Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Danas Grci zatvaraju granicu za građane Srbije
Od ponoći

Sent from fav toy


To provereno? Ono ful zatvaraju?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

To provereno? Ono ful zatvaraju?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Malopre bilo na teveu, na Prvoj reče voditeljka jutarnjeg programa da ima pouzdanu informaciju, ali da još nije zvanično.

Link to comment

Pričalo se o Ani Gligić i njenom poznavanju virusa. Sad je “malo” promenila stav

 

Spoiler

Virolog Ana Gligić izjavila je povodom rasta broja novozaraženih u regionu, posebno u Sandžaku, odnosno Novom Pazaru i Tutinu, da se koronavirus ponaša mimo svih dosad poznatih pravila i kako on to hoće.

– Ne znam šta se dešava. Način prenošenja, inkubacija, održavanje u spoljašnjoj sredini, sve naopako, ništa što znamo… Ovo se ne može uporediti s bilo čime. Virus se ponaša kako hoće – rekla je doktorka Gligić za Radio Sarajevo.

Ona je rekla i da nas virus uči nečemu što moramo sada da prihvatimo i dobro analiziramo šta se dešava.

Analizirajući druge prirodnožarišne infekcije, došla je do podatakA prema kojima se epidemija mišje groznice javila u dva vrha u razmacima od mesec i po do dva meseca.

– Upravo se on (koronavirus) tako ponaša. Treba sačekati jedno 4-5 dana da vidimo šta dalje. Mislim da će biti snažno opadanje i da će se na neki način izgubiti, a da će ono što ostane biti žarišta koja će se moći držati pod kontrolom, odnosno da ne opterećuju toliko zdravstveni sistem. Ja tako mislim – rekla je Gligić.

– Ta istraživanja su se poklopila s ovim što imamo, ali ne mogu ta tvrdim sasvim precizno kada nemam sopstvena istraživanja – dodala je ona.

Prema njenim rečima, ukoliko se budemo pridržavali mera, uverena je da bi prvi talas epidemije bi mogao da se završi za dvadesetak dana.

– Bilo je i pre epidemija, katastrofa, ali nije bilo televizija da se to tako prenosi. To će sve završiti. Ja smatram će za 20 dana ovo sve da se stavi pod kontrolu. Ali mi ne znamo šta će dalje biti, posle toga – rekla je Gligić.

Izvor: Nedeljnik

 

Link to comment

Zvuči kao kad se ja nadam da će moj kec na tiketu da opstane tako što će domaćin na 0:2 i sa igračem manje u 72. minutu da okrene na 3:2 do kraja. Ne znam kako, ali ja tako mislim.

Link to comment

Novi apdejt, kumče izgubio čulo mirisa, javio se onoj "vezi" doktorki koja je sad u COVID ambulanti ona rekla ajd dođi da ti uradim test, bio u medicini rada (btw izgleda da su se malo bolje organizovali) uzeo broj i rekli mu za koliko da dođe da ne sedi tu na gomili po zgradi i dvorištu...
Rezultati za 5 dana..

U vezi rezultata, ono što se šeruje po netu onlajn provera, jel se tu vidi pre rezultat?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
2 minutes ago, napadaj said:

 

Malopre bilo na teveu, na Prvoj reče voditeljka jutarnjeg programa da ima pouzdanu informaciju, ali da još nije zvanično.

 

Čudo i da dosad to nisu uradili, bukvalno uvoze virus, a nije da ne mogu bez srpskih turista.

Link to comment

Dragoš Stojanović , direktor zemunske bolnice rekao je da je ta ustanova za jedan dan od kako se vratila u kovid sistem primila 175 pacijenata, što se do sada nije desilo i apelovao na građane da izbegavaju masovna okupljanja.



Stojanović je, gostujući u Jutarnjem dnevniku RTS-a, rekao da je u Zemunskoj bolnici koja je od juče ponovo u kovid sistemu, otvoreno šest punktova za preglede, i da je samo posle podne u toj ustanovi obavljeno 140 pregleda, a do jutros 195.

„Mi nismo infektolozi, tako da je to veliki napor, a veliki je broj pacijenata i svi se trudimo da maksimalno svima izađemo u susret", naveo je Stojanović.


https://www.bbc.com/serbian/lat/srbija-52052748
Link to comment

Što ljudi i dalje pričaju o stvari koju ne poznaju sve i svašta, nagađaju, daju prognoze koje su sve omanule...Poštenije je reći ne znamo, ostaje da vidimo kako će bit, radite što možete da se sačuvatei. To govorim za one koji imaju dobru namerukao ova žena Ana Gligić  a za ove druge neću ništa ni da kažem

Link to comment

U poslednjih par dana cuo sam za nekolicinu ljudi koji imaju visoke temperature..upale pluca..hospitalizuju ih, testiraju...a onda utvrde da su negativni.

 

Ne secam se da su ranije, u mirnodopsko doba, odrasli muskarci u punoj snazi toliko obolevali od upale pluca leti.

Link to comment
13 minutes ago, SNARC said:

U poslednjih par dana cuo sam za nekolicinu ljudi koji imaju visoke temperature..upale pluca..hospitalizuju ih, testiraju...a onda utvrde da su negativni.

 

Ne secam se da su ranije, u mirnodopsko doba, odrasli muskarci u punoj snazi toliko obolevali od upale pluca leti.

negativni na testovima sa 60% ili 87%? mislim da smo sad vec u fazi kad se radi stvarno bilo shta. bezi kakve namere, da se razumemo.

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, SNARC said:

U poslednjih par dana cuo sam za nekolicinu ljudi koji imaju visoke temperature..upale pluca..hospitalizuju ih, testiraju...a onda utvrde da su negativni.

 

Ne secam se da su ranije, u mirnodopsko doba, odrasli muskarci u punoj snazi toliko obolevali od upale pluca leti.

Pa nije tajna da ni pcr testovi nisu 100%poyzdani, mada teze stotki (valjda 96-100%) 

Ali u realnosti je to mnogo manji procenat pouzdanosti (ljydski faktor- ne prodzaraju dovoljno dugo/temeljno, uzorkyje se prerano il prekasno) valjda 70-85%, negde sam citala o tome tokom 1.vala

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...