Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 minutes ago, vememah said:

Imaju nezaustavljiv poriv da kenjaju i lupetaju iako nemaju ni najmanjeg pojma.

 

Šta je teško da daš izjavu: "nažalost, moja javno izrečena očekivanja su se pokazala potpuno pogrešnim pa sada nisam u stanju da dajem prognoze" (pošto bi njima mogla da ugrozim nekog, kao što je to bio slučaj prošli put kada sam doprinela neopravdanom opštem opuštanju ničim u realnom svetu nepotkrepljenom tvrdnjom da virus slabi pasažiranjem posle 4 prenosa tj. za 100 dana)?

 

 

Pa jeste, ali ne može da se da izjava koja odgovara onom što je savršeno racionalno očekivati. Tu onda nema vesti, a i ljudi to jednostavno ne žele da čuju.

 

 

Ponaša se kod nas, ne i drugde, negde stalno raste, negde je imao plato pa raste, negde je u dobroj meri suzbijen, sad ti na osnovu jedne zemlje ili par zemalja izvlačiš dalekosežne zaključke. Budalaštine.

To sam i ja pitao kod onog prvog pa drugog "intervjua" na N1 , koliko je ona u toku i koji je njen pristup podacima, jer je bila vrlo kategoricna u nekim procenama...

Link to comment
1 minute ago, Facundo Orellana said:

Ana Gligić opet upoređuje sa drugim epidemijama. Moje skromno mišljenje je da je to potpuno pogrešan pristup. Nema naznaka da će se išta promeniti u narednih nekoliko nedelja. Dovoljno mi je da bacim pogled na pojedine države sveta. Virus je globalno raširen. Indija rekordan broj umrlih na dnevnom nivou, Brazil ne opada, poslednje dve nedelje u Iranu je broj umrlih na dnevnom nivou dostigao broj sa kraja marta i početka aprila, Irak i Južna Afrika rekordan broj umrlih itd.

 

Zena je u prvoj recenici sve rekla ali nije prosto mogla da stane na tome. Um naucnika i kad je sateran u cosak uvek pokusava da nadje izlaz kroz istrazivanja, statisticke analize, analogije i sve druge alate koji su mu na raspolaganju. Najbolje bi bilo kad bi mogli da se oslone na konkluzivna istrazivanja ali pandemija je jos u toku, virus se ponasa prilicno nepredvidivo i jedino sto smo do sada saznali je da ne znamo mnogo. U toj situaciji ide se na rezervni polozaj procena i verovatnoca jer trenutno nema niceg boljeg. Pogledajte samo strane tekstove postavljene od ovih nasih nekoliko forumasa koji vuku topike o koroni, skoro svi ti tekstovi koji nisu opisni, u smislu da nam statisticki pokazuju sta se desava, sastoje se od nagadjanja i pipanja u mraku.

 

U jeku smo globalne katastrofe cije posledice jos nismo u stanju cak ni da sagledamo, to je manje-vise svima jasno ali se ne prica previse o tome jer je verovatno procena da su i ova kurciranja i nemar bolja od opste panike. Glavni front na kojem se jasno vide svi uzasi ove situacije je jos uvek mahom u i oko bolnica, kad/ako i na sirem planu bude jasno da mi ovom virusu za sada ne mozemo nista i ljudi pocnu da umiru po kucama, to ce biti zver za hendlovanje sasvim drugacijih karakteristika.

Link to comment
13 minutes ago, vememah said:

Imaju nezaustavljiv poriv da kenjaju i lupetaju iako nemaju ni najmanjeg pojma.

 

Šta je teško da daš izjavu: "nažalost, moja javno izrečena očekivanja su se pokazala potpuno pogrešnim pa sada nisam u stanju da dajem prognoze" (pošto bi njima mogla da ugrozim nekog, kao što je to bio slučaj prošli put kada sam doprinela neopravdanom opštem opuštanju ničim u realnom svetu nepotkrepljenom tvrdnjom da virus slabi pasažiranjem posle 4 prenosa tj. za 100 dana)?

 

 

Pa jeste, ali ne može da se da izjava koja odgovara onom što je savršeno racionalno očekivati. Tu onda nema vesti, a i ljudi to jednostavno ne žele da čuju.

 

 

Ponaša se kod nas, ne i drugde, negde stalno raste, negde je imao plato pa raste, negde je u dobroj meri suzbijen, sad ti na osnovu jedne zemlje ili par zemalja izvlačiš dalekosežne zaključke. Budalaštine.

kao sto su vec vise puta rekli, pitanje je koliko ona prati i ima pristup informacijama u vezi sa virusom. problem je do medija koji je cimaju, a ona nema dovoljno, ajd da kazemo, samokontrole da ne licitira i daje pausalne procene.

Link to comment

Ona forsiran da je ovo prirodno zarisna infekcija. Ja to ni kod koga drugog nisam video. To su infekcije koje imaju rezervoar u zivotinjama i odatle se prenose na ljude. Ako sam dobro razumeo da je to sto ona tvrdi, to veze sa vezom nema.

Link to comment

Ana Gligic verovatno sedi u svojoj basti okruzena onim lepim ruzama, u goste joj svraca 4-5 prijateljica, sede, piju kafu, nose maske, razgovaraju o najnovijim studijama iz Koreje, Francuske i Australije i nema osecaj da napolju ljudi idu da motaju kablove, da nece da nose maske, voze se u busovima, a kafane i diskoteke i dalje rade

Mozda je provela radni vek u drzavi gde zarazene ljude uglavnom nisu gazili autobusi, pa joj i zvanicni podaci predstavljaju nesto konkretno sa cim covek moze da vrsi proracune.

Ima kod nje i ociglednih logickih gresaka, ali je najvise ometa to sto iz totalnog babla daje procene za Srbiju. Da to radi u Norveskoj ili Nemackoj mnogo preciznije bi mogla da potrevi buducnost.

  • +1 3
Link to comment

Ali potpuno je neverovatno da je neko u stanju da izađe u javnost sa ovakvom izjavom za koju zna da će je stvarnost demantovati za bukvalno sat vremena :mellow:

Link to comment
1 minute ago, vememah said:

Ma gde dobro, aluzija na Vučićevu izjavu iz 2015. o tome da ga je sramota koliko nam dobro ide.
 

 

ZNam to.. mislio sam na izjavu Loncara

Link to comment

302 novozaražene osobe (6,00% testiranih)
5030 osoba testirano
5 osoba preminulo
81 osoba na respiratoru (-5, tj. -5,8%)
2553 aktivna slučaja (+206, tj. +8,8%)

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...