Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

U poslednjih par dana cuo sam za nekolicinu ljudi koji imaju visoke temperature..upale pluca..hospitalizuju ih, testiraju...a onda utvrde da su negativni.
 
Ne secam se da su ranije, u mirnodopsko doba, odrasli muskarci u punoj snazi toliko obolevali od upale pluca leti.
Od punice direktor dz u Vojvodini, manje mjesto, u maticnoj ustanovi negativan, sutradan ode u kcv i tamo pozitivan. Jbmg nisam pitao sta se dalje desavalo..

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Link to comment

Pricalo se letos da su Cesi i Spanci vracali neke testove Kinezima jer su pouzdani taman koliko i oni koji ih prave.

 

Ne sumnjam da smo mi nase testove kupili na angro preko aliekspesa..a da necemo da se zameramo bratu Siju (glad to Siju) nekim bezobraznim vracanjem kupljenog.

 

 

Link to comment
2 minutes ago, SNARC said:

Pricalo se letos da su Cesi i Spanci vracali neke testove Kinezima jer su pouzdani taman koliko i oni koji ih prave.

 

Ne sumnjam da smo mi nase testove kupili na angro preko aliekspesa..a da necemo da se zameramo bratu Siju (glad to Siju) nekim bezobraznim vracanjem kupljenog.

 

 

 

Mi smo uvek zadovoljni sa bilo kakvim procentima, samo da ih ima, pa ako nesto pitas oni uvedu distribuciju, kako rece jankovic, ne mogu ja da znam sve na terenu, a ko treba da zna jbt ako ne ks

Link to comment
31 minutes ago, SNARC said:

U poslednjih par dana cuo sam za nekolicinu ljudi koji imaju visoke temperature..upale pluca..hospitalizuju ih, testiraju...a onda utvrde da su negativni.

 

Ne secam se da su ranije, u mirnodopsko doba, odrasli muskarci u punoj snazi toliko obolevali od upale pluca leti.

 

U Rusiji je tamo u martu ili tu negde bilo jako puno slučajeva upale pluća koji navodno nisu bili korona... doduše pitanje je koliko im je verovati

Link to comment
6 minutes ago, villiem said:

 

Mi smo uvek zadovoljni sa bilo kakvim procentima, samo da ih ima, pa ako nesto pitas oni uvedu distribuciju, kako rece jankovic, ne mogu ja da znam sve na terenu, a ko treba da zna jbt ako ne ks

ta baza podataka je prva i jedina, a pritom opipljiva stvar, za koju su svi poleteli da kazu da ne znaju/nisu videli. dochim sve ostalo iz sveta ideja, leto, uv, vreme poluraspada, to se znalo 1/1 i davale se izjave samo tako. sa pozicije apsolutnog autoriteta. niko nije rekao ja ovo ne znam. nego sve od chetvrtka dusho, sigurno :lolol:

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment

Moj poznanik i poslovni saradnik je umro u aprilu. Tri puta testiran, tri puta negativan a imao upalu oba plućna krila. Tek četvrti test, nakon smrti, bio pozitivan. Navodno, objasnjenje je bilo da kad toliko udje u pluća, a nema ga u gornjem respiratonom delu, teško ga je identifikovati

Link to comment
1 minute ago, Spirit said:

Moj poznanik i poslovni saradnik je umro u aprilu. Tri puta testiran, tri puta negativan a imao upalu oba plućna krila. Tek četvrti test, nakon smrti, bio pozitivan. Navodno, objasnjenje je bilo da kad toliko udje u pluća, a nema ga u gornjem respiratonom delu, teško ga je identifikovati

 

Mislim, nisam siguran, da je who rekao, zvanicno, da u vreme pandemije i kada nemas pozitivan test a imas karakteristice simptome, da se tada vodis kao da si pozitivan

Link to comment
26 minutes ago, Spirit said:

Moj poznanik i poslovni saradnik je umro u aprilu. Tri puta testiran, tri puta negativan a imao upalu oba plućna krila. Tek četvrti test, nakon smrti, bio pozitivan. Navodno, objasnjenje je bilo da kad toliko udje u pluća, a nema ga u gornjem respiratonom delu, teško ga je identifikovati

 

u makedoniji su bila barem dva takva slucaja, mart/april ... za zivota svi testovi negativni (tretirani su kao kovid pacijenti zbog simptoma), post mortem pozitivan ...

Edited by cedo
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Novi apdejt, kumče izgubio čulo mirisa, javio se onoj "vezi" doktorki koja je sad u COVID ambulanti ona rekla ajd dođi da ti uradim test, bio u medicini rada (btw izgleda da su se malo bolje organizovali) uzeo broj i rekli mu za koliko da dođe da ne sedi tu na gomili po zgradi i dvorištu...
Rezultati za 5 dana..

U vezi rezultata, ono što se šeruje po netu onlajn provera, jel se tu vidi pre rezultat?

.... Shiit has hit the fan!
 

Ne znam. Proveravam danas, još uvek nema ništa

Link to comment
Quote

Vanredna situacija, zbog pogoršane epidemiološke situacije, proglašena je u 10 gradova – Novom Pazaru, Tutinu, Kragujevcu, Vranju, Ivanjici, Beogradu, Šapcu, Čačku, Kraljevu i Arilju.

https://insajder.net/sr/sajt/vazno/19326/Zbog-porasta-broja-zaraženih-vanredna-situacija-proglašena-u-10-gradova-u-Srbiji;-Najkritičnije-u-Sjenici-Tutinu-i-Novom-Pazaru.htm

 

Fali Sjenica.

 

Dakle 11.

Link to comment
1 hour ago, Spirit said:

Pričalo se o Ani Gligić i njenom poznavanju virusa. Sad je “malo” promenila stav

 

  Reveal hidden contents

Virolog Ana Gligić izjavila je povodom rasta broja novozaraženih u regionu, posebno u Sandžaku, odnosno Novom Pazaru i Tutinu, da se koronavirus ponaša mimo svih dosad poznatih pravila i kako on to hoće.

– Ne znam šta se dešava. Način prenošenja, inkubacija, održavanje u spoljašnjoj sredini, sve naopako, ništa što znamo… Ovo se ne može uporediti s bilo čime. Virus se ponaša kako hoće – rekla je doktorka Gligić za Radio Sarajevo.

Ona je rekla i da nas virus uči nečemu što moramo sada da prihvatimo i dobro analiziramo šta se dešava.

Analizirajući druge prirodnožarišne infekcije, došla je do podatakA prema kojima se epidemija mišje groznice javila u dva vrha u razmacima od mesec i po do dva meseca.

– Upravo se on (koronavirus) tako ponaša. Treba sačekati jedno 4-5 dana da vidimo šta dalje. Mislim da će biti snažno opadanje i da će se na neki način izgubiti, a da će ono što ostane biti žarišta koja će se moći držati pod kontrolom, odnosno da ne opterećuju toliko zdravstveni sistem. Ja tako mislim – rekla je Gligić.

– Ta istraživanja su se poklopila s ovim što imamo, ali ne mogu ta tvrdim sasvim precizno kada nemam sopstvena istraživanja – dodala je ona.

Prema njenim rečima, ukoliko se budemo pridržavali mera, uverena je da bi prvi talas epidemije bi mogao da se završi za dvadesetak dana.

– Bilo je i pre epidemija, katastrofa, ali nije bilo televizija da se to tako prenosi. To će sve završiti. Ja smatram će za 20 dana ovo sve da se stavi pod kontrolu. Ali mi ne znamo šta će dalje biti, posle toga – rekla je Gligić.

Izvor: Nedeljnik

 

 

Ova žena baš dobrano precenjuje mogućnost (a i volju) ljudi da se sklone od virusa.

To je bio jedan od razloga što je pogrešno procenila da neće biti drugog talasa, a zbog toga će i da fuli sa ovom procenom da će sve biti pod kontrolom za 20 dana

Ove sad mere ne mogu da se porede sa onim što smo imali u aprilu kad nam je trebalo 2 meseca da epidemija splasne, ovaj drugi talas je izgleda još dosta snažniji, a onda će po logici stvari, duže i da traje.

Bilo bi super da je ona u pravu, ali ja baš i ne primetim pokriće za takav optimizam.

Link to comment

Ana Gligić opet upoređuje sa drugim epidemijama. Moje skromno mišljenje je da je to potpuno pogrešan pristup. Nema naznaka da će se išta promeniti u narednih nekoliko nedelja. Dovoljno mi je da bacim pogled na pojedine države sveta. Virus je globalno raširen. Indija rekordan broj umrlih na dnevnom nivou, Brazil ne opada, poslednje dve nedelje u Iranu je broj umrlih na dnevnom nivou dostigao broj sa kraja marta i početka aprila, Irak i Južna Afrika rekordan broj umrlih itd.

Link to comment

Imaju nezaustavljiv poriv da kenjaju i lupetaju iako nemaju ni najmanjeg pojma.

 

Šta je teško da daš izjavu: "nažalost, moja javno izrečena očekivanja su se pokazala potpuno pogrešnim pa sada nisam u stanju da dajem prognoze" (pošto bi njima mogla da ugrozim nekog, kao što je to bio slučaj prošli put kada sam doprinela neopravdanom opštem opuštanju ničim u realnom svetu nepotkrepljenom tvrdnjom da virus slabi pasažiranjem posle 4 prenosa tj. za 100 dana)?

 

11 minutes ago, omiljeni said:

Ove sad mere ne mogu da se porede sa onim što smo imali u aprilu kad nam je trebalo 2 meseca da epidemija splasne, ovaj drugi talas je izgleda još dosta snažniji, a onda će po logici stvari, duže i da traje.

 

Pa jeste, ali ne može da se da izjava koja odgovara onom što je savršeno racionalno očekivati. Tu onda nema vesti, a i ljudi to jednostavno ne žele da čuju.

 

Quote

 

Analizirajući druge prirodnožarišne infekcije, došla je do podatakA prema kojima se epidemija mišje groznice javila u dva vrha u razmacima od mesec i po do dva meseca.

– Upravo se on (koronavirus) tako ponaša. Treba sačekati jedno 4-5 dana da vidimo šta dalje.

 

 

Ponaša se kod nas, ne i drugde, negde stalno raste, negde je imao plato pa raste, negde je u dobroj meri suzbijen, sad ti na osnovu jedne zemlje ili par zemalja izvlačiš dalekosežne zaključke. Budalaštine.

Edited by vememah
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...