Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Jbg, šteta što živomo u svetu baz telefona, mailova i TV-a... Inače bi mogao da reaguje, samo da ima te neke, ovom svetu nepoznate mogućnosti...

Link to comment

Nestorović bio juče na Kurirovoj TV, ovako ga je voditeljka najavila:

 

Quote

Profesore, moram da kažem, ovako nezvanično, mi smo se uplašili da nećete stići da uđete u studio, s obzirom kada ste ovde stigli koliko je ljudi moralo da se fotografiše sa vama. Profesore, evo da zaključimo, ovako nezvanično, vi ste medijska zvezda.

youtube.com/watch?v=IHsYmbSl_6I 

Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

Nestorović bio juče na Kurirovoj TV, ovako ga je voditeljka najavila:

 

youtube.com/watch?v=IHsYmbSl_6I 

 

I evo najpreciznijeg opisa motivacije Nestorovica da radi sve ovo sto radi od ove uplasene novinarke. Attention seeker.

Link to comment

Da, pokrenuta pre neki dan kao režimski projekat na memorijskoj poziciji 8 kod Telekoma i Supernove. Imaš na Kurirovom sajtu strim, a kače i emisije na YT.

Edited by vememah
Link to comment
3 minutes ago, vememah said:

Da, pokrenuta pre neki dan kao režimski projekat na broju 8 kod Telekoma i Supernove, imaš na njihovom sajtu strim, a kače i emisije na YT.

Mashala. 

Link to comment
 
I evo najpreciznijeg opisa motivacije Nestorovica da radi sve ovo sto radi od ove uplasene novinarke. Attention seeker.
i samo to.

sent from bubamoto

Link to comment

Ministar zdravlja Zlatibor Lončar danas:

Quote

 

On je novinarima posle sastanka sa direktorima Kovid bolnica u Srbiji rekao da su danas imali analizu i da je tokom noći više od 130 pacijenta zadržano na bolničkom lečenju.

"To znači da se radi o ozbiljnoj kliničkoj slici i da su morali da ostanu na bolničkom lečenju. Svakog dana više od 100 pacijenata primimo na bolničko lečenje i treba obezbediti kapacitete za to, rekao je Lončar.

 

https://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/tokom-noci-vise-od-130-pacijenta-zadrzano-u-bolnicama-apel-gradjanima-da-ozbiljno-shvate-situaciju_1141698.html

 

U poslednjih nedelju dana broj dnevno registrovanih zaraženih kretao se između 242 i 359.

 

Dakle, toliko mnogo testiramo da između trećine i polovine dnevnog broja detektovanih zaraženih moraju odmah u bolnicu.

Edited by vememah
Link to comment
36 minutes ago, gospa buba said:

jel.imamo mi uophste ikakvu procenu koliko.je toga zaista okolo. ako je neko vec procenjivao, prahstajte sad.gif

 

Pa Konara je procenio, nehotice

kaže ako je prokuženost 6.4% na kraju vanrednog stanja, od tada dobacili 10%. znači 3.6% razlike i neka je 90% njih još uvek aktivni slučaj, 3.25% dakle. na nas 7 miliona, to je 230.00 aktivnih

 

ja mislim da sad imamo mnogo više nego u prvom piku. subjektivni osećaj na osnovu dešavanja u okolini.

ni dešavanja na forumu mi se ne dopadaju. u prvom piku se javio jedan forumaš da misli da je pozitivan, sad skroz druga slika.

i još mislim, da smo malo usporili rast. do pre par dana se partijalo bez ograničenja, masku niko živ nije nosio, sad se to dosta pormenilo i sigurno se osetno usporava prenošenje

 

imali smo od početka maja do 20. juna eksponencijalnu krivu u fullu

u martu smo kulirali i isto je imao eksponencijalnu krivu tamo negde do 20 i nekog marta ali su tada početna masa bili skijaši sa alpa i modni blogeri iz milana i nešto ljudi koji su bili preko grane na šljaci pa su krenuli nazad kad im je podelilo otkate. a drugi pik je kretao iz bazeTM.

povoljan faktor za ovaj drugi talas je i to što u martu je bilo i osetno hladnije, što mislim da je dosta bitno i cenim da ispod neke temperature to krene da se prenosi kao ludo i nikog ne promašuje ko se nađe u zonu dejstava. ali imali smo blagu zimu i topao februar i mart, prvi sneg je pao u aprilu kad je već bilo vanredno stanje i to nas je sigurno mnogo spasilo.

sad nas razvaljuje po ovoj vrućini bukvalno i jedino jer je gamad objasnila narodu da to tako treba i da su izbori svetinja. a šta će da nam radi kad u novembru zaladi bokte pita...

Link to comment
2 hours ago, Zeleni sto said:

Koliko mogu da primetim, ovakva situacija je u skoro svakom gradu sa testovima, ali na drugim mestima niko ne sme da se pobuni.

 absoulotno, sto bi reko loncar. ked mene dole uopste nema testova, odnosno stekaju ih samo za ljude koji imaju veoma losu klinicku sliku. svaki dan pod 40-50 ljudi ceka ispred ambulante, kazu im imas koronu, sedi doma. ne testiraju ih, a o kontaktima i karantinima da ne pricamo. sto je najludje ljudi koji imaju koronu (nepotrvdjenu jer nema testova) naopustneije sede po kaficima, restoranima, zezaju se na tu temu... ocekujem potpunu katastrofu.  

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

 

Pa Konara je procenio, nehotice

kaže ako je prokuženost 6.4% na kraju vanrednog stanja, od tada dobacili 10%. znači 3.6% razlike i neka je 90% njih još uvek aktivni slučaj, 3.25% dakle. na nas 7 miliona, to je 230.00 aktivnih

 

ja mislim da sad imamo mnogo više nego u prvom piku. subjektivni osećaj na osnovu dešavanja u okolini.

ni dešavanja na forumu mi se ne dopadaju. u prvom piku se javio jedan forumaš da misli da je pozitivan, sad skroz druga slika.

i još mislim, da smo malo usporili rast. do pre par dana se partijalo bez ograničenja, masku niko živ nije nosio, sad se to dosta pormenilo i sigurno se osetno usporava prenošenje

 

imali smo od početka maja do 20. juna eksponencijalnu krivu u fullu

u martu smo kulirali i isto je imao eksponencijalnu krivu tamo negde do 20 i nekog marta ali su tada početna masa bili skijaši sa alpa i modni blogeri iz milana i nešto ljudi koji su bili preko grane na šljaci pa su krenuli nazad kad im je podelilo otkate. a drugi pik je kretao iz bazeTM.

povoljan faktor za ovaj drugi talas je i to što u martu je bilo i osetno hladnije, što mislim da je dosta bitno i cenim da ispod neke temperature to krene da se prenosi kao ludo i nikog ne promašuje ko se nađe u zonu dejstava. ali imali smo blagu zimu i topao februar i mart, prvi sneg je pao u aprilu kad je već bilo vanredno stanje i to nas je sigurno mnogo spasilo.

sad nas razvaljuje po ovoj vrućini bukvalno i jedino jer je gamad objasnila narodu da to tako treba i da su izbori svetinja. a šta će da nam radi kad u novembru zaladi bokte pita...

 

ma to je neuporedivo, sada gori na sve strane. 

Link to comment

Primećujem da su ljudi sad mnooogo više zabrinuti/uplašeni.
Pogotovo onaj sloj ljudi "ne može nam niko ništa".
Izgleda da su uzrok dve stvari:

Vrhovna vlast je objavila da je corona pobeđena, šta je sad ovo?Jel moguće da su pogrešili?

Virus ti može preneti i neko ko nema ama baš nikakve simptome i vrlo brzo možeš završiti sa upalom oba plućna krila!

Obe ove stvari su realno trebale biti "shvaćene" vrlo prostim razmišljanjem.
No eto...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
7 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

 absoulotno, sto bi reko loncar. ked mene dole uopste nema testova, odnosno stekaju ih samo za ljude koji imaju veoma losu klinicku sliku. svaki dan pod 40-50 ljudi ceka ispred ambulante, kazu im imas koronu, sedi doma. ne testiraju ih, a o kontaktima i karantinima da ne pricamo. sto je najludje ljudi koji imaju koronu (nepotrvdjenu jer nema testova) naopustneije sede po kaficima, restoranima, zezaju se na tu temu... ocekujem potpunu katastrofu.  

Drugar ima više simptoma, doktor rekao da je 100% korona, nisu ga ni testirali, vratili ga kući da leži.

Link to comment

Ja uopste ne sumnjam u broj testova, narocito ako racunaju i brze i seroloske. Neke BG ambulante uzmu i preko 100 pcr testova dnevno. Slican i broj rezultata izdaju pacijentima. Nek i vecina gradova po Srbiji uzme vise desetina, lako se dodje do nekoliko hiljada. 

 

 

Ali totalno mi je neuverljiv broj pozitivnih. I po licnom iskustvu kao i zarazenih poznanika, u BG ambulantama br pozitivnih koje izdaju na dnevnom nivou je mnogo mnogo iznad ovih 3-4% 

Edited by dillinger
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...