponašao da je radno aktivan i da je u kš-u

i na sve to kao šlag na torti umobolnik kao vrhovni komandant
 
što nam je to nam je
pamet uglavu, masku naglavu
Napisao sam i juče to sa Nestofom je vrlo kompleksno[emoji769]
A spektakularno je da zapravo Nestor jedini i priča ono kao neke stručne analize, ovi ostali samo vataju krivine i opšta mesta.

A ovaj "nestručni" deo zapravo komanduje...
Pa tamo je M. Bašić siva eminencija i za sve se pita, na kraju sve kod njega završi na stolu...
Naravno vrhovni ludak je AV...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
19 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

bio sam u prilici nekoliko puta od kada traje ovo sa koronom da budem u prisustvu tzv struke i da ih vidim i iz drugog ugla, a ima šta da se vidi. nesumljivo najveći autoritet među njima je ludi nestor, al je lud jbg. dkt je ok al deluje da je u sns modu, prepoznala je priliku i grabi da je ne propusti. dobri potpukovnik je vojnik u bukvalnom smisu te reči veži konja gde ti gazda kaže 

O cemu ti prijatelju pricas? Jesi ti cuo od bilo koga od njih dve vezane suvisle recenice o virusu, ne nuzno ovom koji nas je napao.

Link to comment

pričam o onome što sam video, i čuo

ja, a ne da mi je neko ispričao

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

 

 

 

Oni nisu normalni šta rade. Ne sumnjam ni u jednu reč ovog pisma.

 

Ljudi, šta mi odavde možemo da uradimo?

 

Link to comment
5 hours ago, Zverilla said:

Problem je u tome da on ne zna da je dostignuto tih 10%, nego vrača. 

 

Zalio si se ranije da struka ne zna i maši. Oni koji mere i rade možda maše (jer ko radi taj može o da pogreši), ali ovo što je  Kon izjavio je  naprosto neodgovorna i opasna laž.

Samo da dam jos jednu mogucu interpretaciju. Kolektivni imunitet za ovaj virus je valjda 65% zarazenih. To znaci da ako zvanicno 6,4% ima antitela, to je tacno 10% kolektivnog imuniteta.

 

Ja verujem da je Kon ovo rekao, a da je novinar iskonstruisao dalje da je to poraslo...

 

Jedino ako sam propustio eksplicitan citat njegove recenice, ili snimak.

Link to comment
Verzija 1989?
Tako nešto.

Postoji jedna sličnost: ni oni nisu imali opoziciju.

Zato je sve lančano popucalo.

Bes, strah, bespomoćnost. To mogu da budu okidači.

Sent from fav toy

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, Borisha said:

Samo da dam jos jednu mogucu interpretaciju. Kolektivni imunitet za ovaj virus je valjda 65% zarazenih. To znaci da ako zvanicno 6,4% ima antitela, to je tacno 10% kolektivnog imuniteta.

 

Ja verujem da je Kon ovo rekao, a da je novinar iskonstruisao dalje da je to poraslo...

 

Jedino ako sam propustio eksplicitan citat njegove recenice, ili snimak.

ne konara je i pre neki dan izjavio da je po njegovoj proceni oko 10% stanovništva prokuženo, u ovom trenutku a da je za kolektivni imunitet dovoljno već 50% prokuženosti populacije...

Link to comment

Jedino ako Kon nije ekstrapolirao na sledeći način:

- napravili su istraživanje po kom 6.5 posto ljudi ima antitela, a bilo je zvanično oko 10k pozitivnih u tom trenutku

- sada je broj pozitivnih 15k, pa onda 10 posto ljudi ima antitela

Link to comment
50 minutes ago, Jumanji said:

Nije bila potrebna velika mudrost da znamo jos pre svega ovoga, da ce sa pod ovim bagrom zemlja u doba kovida da se raspadne do kraja.
Ko ziv, ko mrtav.
 

Ovo sam čuo kao kratku vest na radiju - u Ivanjici posle deset dana uvedena tehnička voda. I pomislim kako nisam ni čuo da Ivanjica nema vode 10 dana, ej 10 dana.

Link to comment
2 minutes ago, gone fishing said:

ne konara je i pre neki dan izjavio da je po njegovoj proceni oko 10% stanovništva prokuženo, u ovom trenutku a da je za kolektivni imunitet dovoljno već 50% prokuženosti populacije...

 

Ok. Ovde mi je upalo u oci da svugde pise novinarska interpretacija.

 

Sto se tice kolektivnog imuniteta, ovde misle 65posto https://www.google.com/amp/s/www.euronews.com/amp/2020/05/15/analysis-how-close-are-we-to-covid-19-herd-immunity

 

na dosta mesta je 60, ili 70posto.

Link to comment
1 minute ago, Borisha said:

 

Ok. Ovde mi je upalo u oci da svugde pise novinarska interpretacija.

 

Sto se tice kolektivnog imuniteta, ovde misle 65posto https://www.google.com/amp/s/www.euronews.com/amp/2020/05/15/analysis-how-close-are-we-to-covid-19-herd-immunity

 

na dosta mesta je 60, ili 70posto.

imas na topiku razvoj vakcine... zanimljivu studiju koju nam je ljubazno preneo i sumirao forumas @TdEII - upravo o kolektivnom imunitetu. javljaju se i nova tumacenja.

Link to comment
2 hours ago, koksy said:

 

ako su ulovljena antitela kod 5, 6 ili 10% stanovništva, kako se može izvući zaključak da bi 1% od tog broja ljudi trebalo da je pod zemljom?

 

nature of the beast

svaki virus ima CFR. ebola je 90%, bubonska kuga 60%, onaj Sars sa početka milenijuma je imao oko 10%, običan grip je u promilima, a korona je ~1%

procena Kineza je bila 2%, tolika je bila i smrtnost na onom kruzeru u Japanu, neki naučnici procenjuju na 0.5%, neki na 0.8%, neki na 0.85% itd 

to će da varira od države do države i zavisi od milion faktora, a ja sam uzeo da je 1% jer je to prosek svih procena, a i najlakše je da se računa.

Link to comment

Nesterović i DKT će da olade par dana na klupi, a na teren ulazi tandem loših policajaca:

 

Quote

Pelemiš: Virus nije oslabio, umiru i mlađi

Infektolog Mijomir Pelemiš kaže da treba jasno i glasno reći da virus nije oslabio, a dokaz je da svi obolevaju, prenosi RTS.

 

Quote

Direktorka "Batuta": Nema potvrde da je virus korona mutirao

Direktorka "Batuta" Verica Jovanović kaže da nema potvrde da je virus korona mutirao, ali klinička manifestacija jeste drugačija - više je mladih sa lakšim kliničkim slikama koji obolevaju.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...